Forum Ruchu Szensztackiego Strona Główna
  •  Pomoc  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  •   Album  • 

 Ogłoszenie 
Nos cum prole pia!

Witamy na Forum dyskusyjnym Ruchu Szensztackiego.
Jest ono miejscem, gdzie mo?na i warto porozmawia? o kwestiach wiary, wspolnoty i ?ycia. Wszystkich ch?tnych zapraszamy


Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Janek Engel
2011-09-20, 15:08
Jak nie staci? wiary w Mi?osierdzie Bo?e gdy cierpisz
Autor Wiadomość
gosiawidel 


Dołączyła: 01 Cze 2007
Posty: 154
Skąd: Opole
Wysłany: 2007-06-29, 13:07   Jak nie staci? wiary w Mi?osierdzie Bo?e gdy cierpisz

Gdy Twój ?wiat si? wali,a Twoje marzenia pryskaj? jak b??ka mydlana,jak nie straci? nadziei,wiary.Jaka uwierzy? w to ?e to co si? sta?o ma g?eboki sens i ?e Bóg Cie nie opu?ci??
Wczoraj w?a?nie mój ?wiat si? zawali?.Niby to nie jakie? straszne cierpienie,tylko raczej ból i bezsilno??.By?y wyniki rekrutacji to liceum,by?am za?amana gdy dowiedzia?am si? ?e do ?adnego mnie nie przyjeli.I taki wstyd przed kole?ankami.Pomy?la?am,gdzie Bóg?Zawsze si? modli?am,nale?? do marianek w parafii,do ruchu.Pomy??a?am czemu????Czy szcz??cie mnie opu?ci?o?

W takich sytuacjach ?atwo straci? wiar?,moja sie uratowa?a.Niektórych rzeczy nie rozumiem.Ale trwam w wierze i modl? si?,chocia? pojawi?o si? zw?tpienie i g?upie pytanie DLACZEGO MNIE TO SPOTYKA????Za moje grzechy?nie to niemo?liwe.Mo?e tak ma by?.?ycie jest niezrozumia?e.
_________________
"Dzia?ajcie,nie tra?cie czasu,WIERZCIE,wysilajcie si?,ufajcie...''
 
 
Violetta 

Dołączyła: 30 Sie 2006
Posty: 467
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2007-06-29, 18:45   

Gosiu, Ojciec Za?o?yciel powtarza?, ?e: "Bóg jest Ojcem. Bóg jest dobry i dobre jest wszystko, co On czyni". I uwierz w to, cho? mo?e dzi? dla Ciebie te s?owa brzmi? nie do uwierzenia.....
Ale Pan Bóg ma wobec Ciebie takie plany, o których Ty dzi? nie wiesz, a które kiedy? odkryjesz. Mo?e np. chce Ci? pos?a? do ludzi, którzy potrzebuj? Twojego ?wiadectwa ?ycia, a Ty sama nie posz?aby? do tego liceum, czy innej szko?y?
Powiedz Bogu, co czujesz i nie pytaj Go DLACZEGO?, ale co Pan Bóg chce Ci powiedzie? przez to wydarzenie?
B?d? si? za Ciebie modli?, a Ty daj zna?, jak rozwi?za?a si? ta sprawa.
Pozdrawiam z Bydgoszczy!
_________________
Bóg jest Ojcem, Bóg jest dobry i dobre jest wszystko, co On czyni.
 
jolalinek 


Dołączyła: 03 Mar 2007
Posty: 210
Skąd: Opole
Wysłany: 2007-07-01, 17:35   

Gosiu, Ty wiesz, ?e to co Bóg robi jest zawsze dobre, dlatego prosimy "b?d? wola Twoja".
Ja my?l?, ?e Bóg w swoim Duchu i Maryja pomog? Ci i wszystko si? u?o?y.
Ja sobie ci?gle t?umacz? to w ten sposób-


BOGA NIE TRZEBA ZROZUMIE?, ALE POKOCHA?.

Ja wierz? w to i tak b?dzie, ?e sobie poradzisz.

;)
_________________
Jola,
"Pozna?am, ?e wszystko co czyni Bóg na wieki b?dzie trwa?o"
 
 
sobek 


Dołączyła: 28 Sie 2006
Posty: 105
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2007-07-02, 15:59   

Ja z?o?y?am podania do 3 szkó? ?rednich.... we wszystkich by?am na li?cie rezerwowej, a jak przysz?o co do czego t dosta?am si? do (podobno) najlepszej szko?y w Bydgoszczy... zobaczysz, ?e wszystko si? u?o?y... mo?e teraz nie tak jak by? tego chcia?a, ale z czasem na pewno znajdziesz pozytywne strony tej sytuacji...
_________________
"A jak wyjdzie ?miesznie?
Ludzie si? po?miej? i koniec. Wielko?? nie boi si? ?mieszno?ci"
Tadeusz Ró?ewicz
 
 
jolalinek 


Dołączyła: 03 Mar 2007
Posty: 210
Skąd: Opole
Wysłany: 2007-07-02, 20:56   

Dla mnie i mojej siostry ukradziono wczoraj torebk? gdzie by?o wszystko-prawo jazdy, dowód osobisty, karta kredytowa, karty do bankomatu, pieni?dze, 2telefony komórkowe, legitymacja studencka. Prawie wszystko-to straszne...
Ale ja wierz? w to, ?e Bóg i MTA mimo wszystko nas chronili, bo nie zgin??y kluczyki do auta, które by?y w torebc drugiej siostry, dokumenty do auta i klucze do domu. A to bardzo wa?ne.

Jestem przekonana i g??boko w to wierz?, ?e to wydarzenie ma na celu zmieni? co? w naszym ?yciu...

"Bóg nie daje nic ponad ludzkie si?y"-tym cytatem ?yj? teraz oraz w chwilach smutnych...

Wiem, ?e Mi?osierdzie Bo?e b?dzie ze mn? ;) .
_________________
Jola,
"Pozna?am, ?e wszystko co czyni Bóg na wieki b?dzie trwa?o"
 
 
gosiawidel 


Dołączyła: 01 Cze 2007
Posty: 154
Skąd: Opole
Wysłany: 2007-07-03, 15:42   

Tak,tak mi?osierdzie trwa.NAwet je?li jeste? za?amana i ju? wydaje Ci si?,?e nie wierzysz PAn Bóg ci? nie zostawia.Teraz ?mieje si? z tej sytuacji.DZi?kuje Wam za to ?e byliscie ze mn?.Dosta?am sie dzisiaj do tej szko?y co chcia?am.Profil inny ale podobny.Mi?osierdzie dzia?a. :ta?czy:






"Oto ja s?u?ebnica Pa?ska,niech mi si? stanie wed?ug Twego s?owa".
_________________
"Dzia?ajcie,nie tra?cie czasu,WIERZCIE,wysilajcie si?,ufajcie...''
 
 
Violetta 

Dołączyła: 30 Sie 2006
Posty: 467
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2007-07-03, 18:34   

To super, Gosiu. A t? klas?, do której si? dosta?a? potraktuj jako "zadanie specjalne" od Pana Boga - po prostu mia?a? trafi? do tych w?a?nie ludzi...
?ycz? udanych wakacji, a od wrze?nia ?wiat?a Ducha ?w. we wszystkich szkolnych sprawach.
Pozdrawiam z Bydgoszczy!
_________________
Bóg jest Ojcem, Bóg jest dobry i dobre jest wszystko, co On czyni.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo