Forum Ruchu Szensztackiego Strona Główna
  •  Pomoc  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  •   Album  • 

 Ogłoszenie 
Nos cum prole pia!

Witamy na Forum dyskusyjnym Ruchu Szensztackiego.
Jest ono miejscem, gdzie mo?na i warto porozmawia? o kwestiach wiary, wspolnoty i ?ycia. Wszystkich ch?tnych zapraszamy


Poprzedni temat :: Następny temat
Teksty Za?o?yciela po polsku
Autor Wiadomość
alexya 


Dołączyła: 03 Wrz 2006
Posty: 335
Skąd: Opole
Wysłany: 2007-02-10, 16:31   Teksty Za?o?yciela po polsku

Niektórzy z Was wiedz?, ?e od zesz?ego roku zosta?o przet?umaczone kilka tekstów o.Kentenicha do m?odzie?y z niemieckiego na polski. Dok?adniej: 3 przet?umaczone i 3 s? jeszcze w trakcie t?umaczenia. Oczywi?cie mamy ich du?o wi?cej w j.niemieckim.
Poniewa? jest to nasza wspólna sprawa, ?eby jak najwi?cej tekstów do nas i o nas mog?o by? w naszym j?zyku dost?pnych, pomy?la?am sobie, ?e du?o szybciej mo?e to nast?pi?, je?li inne diecezje te? si? do??cz?.
Chodzi o znalezienie osób, które znaj? bardzo dobrze (albo dobrze) j.niemiecki i w ramach wolontariatu (wa?ne: za darmo, bo nie mamy specjanych funduszy na to), zgodz? si? przet?umaczy? jeden czy dwa teksty. Oczywi?cie pó?niej te t?umaczenia b?d? jeszcze weryfikowane pod k?tem duchowo?ci, ?eby nam nie wyszed? "nowy szensztatt" :)
Z w?asnego do?wiadczenia wiem, ?e nie jest ?atwo znale?? takie osoby, ale wiem te?, ?e jak si? szuka, to si? znajduje!
Je?li kto? chce si? do??czy? do tego ma?ego "dzie?ka" :) to czekam na takie osoby. Posiadam niemieckie wyk?ady o.Kentenicha, które czekaj? na swoje t?umaczenia.
Mam nadzieje, ?e b?dziecie chcieli podj?? to wyzwanie :u?an: i jako narz?dzia MTA razem zrobimy co? dla nas i dla innych, aby lepiej zrozumie? ducha za?o?ycielskiego :D Ciep?o pozdrawiam :hej:
_________________
OAMDG
 
krzemo 
Admin w stanie spoczynku


Dołączył: 20 Sie 2006
Posty: 1271
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2007-02-10, 22:44   

Mój niemiecki jest na poziomie komunikacyjnym :(

Olu je?li by?yby jakie? teksty po angielsku to ju? pr?dzej...

[ Dodano: 2007-02-10, 22:46 ]
I jeszcze jedno czy mo?emy te przet?umaczone teksty upubliczni? tutaj na Forum :?:
_________________
MAMA jest po naszej stronie :!:
 
alexya 


Dołączyła: 03 Wrz 2006
Posty: 335
Skąd: Opole
Wysłany: 2007-02-10, 23:00   

Teksty zosta?y przes?ane do kilku osób i powinny zosta? "rozpowszechnione" ale je?li s? problemy z tym, to mo?na w PW poda? maile do kierowników grup i oni otrzymaj? te teksty. Nie wiem jak to jest z upublicznianiem na forum, poniewa? s? to nasze "w?asne" t?umaczenia, tzw. "do u?ytku wewn?trznego" (czyt. dla cz?onków R.Szensztackiego). ;)
_________________
OAMDG
 
krzemo 
Admin w stanie spoczynku


Dołączył: 20 Sie 2006
Posty: 1271
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2007-02-10, 23:03   

To mo?e niech zostanie dotychczasowa forma obiegu :)
_________________
MAMA jest po naszej stronie :!:
 
adamjasz 

Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 29
Skąd: Wa?cz
Wysłany: 2007-02-12, 19:23   

alexya, Je?eli masz jakie?, to prze?lij. Troch? wyk?adów o. Za?o?yciela pos?uchalem, wi?c pewnie b?dzie to ciekawe do?wiadczenie, by prze?ozy? je na j?zyk polski... Pozdrawiam
_________________
Adam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo