Forum Ruchu Szensztackiego Strona Główna
  •  Pomoc  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  •   Album  • 

 Ogłoszenie 
Nos cum prole pia!

Witamy na Forum dyskusyjnym Ruchu Szensztackiego.
Jest ono miejscem, gdzie mo?na i warto porozmawia? o kwestiach wiary, wspolnoty i ?ycia. Wszystkich ch?tnych zapraszamy


Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Janek Engel
2011-09-20, 14:57
MARGARETKA, czyli módlmy si? za siebie nawzajem
Autor Wiadomość
alexya 


Dołączyła: 03 Wrz 2006
Posty: 335
Skąd: Opole
Wysłany: 2008-09-24, 07:49   MARGARETKA, czyli módlmy si? za siebie nawzajem

Witajcie ;)
Pó?torej roku temu by?y na tym forum podejmowane próby stworzenia zaplecza modlitewnego dla naszych „Intencji”. Niestety jako? dyskusja upad?a, dlatego mamy nadziej?, ?e teraz b?dzie inaczej i ?e dojrzeli?my ju? do podj?cia go na nowo i na powa?nie.
Jak sami widzicie, nasze „Intencje” s? tematem bardzo mocno rozwini?tym i cz?sto odwiedzanym. Niestety coraz cz??ciej odnosi si? wra?enie, ?e jest to tylko worek na intencje, które nosimy w sercach (z?o?liwi powiedzieliby, ?e uprawiamy tu ma?y ekshibicjonizm duchowy :P ). ?eby tak si? nie dzia?o, mamy dla Was bardzo powa?n? i zobowi?zuj?c? propozycj?:

„Je?li dwaj z was na ziemi zgodnie o co? prosi? b?d?, to wszystkiego u?yczy im mój Ojciec, który jest w niebie. Bo gdzie s? dwaj albo trzej zebrani w imi? moje, tam jestem po?ród nich.” (Mt 18, 19n)

Mo?e niektórzy z Was znaj? ide? Margaretki, czyli modlitwy za kap?anów. Nieco j? modyfikuj?c i dostosowuj?c do naszych potrzeb i formy, chcemy Wam zaproponowa? podj?cie naszej forumowej Margaretki.

Na czy to ma polega?:

1. Osoby, które si? zobowi???, modl? si? w wybranym dniu tygodnia za wszystkie intencje wpisane do forumowej Ksi?gi Intencji.

2. Zewn?trznym znakiem jest modlitwa: dziesi?tka ró?a?ca ?wi?tego oraz przeczytanie dowolnego fragmentu Pisma ?w. wraz z jego krótk? medytacj? (np. w czasie modlitwy porannej czy wieczornej). Ka?dy z cz?onków Margaretki staje si? Anio?em Modlitwy dla wszystkich sk?adaj?cych swoje intencje.

3. W „swoim dniu” odmawia si? modlitw? we wszystkich z?o?onych na forum intencjach. Mo?na tak?e podejmowa? inne zobowi?zania, np.: ofiarowanie Mszy ?wi?tej i Komunii ?w., ofiarowanie w?asnego cierpienia, post itp. Te zobowi?zania nie s? konieczne, jednak wielce pomocne i owocne.


Ka?da osoba, która zechce nale?e? do naszej forumowej Margaretki b?dzie zobowi?zana do modlitwy w intencji „Intencji” ;) w jednym, wybranym przez siebie dniu tygodnia. Ilo?? osób modl?cych si? w danym dniu nie jest ograniczona.
Okres zobowi?zania modlitewnego to (na pocz?tek) pó? roku od dnia podj?cia modlitwy.

Ch?tnych do podj?cia tego duchowego wyzwania, które ma s?u?y? ca?ej naszej szensztacko-forumowej wspólnocie zapraszamy do sk?adania deklaracji o podj?ciu tej modlitwy z okre?leniem wybranego dla siebie dnia oraz podaniem imienia, nazwiska i miejscowo?ci zamieszkania. Deklaracje mo?na sk?ada? poprzez maila na adres: margaretka(ma?pa)forum.szensztat.pl lub PW do mnie (czyt. alexya) ;)
Zostanie stworzona tak?e lista osób podejmuj?cych modlitw? w poszczególnych dniach, która b?dzie dost?pna do wgl?du na forum.

Nie tylko wspólna zabawa i przebywanie razem buduj? wspólnot?. Modlitwa jest tym, co sprawia, ?e zawsze i wsz?dzie mo?emy by? razem, blisko siebie. Ponad to, je?li b?dziemy razem si? modlili, mo?emy by? pewni, ?e Pan b?dzie z nami.

Pozdrawiam ka?dego, kto to czyta i zapraszam do forumowej Margaretki :D
_________________
OAMDG
Ostatnio zmieniony przez krzemo 2008-09-25, 12:20, w całości zmieniany 2 razy  
 
alexya 


Dołączyła: 03 Wrz 2006
Posty: 335
Skąd: Opole
Wysłany: 2008-11-10, 20:04   

Oto pierwsze p?atki naszej Margaretki ju? si? rozwijaj? ;)
Oby wzrasta?a :D

Poniedzia?ek:
Renia Michalska, Opole

Wtorek:
Aleksandra Kaczmarek, Opole

?roda:
Ania Kurpierz, Boguszyce

Czwartek:
?ukasz Krzemi?ski, Bydgoszcz

Pi?tek:
Agnieszka Simonides, Zielina

Sobota:
Marysia Kwas, Otwock
Marta Mroko?, Zimnice Wielkie



Zapraszamy do modlitwy za siebie nawzajem...
"Wszystko wi?c, co by?cie chcieli, ?eby wam ludzie czynili, i wy im czy?cie!" (Mt 7,12)
_________________
OAMDG
 
Margaretka 


Dołączyła: 26 Gru 2008
Posty: 3
Skąd: Rodzina Szensztacka
Wysłany: 2009-04-30, 06:58   

Min??o ju? pó? roku jak MARGARETKA modli si? we wszystkich intencjach waszych pozostawianych w forumowej `skrzynce intencji`. Mamy nadzieje, ?e przez tajemnic? "skarbca ?ask" uda?o nam si? z pomoc? Maryi wyprosi? wiele b?ogos?awie?stwa dla wielu osób oraz pomy?lnych dróg dla wielu spraw.

Aktualnie MARGARETKA wygl?da nast?puj?co:

Poniedzia?ek:
Renia Michalska, Opole

Wtorek:
Aleksandra Kaczmarek, Opole

?roda:
Ania Kurpierz, Boguszyce

Czwartek:
....

Pi?tek:
Agnieszka Simonides, Zielina

Sobota:
Marysia Kwas, Otwock
Marta Mroko?, Zimnice Wielkie

Niedziela
....


W ka?dej chwili ka?dy mo?e si? do?aczy? do tej grupy swoistych "anio?ów modlitwy", dzieki którym nieustannie (prawie, jak narazie) prosimy Pana Boga za siebie nawzajem w duchu Przymierza Mi?o?ci. Zasady przynale?no?ci do MARGARETKI s? w postach powy?ej. Serdecznie was zapraszamy :)

"... módlcie si? jeden za drugiego, by?cie odzyskali zdrowie. Wielk? moc posiada wytrwa?a modlitwa sprawiedliwego." (Jk 5,16)
_________________
Je?li dwaj z was na ziemi zgodnie o co? prosi? b?d?, to wszystkiego u?yczy im mój Ojciec, który jest w niebie. Bo gdzie s? dwaj albo trzej zebrani w imi? moje, tam jestem po?ród nich. (Mt 18,19n)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo