Forum Ruchu Szensztackiego Strona Główna
  •  Pomoc  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  •   Album  • 

 Ogłoszenie 
Nos cum prole pia!

Witamy na Forum dyskusyjnym Ruchu Szensztackiego.
Jest ono miejscem, gdzie mo?na i warto porozmawia? o kwestiach wiary, wspolnoty i ?ycia. Wszystkich ch?tnych zapraszamy


Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: krzemo
2009-03-09, 22:55
lista przebojów
Autor Wiadomość
Sa?ata 


Dołączyła: 21 Sie 2006
Posty: 328
Skąd: Bia?ogard
Wysłany: 2006-09-27, 16:44   

Jawor napisał/a:
Polecam równie? Moonspell i Tool


O Tool'u ju? pisa?am, natomiast Moonspell...
S?ucha?am czas jaki?.
Nazwa kapeli kojarzy mi si? z polsk?, gotyck? kapel? Moonlight.
S?yszeli?cie? ;)
_________________
Gdyby kózka nie z kakaa to by z czekolady.
 
qkiz 


Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 596
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2006-09-27, 17:50   

Moonlight oczywi?cie, ?e slyszeli?my - mam "Kalpa Taru". Chyba kawa?ek "Ekstaza milczenia" najbardziej mi podchodzi.
To ja doda?bym jeszcze Type o Negative - kontrowersyjny, zw?aszcza z p?yty "Bloody kisses" no i jeszcze My Dying Bride - zw?aszcza "Turn loose the swans"

Hmmm.. Jeszcze Body Count mi si? przypomina ze staaarych dooobrych czasów... :)

Z polskich bardzo ciekaw? pozycj? by? zespó? Collage - Robert Amirian aktualnie zdaje si? udziela w zespole Satellite czy jako?... Ale to ju? nie to co kiedy? :)
_________________
Z setek tysi?cy ró?nych Syrenek sk?ada si? jedn? Wielk? Syren?. Syrena Matka, która rodzi si? z w?asnych dzieci. Syreny, które swojej sprawno?ci nie zawdzi?czaj? ju? dzi? fabryce i sk?adaj? si? z innych, poprzednich dawców detali...

:D

WOLNO??, W?ASNO??, SPRAWIEDLIWO??! UPR!!!
 
 
bikuuu 


Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 171
Skąd: L?bork
Wysłany: 2006-09-27, 19:21   

a mi si? podoba bardzo ATB najnowsza p?yta wysz?a ju? kilka lat temu ale bardzo cz?sto wracam do tych kawa?ków najpopularniejsze z tej p?yty to "let u go" "bilivin me"... soper <cool>
:ta?czy: :ta?czy: :ta?czy: :ta?czy: :ta?czy: :ta?czy:
 
 
Sa?ata 


Dołączyła: 21 Sie 2006
Posty: 328
Skąd: Bia?ogard
Wysłany: 2006-10-20, 07:51   

Ostatnio... Polecam gor?co Elvisa Presley'a :mrgreen: Jest fenomenalny, a taki powrót do starszych czasów z pewno?ci? dobrze robi nam wszytskim.
_________________
Gdyby kózka nie z kakaa to by z czekolady.
 
blondynka(ania) 


Dołączyła: 29 Sie 2006
Posty: 18
Skąd: So?nicowice/?any Wielkie
Wysłany: 2006-10-23, 19:13   

Ostatnimi czasy w radiu pojawi?a si? pi?kna piosenka- "Psalm dla Ciebie" Piotra Rubika, jest ?liczna :D
 
 
Justol 


Dołączyła: 28 Sie 2006
Posty: 201
Skąd: Radlin
Wysłany: 2006-10-23, 19:56   

blondynka(ania) napisał/a:
"Psalm dla Ciebie"
tak dok?adnie... czasami potrafie s?ucha? tego bezprzewy... Sko?czy si?... i znów od nowa... "Psalm" jest rewelacyjny
_________________
"O, mój Jezu, có? powiesz na te wszystkie moje szale?stwa?..." ?w. Tereska (B 3r).
 
 
Sa?ata 


Dołączyła: 21 Sie 2006
Posty: 328
Skąd: Bia?ogard
Wysłany: 2006-10-23, 21:12   

To ja dorzuc? Wilki i ich singiel promuj?cy "Obrazki" pt. Na Zawsze I Na Wieczno??.
Piosenka ma cudowne s?owa.
Ostatnio bardzo cz?sto mo?na j? us?ysze? w radiu, chocia?by w RMF-FM (nie wiem, jak w innych, tylko tego s?ucham ;) )
_________________
Gdyby kózka nie z kakaa to by z czekolady.
 
Oskar 


Dołączył: 19 Lis 2006
Posty: 27
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2006-11-21, 21:23   

Z ulubionych zespo?ów (kolejno?? nie ma znaczenia): Akurat, Coma, Metallica, Stratovarius, Hammerfall, Manowar, Nickelback

A z konkretnych muzyków: sami "bluesmani" Jean Jacques Milteau, Rod Piazza, James Cotton, Junior Wells, Sonny Boy Williamson
 
 
kasiaijuz 


Dołączyła: 11 Lis 2006
Posty: 16
Skąd: sadki/bydgoszcz
Wysłany: 2007-01-28, 17:50   sprostowanie

sobek napisał/a:
chyba Irlandzki zespó? Sigur Rós - takie klimatyczne kawa?ki maj? :D



dobrze kasiu ze piszesz, chyba:)
sigur ros - to islandia, a muzyka rzeczywiscie magiczna, wprawia w niesamowity nastoj

a widzialas/slyszalas moze jakis ich koncert? nie pytam czy bylas bo ja nie, ale to dopiero przezycie(tyle co mi brat opowiadal, a jak opowiadal, to PRAWIE jakbym tam byla
_________________
'all together in dignity'
 
sobek 


Dołączyła: 28 Sie 2006
Posty: 105
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2007-01-29, 11:25   

Niestety nie mialam okazji ani zobaczyc ani byc na ich koncercie :( Nie watpie, ze to cos wspanialego, sluchac ich na zywo skoro w domu czlowiek sie rozplywa ;)

Ostatnio (dzi?ki mojej znajomej Majce) pozna?am cudny g?os Evy Cassidy. Gor?co polecam. Nie jest to zwyk?a taka sobie piosenkarka. Jest ona muzykiem sesyjnym (wykszta?cony muzyk, który ?piewa na ró?nych wyst?pach w celu uzupe?nienia w zespole, lub zast?pstwa; musi posiada? umiej?tno?? szybkiego opanowania utworów i dostosowania si? do ró?nych stylów w muzyce). G?os przepi?kny i ciekawe wykonanie znanych utworów m.in. tkj."Yesterday", "Time after time", "True colors" i inne. Zmar?? w wieku 30 lat na raka :( P?yta z jej utworami zosta?a wydana dopiero po jej ?mierci, dlatego jest trudno osiagalna :( Ale g?osik cudny. Mo?na j? znale?? na http://www.youtube.com/re...ery=Eva+Cassidy ;) Mi?ego s?uchania

Edited by Krzemo: korekta zgodnie z pro?b? autora:)
_________________
"A jak wyjdzie ?miesznie?
Ludzie si? po?miej? i koniec. Wielko?? nie boi si? ?mieszno?ci"
Tadeusz Ró?ewicz
Ostatnio zmieniony przez krzemo 2007-01-29, 12:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Szczurek 


Dołączył: 28 Sie 2006
Posty: 131
Skąd: Rotmanka
Wysłany: 2007-01-29, 19:51   

Ray Charles, Blues Brother, Arleta Franklin i oczywi?cie Gospel....o jest potega te ca?ej muzyki, wiem zmienny jestem, ale jestem wierny muzyce Gospel :) :)
_________________
JUlka czuje si? super...wujek jeszcze lepiej :)
 
 
Magda M. 


Dołączyła: 05 Sty 2007
Posty: 121
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2007-02-11, 00:02   

Je?li o mnie chodzi to s?ucham g?ównie panku, reggae, rocka i metalu. Ostatnio zw?aszcza z nastawieniem na pank i reggae. No czasem zdarzy si? te? poezja ?piewana - przede wszystkim Turnau (ale oczywi?cie z umiarem).
No i moja druga mi?o?? ->> Gospel - Ca?kowicie zgadzam si?, ze Szczurkiem co do pot?gi tej muzyki. Potrafi naprawd? poruszy? zarówno cia?o jak i dusz? ;)
_________________
"Wszystko mog? w tym, który mnie umacnia" <Flp4,13>
 
 
pakmen 


Dołączyła: 21 Sie 2006
Posty: 459
Skąd: Brzoza / Toru?
Wysłany: 2007-02-11, 00:12   

Magda M. napisał/a:
Gospel

Gospel to jest co?... :) Ostatnio na chórze przerabiamy du?o utworków tego typu (bo tak nieoficjalnie Wam powiem, z? szykujemy sie do nagrania p?yty :) ). Tak wiec moze mniej s?ucham Gospelu, ale mam z nim bardzo duz? styczno?? i bardzo mi si? podoba :)
_________________
"?eby co? si? zdarzy?o, ?eby mog?o si? zdarzy?... trzeba marzy?" J.Kofta
 
Janek Engel 
Administrator


Dołączył: 20 Sie 2006
Posty: 700
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2007-02-11, 23:33   

Skoro ponownie pojawi? si? temat Gospel, to i ja podziel? si? ostatnim odkryciem ;)

Od oko?o roku na?ogowo s?ucham szant. Jest to troch? odskocznia od ambitnej (moim zdaniem ;) ) muzyki wszelkiego typu... Od poezji ?piewanej: SDM, Kaczmarski, troch? Turnau; oraz (ambitnej) muzyki elektronicznej: Mike Oldfield, Vangelis oraz innych...

Szanty maj? generalnie lekkie teksty, niekiedy nawet wr?cz awanturnicze ;) , ale za to, w wi?kszo?ci, nadrabiaj? wyj?tkowym brzmieniem - cz?sto ?piewane a capella co wymaga zharmonizowania g?osów...
Ostatnio dowiedzia?em si? jednak jak blisko jest od szant w?a?nie do gospel. Oba gatunki charakteryzuj? si? w?a?nie wy?rubowanym warsztatem ?piewaczym. Ró?ni je jedynie tematyka... Dlatego te? podejmowane bywaj? projekty ??cz?ce te dwa gatunki...
Przyk?adem tego jest p?yta Per? i ?otrów pt: "Missa". Co wi?cej nie jest to jedyny, a tylko najnowszy z takich projektów ;)
A oto fragmenty recenzji tej p?yty zaczerpni?tej z www.szantymaniak.pl

Cytat:
Utwory których na p?ycie jest w sumie 22, podzielone s? na trzy bloki.

Cz??? pierwsza - "Msza" to siedem utworów, których kolejno?? jest nieprzypadkowa, ?ci?le okre?lona i zgodna z za?o?eniami formy Mszy wg Ko?cio?a Katolickiego. Cz??ci mszalne zasadniczo s? przeróbkami fragmentów "Mszy Góralskiej" Tadeusza Maklakiewicza. Wyj?tek stanowi? "Gloria" i "Agnus Dei" - tematycznie podobne, ale skomponowane przez innych twórców.

Cz??? druga to "Kanony", które zabrzmi? szczególnie znajomo dla tych s?uchaczy, którzy mieli okazje uczestniczy? w spotkaniach wspólnoty z Taize. Oczywi?cie kanony s? zaaran?owane autorsko przez A. Saczk? i znacznie odbiegaj? poziomem i stopniem trudno?ci od prostych i surowych trój- lub czterog?osowych aran?acji, charakterystycznych dla "?piewanych nabo?e?stw" we francuskim klasztorze. Warto wiedzie?, ?e wyj?tkowo?? Taize polega miedzy innymi na tym, ?e kanony ?piewane s? tam przez wiernych podzielonych na du?e grupy, z których ka?da ma do za?piewania inn? lini? melodyczn?. Wed?ug zezna? naocznych ?wiadków ;-) efekt jest piorunuj?co wspania?y. Ci z s?uchaczy, którzy mieli okazje s?ucha? i ?piewa? osobi?cie w Taize, mog? odebra? t? cz??? bardzo osobi?cie i z du?ym wzruszeniem.
(...)
Cz??? trzecia - "gospelowa" - to zbiór utworów, których teksty polskie s? autorstwa Micha?a Gramatyki, a muzyka jest b?d? tradycyjna, b?d? skomponowana przez Adama Saczk?. Nie ma w?tpliwo?ci, ?e ta cz??? jest najbardziej radosna i pe?na uniwersalnej pozytywnej energii. (...)

"Cz??? gospelowa" sk?ada si? z typowo brzmi?cych - jak na scenach z ameryka?skich filmów - piosenek religijnych, ?piewanych rado?nie i z klaskaniem przez "ca?y ko?ció?". W?a?ciwie ka?dy z utworów zawartych w tej cz??ci ma szans? sta? si? hitem. Zwracam uwag? szczególnie na mój ju? ulubiony utwór - cudowne, natchnione "Anio? Stró?" ?piewane w duecie przez ?miej?cego si? M. Gramatyk? :-) i powa?nego A.Saczk? przejawiaj?cego tu leciutk? - jakby zaczerpni?t? z musicalu "Metro" Józefowicza - manier?. Delikatne, rozbudowane muzycznie z zaskakuj?cym zako?czeniem "Erue me Domine" jest moim osobistym No2. Przesympatyczne wra?enie robi? równie? utwory: "Niezatapialny" i niemal dzikie "Jubalee" - które zdob?d?, jak s?dz?, szczególne uznanie publiczno?ci na koncertach na ?ywo.


Z innych ciekawych recenzji wymieni? recenzj? z pierwszych ods?uchów: tak?e z szantymaniak.pl oraz
Recenzj? z "Go?cia Niedzielnego"

Polecam tak?e stron? wykonawców: www.perly.art.pl
_________________
"Nie s?d?cie, a nie b?dziecie s?dzeni; nie pot?piajcie, a nie b?dziecie pot?pieni; odpuszczajcie, a b?dzie wam odpuszczone. Odmierz? wam bowiem tak? miar?, jak? wy mierzycie" ?k 6, 37-38
 
alexya 


Dołączyła: 03 Wrz 2006
Posty: 335
Skąd: Opole
Wysłany: 2007-11-08, 18:39   

Dzi? wesz?am w posiadanie p?yty The Best of Andrea Bocelli - Vivere Je?li kto? chce pos?ucha? troch? dobrej klasyki we wspania?ym wykonaniu, a nie koniecznie kupowa? kilka p?yt A.Bocelli - to jest to p?yta tego wykonawcy zbieraj?ca kilka najlepszych i najbardziej znanych jego utworów (prawdziwy the best of..) :b?ysk:
_________________
OAMDG
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo