Forum Ruchu Szensztackiego Strona Główna
  •  Pomoc  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  •   Album  • 

 Ogłoszenie 
Nos cum prole pia!

Witamy na Forum dyskusyjnym Ruchu Szensztackiego.
Jest ono miejscem, gdzie mo?na i warto porozmawia? o kwestiach wiary, wspolnoty i ?ycia. Wszystkich ch?tnych zapraszamy


Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: krzemo
2009-03-09, 22:52
Nic tak nie zabija czasu jak ksi??ka.

Jak cz?sto czytasz ksi??ki?
Raz dziennie
34%
 34%  [ 12 ]
Raz w tygodniu
42%
 42%  [ 15 ]
Rzadziej, ni? raz na miesi?c
22%
 22%  [ 8 ]
W ogóle nie czytam ksi??ek
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 35
Wszystkich Głosów: 35

Autor Wiadomość
ANIa 


Dołączyła: 28 Sie 2006
Posty: 133
Skąd: Opole
Wysłany: 2006-08-29, 21:10   

"Ania z zielonego wzgórza"... W podstawówce przeczyta?am conajmiej 6 razy:)

"Oscar i pani Ró?a" i "Dziecko Noego" -po przeczytaniu by?am pod du?ym wra?eniem
_________________
"Rado?? jest potrzebna duszy jak cia?u krew"
 
 
Janek Engel 
Administrator


Dołączył: 20 Sie 2006
Posty: 700
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2006-08-29, 22:26   Rok 1984!

Do ksi??ek mam raczej d?ugi ogon... Nie czytam zbyt duzo, ani zbyt cz?sto...
Ale to co ju? przeczytam, to co? konkretnego...

Polecam ka?demu: "Rok 1984" George'a Orwela - kapitalna ksi??ka psychologiczna mówi?ca o samotnej walce z systemem... I to systemem genialnie zorganizowanym...
Ksi??ka opowiada o tym jak ?wiat wygl?da?by 1984 roku, gdyby w wyniku II wojny ?wiatowej w Europie przyj?? si? komunizm...
 
krzemo 
Admin w stanie spoczynku


Dołączył: 20 Sie 2006
Posty: 1271
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2006-08-29, 22:33   

Do "Roku 1984" nie mog? si? narazie zabra?, ale póki co polecam inn? ksi??k? tego samego autora - "Folwark zwierz?cy" genialny opis zagro?e? komunizmu i systemów totalitarnych (kiedy? to by?a lektura uzupe?niaj?ca w LO)
_________________
MAMA jest po naszej stronie :!:
 
Sa?ata 


Dołączyła: 21 Sie 2006
Posty: 328
Skąd: Bia?ogard
Wysłany: 2006-08-29, 22:43   

krzemo napisał/a:
"Folwark zwierz?cy"


Czyta?am w trzeciej klasie gimnazjum. Je?li kto? do tego b.lubi histori?, to ksi??ka jak znalaz?.
_________________
Gdyby kózka nie z kakaa to by z czekolady.
 
ANIa 


Dołączyła: 28 Sie 2006
Posty: 133
Skąd: Opole
Wysłany: 2006-08-29, 23:18   

Je?li mowa o relacjach cz?owiek-system itp. polecam "Mistrza i Ma?gorzat?". Satyra na instytucje polityczne, niedorzeczno?ci stalinowskiego systemu ateistycznego i biurokratycznego oraz tryb ?ycia obywateli ZSRR. Ciekawe, dobrze si? czyta, mnóstwo przydatnych cytatów;)
_________________
"Rado?? jest potrzebna duszy jak cia?u krew"
 
 
Sa?ata 


Dołączyła: 21 Sie 2006
Posty: 328
Skąd: Bia?ogard
Wysłany: 2006-08-30, 11:13   

Nawi?zuj?c jeszcze do ksi??ki Jacka Piekary pt. "Necrosis- Przebudzenie". Wczoraj zacz??am czyta?, a teraz tymbardziej mog? jeszcze gor?cej j? Wam poleci?.

Co do "Mistrza i Ma?gorzaty" zacz??am czyta?, ale nie sko?czy?am. Mimo to, spodoba?a mi si?, w ogóle lubi? historyczne ksi??ki.
Skoro ju? jestem przy historii, to koniecznie "Przetrwa?em, wi?c jestem"- Tadeusza Sobolewicza. Opisuje on swoj? przesz?o??, któr? musia? prze?y? w obozach koncentracyjnych. Wstrz?saj?ca i pi?kna zarazem.
_________________
Gdyby kózka nie z kakaa to by z czekolady.
 
Szczurek 


Dołączył: 28 Sie 2006
Posty: 131
Skąd: Rotmanka
Wysłany: 2006-08-30, 11:43   

Polecam:


- Lynne Olseon i Stanley Cloud "Sprawa Honoru"

- Paulo Coelho "Alchemik"

- Herbert George "Wojna ?wiatów"

To moje ulubione ksi??ki chocia? pierwsz? jeszcze czytam :)
_________________
JUlka czuje si? super...wujek jeszcze lepiej :)
 
 
Ania Bartczak 


Dołączyła: 31 Sie 2006
Posty: 5
Skąd: Rotmanka
Wysłany: 2006-08-31, 11:04   

Polecam wszystkie tytu?y Kena Folleta (przeczyta?am wszystko). To sensacja, histrotia, przygoda, intryga w jednym... I oczywi?cie szpiedzy :)

Poza tym super si? czyta R. Ludluma (ten od "To?samo?ci Bourne'a").

Udanej lektury...

(mi ostatnio moja córeczka 1,5miesi?czna nie pozwala czyta?, ale wróc? do tego)
_________________
"Kiedy Bóg drzwi zamyka, to otwiera okno..."
 
 
Przemek Skapski 


Dołączył: 22 Sie 2006
Posty: 30
Skąd: Józefów
Wysłany: 2006-08-31, 11:18   

Ja polecam Olge Tokarczuk - wspaniala polska proza o wybitnym stylu. W nurcie Orwella polecam Ismaila Kadare - "Palac snow", pisarz albanski :)
_________________
My dla Szensztatu, Szensztat dla Ko?cio?a
 
pakmen 


Dołączyła: 21 Sie 2006
Posty: 459
Skąd: Brzoza / Toru?
Wysłany: 2006-08-31, 11:40   

Fajnie pisz? te? Bruno Ferrero --> Kó?ka na wodzie - uczta dla duszy :)
_________________
"?eby co? si? zdarzy?o, ?eby mog?o si? zdarzy?... trzeba marzy?" J.Kofta
 
Justol 


Dołączyła: 28 Sie 2006
Posty: 201
Skąd: Radlin
Wysłany: 2006-08-31, 13:25   

pakmen napisał/a:
Fajnie pisz? te? Bruno Ferrero
ja polecam ksi??k? "Czy jest Tam Kto??" i "40 opowiada? na pustyni" -- musz? j? zdoby? ;)
_________________
"O, mój Jezu, có? powiesz na te wszystkie moje szale?stwa?..." ?w. Tereska (B 3r).
 
 
Sa?ata 


Dołączyła: 21 Sie 2006
Posty: 328
Skąd: Bia?ogard
Wysłany: 2006-08-31, 15:13   

Jaki? czas temu czyta?am ksi??k? Alice Sebold pt. "Nostalgia Anio?a". Opowiada o zamordowanej, bodaj?e 14-letniej dziewczynce, która obserwuje ?wiat b?d?c ju? w niebie.

Polecam równie? "W?adcy Ciemno?ci"- niestety nie pami?tam autora. Lektura pokazuje walk? dobra, ze z?em. Anio?y na ziemi prowadz? walk? z demonami, które próbuj? opanowa? miasteczko Ashton.
_________________
Gdyby kózka nie z kakaa to by z czekolady.
 
qkiz 


Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 596
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2006-09-08, 13:47   

A ja polecam "Szat?" Lloyd'a C. DOUGLAS'a - przez d?uuugi czas po przeczytaniu wra?enie pozostawa?o na ekstremalnie wysokim poziomie :D
Orwella te? polecam :) "1984" wydaje si? fikcj? literack?. I tak? jest. Ale... No w?asnie - jest "ale". Komunizm si? "nie przyj??" (na szcz??cie!), ale wci?? post?puj?cy model socjalny pa?stw europejskich za X lat mo?e doprowadzi? (je?li nie w tak skrajnej formie, to cho? zbli?onej) do "?wiata 1984" w rzeczywisto?ci. Coraz mniej jest wolno?ci, coraz wi?cej wie o nas pa?stwo, w coraz wi?cej sfer ?ycia ingeruje, coraz wiecej nakazuje, coraz wi?cej zakazuje... A wyborcy wci?? wierz?... w "bezp?atne" szkolnictwo, "bezp?atn?" s?u?b? zdrowia, "równo??", "solidarno??" (celowo w cydzys?owach)... Ale to ju? inny temat :)
_________________
Z setek tysi?cy ró?nych Syrenek sk?ada si? jedn? Wielk? Syren?. Syrena Matka, która rodzi si? z w?asnych dzieci. Syreny, które swojej sprawno?ci nie zawdzi?czaj? ju? dzi? fabryce i sk?adaj? si? z innych, poprzednich dawców detali...

:D

WOLNO??, W?ASNO??, SPRAWIEDLIWO??! UPR!!!
 
 
pakmen 


Dołączyła: 21 Sie 2006
Posty: 459
Skąd: Brzoza / Toru?
Wysłany: 2006-09-08, 19:37   

Fajn? pozycj? jest te? ksi??ka Doroty Terakowskiej "Tam, gdzie spadaj? Anio?y" Fajnie przedstawiona historia ma?ej dziewczynki, która zgubi?a swojego Anio?a Stró?a :)
_________________
"?eby co? si? zdarzy?o, ?eby mog?o si? zdarzy?... trzeba marzy?" J.Kofta
 
Janek Engel 
Administrator


Dołączył: 20 Sie 2006
Posty: 700
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2006-09-09, 09:51   Realno?? '84

Nawi?zuj?c do wypowiedzi qkiza, oraz poraaz kolejny do Roku 1984 - najgenialniejszej ksi??ki jak? do tej pory czyta?em ;) Przera?a mnie jak bardzo ?wiat dzisiejszy upodabnia si? do sytuacji przedstawionej w tej ksi??ce... Sytuacja niby ma miejsce w komunizmie, lecz "demokracja" coraz cz??ciej ucieka si? do takich samych, b?d? bardzo podobnych ?rodków, od których uciekano tu? po wojnie, by nie doprowadzi? do spe?nienia si? wizji Orwela... Prostym przyk?adem jest cho?by upodobnianie si? mediów do Ministerstwa Prawdy... ;)

No i oczywi?cie g?ówne sztandarowe has?o na którym oparty jest ca?y system z "Roku", a które coraz cz??ciej w dzisiejszym ?wiecie przy?wieca i "demokratom" :/

WOJNA TO POKÓJ!
WOLNO?? TO NIEWOLA!
IGNORANCJA TO SI?A!
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo