Forum Ruchu Szensztackiego Strona Główna
  •  Pomoc  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  •   Album  • 

 Ogłoszenie 
Nos cum prole pia!

Witamy na Forum dyskusyjnym Ruchu Szensztackiego.
Jest ono miejscem, gdzie mo?na i warto porozmawia? o kwestiach wiary, wspolnoty i ?ycia. Wszystkich ch?tnych zapraszamy


Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Janek Engel
2011-09-20, 14:55
Nieznane Cierpienia Jezusa w ciemnicy
Autor Wiadomość
Piotr Mateja 

Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 18
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2008-03-20, 15:14   Nieznane Cierpienia Jezusa w ciemnicy

Chcia?bym was zach?ci? w ten szczególny dzie? do adoracji Pana Jezusa w ciemnicy i nad cierpieniami jakich dozna? w ciemnicy niewiele wiemy o tym czasie. Kilka lat temu trafi?em na rozwa?anie m?k Jezusa w ciemnicy. Dlatego zach?cam do tej adoracji dzi? lub jutro tak jak wam czas pozwoli


Ukryte M?ki Pana Jezusa w Ciemnicy

Kiedy w nocy w Wielki Czwartek pojmano Pana Jezusa w Ogrodzie Oliwnym, wtedy Aposto?owie przestraszyli si? i wszyscy pouciekali.
Dlatego ?ród?a oficjalne, jak Ewangelie, nie wspominaj? nic o torturach Pana Jezusa wycierpianych w nocy. Pacho?ki znaj?c nienawi?? kap?anów i faryzeuszów do Jezusa, prze?cigali si? w torturowaniu, aby si? przypodoba? swoim mocodawcom. Jezus zdany by? na ?ask? i nie?ask? pacho?ków. S?u?ebnica Naj?wi?tszej Maryi Panny, siostra Nastalowa, mia?a wielkie nabo?e?stwo do M?ki Pa?skiej i jej to uchyli? Pan Jezus r?bka tej tajemnicy:
"Ile w ciemnicy wycierpia?em jest tajemnic?, bo tam nie mia?em ?wiadka. Siepacze w?ród ciemno?ci rozpocz?li straszn? igraszk?: rzucali Mn? z ca?ej si?y, ci?gn?li za r?ce w przeciwne strony, wbijali w Cia?o Moje ostre ig?y i szyd?a, deptali w ró?ny sposób, ?ciskali sznurami, usi?owali wy?ama? mi palce z r?k, zwi?zali Mi oczy i bili ku?akami, uderzali g?ow? Moja o kamienny s?up.
Szata?ska w?ciek?o?? popycha?a ich do coraz to nowych okrucie?stw.
W Moim Sercu jednak by?a dobro? i lito??. Sk?ada?em te m?czarnie w ofierze za wszystkich ludzi, za ?wiat ca?y".
To nabo?e?stwo do ukrytych M?k Pana Jezusa zyska?o imprimatur Ko?cio?a i bardzo by?o polecane przez Papie?a Klemensa II (1730-40 r.).
Druga dusza mistyczna (kapucynka) B?. Maria Magdalena ?yj?ca w wieku XVIII (W?ochy), tak?e mia?a wielkie nabo?e?stwo do M?ki Pa?skiej. Pragn??a pozna? m?ki, jakie Pan Jezus wycierpia? w nocy przed Swoj? ?mierci?. Jej to Pan Jezus objawi? 15 ukrytych M?k, jakie wycierpia? w ciemnicy. Oto co Pan Jezus jej powiedzia?:
"?ydzi uwa?ali Mnie za najwi?kszego z?oczy?c? i zn?cali si? nade Mn? w nast?puj?cy sposób:

1. Powi?zali lin? nogi i ci?gn?li Mnie po kamiennych schodach do lochu. Wrzucili Mnie do cuchn?cej ciemnicy pe?nej nieczysto?ci.
2. Zdarli ze Mnie szaty i k?uli Mnie ?elaznymi szpikulcami.
3. Zwi?zanego sznurami ci?gn?li po ziemi, rzucaj?c od ?ciany do ?ciany.
4. Zawiesili Mnie na belce, a lu?nym w??le, który si? rozwi?za? i spad?em na ziemi?. T? tortur? rozbity p?aka?em krwawymi ?zami.
5. Przywi?zali Mnie do s?upa i ranili Moje Cia?o na ró?ne sposoby. Rzucali we Mnie kamienie i przypalali roz?arzonymi w?glami i pochodniami.
6. Przebijali mnie szyd?ami, szpikulcami, w?óczniami, rozrywali mi skór? i cia?o.
7. Przywi?zanemu do s?upa podsuwali pod bose nogi kawa?ki roz?arzonego ?elaza.
8. Na g?ow? wgnietli Mi ?elazn? obr?cz i oczy zawi?zali Mi brudn? szmat?.
9. Posadzili Mnie na siedzenie pokryte gwo?dziami, które wyry?y na Moim Ciele g??bokie dziury.
10. Na Moje Cia?o wyleli rozpalony o?ów i ?ywic?, potem gnietli Mnie na sto?ku pe?nym gwo?dzi, które coraz g??biej wbija?y si? w Moje Cia?o.
11. Na Moje poni?enie i udr?k?, na miejsce wyrwanej brody powtykali druty.
12. Rzucili Mnie na belk? i przywi?zali Mnie do niej tak ciasno, ?e zupe?nie nie mog?em oddycha?.
13. Gdy tak le?a?em na ziemi, deptali po Mnie, a jeden z nich stawiaj?c nog? na Mojej piersi, przebi? Mi cierniem j?zyk.
14. Do ust wlali mi najohydniejsze wydzieliny i obsypali najohydniejszymi zniewagami.
15. Zwi?zawszy Mi na plecach r?ce, rózgami wyp?dzili Mnie z wi?zienia.

Te moje ukryte cierpienia ofiaruj Ojcu Niebieskiemu za grzechy ukryte, które bardzo rani? Serce Moje, szczególnie, gdy dusze ukrywaj? je przy spowiedzi.
Córko moja, pragn?, aby? te Moje 15 ukrytych Tortur da?a wszystkim pozna?, aby ka?d? z nich uczczono.
Ka?dy, kto codziennie jedn? t tych tortur z mi?o?ci? ofiaruje i gorliwie odmówi nast?puj?c? modlitw?, otrzyma nagrod? w dzie? S?du."
Modlitwa
Panie mój i Bo?e, pragn? stale czci? Twoje nieznane 15 tortur i Twoj? Przenajdro?sz? Krew tam przelan?.
Ile ziaren piasku na ziemi, ziaren zbo?a na polach,?d?be? trawy na ??kach,
li?ci na drzewach, kwiatów w ogrodach, gwiazd na niebie i stworze? na ziemi,
tylekro? tysi?cy razy b?d? uwielbiony, pochwalony i uczczony mój Panie Jezu, mi?o?ci najgodniejszy.
Niech tyle tysi?cy razy Naj?wi?tsza Maryja Panna, chwalebne Chóry Anio?ów i wszyscy ?wi?ci, czcz? Ciebie, Twoje Serce Przenaj?wi?tsze, Twoj? Krew Najdro?sz?, Twoj? ofiar? za ludzko?? i Twój Przenaj?wi?tszy Sakrament.
Chwa??, cze?? i uwielbienie niech oddadz? Ci wszyscy ludzie i teraz i na wieki.
Tyle? razy o mój Jezu, pragn? Ci dzi?kowa?, sk?ada? cze?? i uwielbienie, na wynagrodzone Ci za wszystkie przez Ciebie doznane zniewagi i chc? do Ciebie nale?e? cia?em i dusz?.
Tyle? razy ?a?uj? za moje grzechy.
Przepraszam Ciebie o mój Jezu, Panie i Bo?e mój i prosz? o przebaczenie i mi?osierdzie nad nami.
Twoje niesko?czone zas?ugi ofiaruj? Ojcu Przedwiecznemu na wynagrodzenie za moje grzechy i za kary zas?u?one przeze mnie. Mocno postanawiam zmieni? moje ?ycie i prosz? o Panie, aby ostatnia godzina mojego ?ycia, moich najbli?szych, oraz wszystkich grzeszników ca?ego ?wiata, by?a pe?na szcz??liwego pokoju.
Prosz? tak?e o uwolnienie dusz czy??cowych, tych mi najbli?szych, jak i wszystkich w czy??cu cierpi?cych.
To mi?osne uwielbienie i wynagrodzenie ponawia? pragn? ka?dej godziny dnia i nocy, a? do ostatniej chwili mojego ?ycia.
Prosz? Ci? mój Najukocha?szy Jezu, by? to moje szczere pragnienie w Niebie zatwierdzi? i nie pozwól, aby ani ludzie, ani szatan w tym mi nie przeszkodzi?. Amen.
Przepu?? nam, Panie
Wys?uchaj nas, Panie
Zmi?uj si? nad nami



Koronka na uczczenie 15 Tortur Pana Jezusa w Ciemnicy


Na pocz?tku Ró?a?ca:

Ojcze Niebieski, ofiaruj? Ci ukryte M?ki, jakie Pan Jezus wycierpia? w nocy przed Swoj? ?mierci? - na wynagrodzenie za grzechy moje i za grzeszników ca?ego ?wiata.

Zamiast Ojcze nasz:
Najs?odszy Jezu, racz przyj?? skromn? danin? mojej mi?o?ci, prze któr? pragn? Ci? pocieszy?.

Zamiast Zdrowa? Maryjo:
O mój Jezu kocham Ci? i uwielbiam za twoje Tortury i Krew przelan? w Ciemnicy.

Na zako?czenie:
Który? za nas cierpia? rany...3x
Ostatnio zmieniony przez krzemo 2008-03-20, 16:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo