Forum Ruchu Szensztackiego Strona Główna
  •  Pomoc  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  •   Album  • 

 Ogłoszenie 
Nos cum prole pia!

Witamy na Forum dyskusyjnym Ruchu Szensztackiego.
Jest ono miejscem, gdzie mo?na i warto porozmawia? o kwestiach wiary, wspolnoty i ?ycia. Wszystkich ch?tnych zapraszamy


Poprzedni temat :: Następny temat
ale o co chodzi?
Autor Wiadomość
danielR 


Dołączył: 31 Paź 2006
Posty: 39
Skąd: szczecin
Wysłany: 2007-01-19, 13:44   ale o co chodzi?

czym jest m?odzie? szensztacka wiem, tylko, ?e troszk? pó?no jak na stawianie pierwszych kroków w szensztacie bo i wiek nie ten, i ma??e?stwo stanowimy (Ja i moja ?ona, która tez czasem pod moim nickiem si? udziela na forum).
Chcia?bym si? wi?c dowiedzie? czym s? zwi?zki rodzin, jak wygl?da formacja i o co tak w?a?ciwie chodzi?

Ka?dego wieczora kl?kamy z ?on? do modlitwy (miedzy innymi polecamy si? MTA) ale ?eby co? g??biej to nie wiemy jak i gdzie...Pomo?ecie?

Janek Engel Edit: Poprawiono temat na bardziej czytelny ;)
_________________
uf uf uf... zaufany na ?mier? (?onie mej i Panu)
Ostatnio zmieniony przez Janek Engel 2007-02-01, 16:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
Anna Kornelia 


Dołączyła: 02 Sty 2007
Posty: 26
Skąd: Gród nad Brd?
Wysłany: 2007-01-19, 18:24   

My?l?, ?e o Zwi?zku Rodzin najlepiej opowiedz? ma??e?stwa. Szczegó?owe informacje znajdziecie na forum rodzin:

http://www.zwiazekrodzinszensztackich.fora.pl/
_________________
Sztuka przynosi nam dowód, ?e istnieje co? innego ni? nico?? / Proust
 
 
kabja 

Dołączyła: 11 Wrz 2006
Posty: 73
Skąd: Mogilno/Bruksela
Wysłany: 2007-01-26, 16:07   

To mo?e ja spróbuj?,jako,?e jeste?my w Zwi?zku Rodzin prawie 4 lata. Pocz?tki wygl?daj? tak,?e po rozmowie "rozpoznawczej" z Siostr? (w naszym przypadku z s.Lidi?),zostalismy zaproszeni na spotkanie w ?widrze,gdzie od kilku miesi?cy zacz?? si? kszta?towa? nasz kurs. Byli?my na kilku takich spotkaniach(bardzo ogólnie wprowadzaj?cych w Szensztat),a pó?niej odby?y si? nasze pierwsze rekolekcje,na których zdecydowali?my,?e chcemy wst?pi? na "drog? kandydatury" do Zwi?zku Rodzin. Kandydatura trwa kilka lat i ma kilka etapów. Pierwszy z nich to Przymierze Mi?o?ci, kolejne to po?wi?cenia kursu a? do po?wi?cenia wieczystego,który ko?czy okres kandydacki. Formacja w Zwi?zku Rodzin skierowana jest przede wszystkim na samowychowanie w ma??e?stwie i w rodzinie oraz oczywi?cie na poznawaniu Ruchu Szensztackiego. Wygl?da to tak,?e ka?dego miesi?ca spotykamy si? w grupach,aby omówi? ustalone wcze?niej (na rekolekcjach) tematy. Po ka?dym spotkaniu sporz?dza si? sprawozdanie i wysy?a do Siostry i (lub) Ojca. Dwa razy do roku uczestniczymy w rekolekcjach-latem trwaj? one tydzie?, zim? zbieramy si? na weekend. To mniej wi?cej z grubsza tak wygl?da. Je?li masz jakie? konkretne pytania,to spróbuj? odpowiedzie?,albo,je?li chcesz,napisz do s.Lidii : s.Lidia@szensztat.pl
Pozdrowionka!
Ja
_________________
I tried so hard make it all alone. I need Your hand just to make it home
 
Barbara 


Dołączyła: 12 Sty 2007
Posty: 149
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2007-01-27, 16:30   ale o so chosi

W my?l Ojca Za?o?yciela:
Ma??e?stwa i rodziny jednocz?ce si? w Zwi?zek Rodzin, ?yj? wiar? w Opatrzno?? Bo?? i kszta?tuj? swe ?ycie w przymierzu mi?o?ci z Matk? Bo?? ,d??? do pe?nego prze?ywania chrze?cija?stwa czyli zwi?zania si? w mi?o?ci z Bogiem w Trójcy ?wietej Jedynym, daj?c swój wk?ad w moraln? i religijn? odnow? rodzin.

Pozdrawiam kabja i zapraszam na Forum Zwi?zku Rodzin
Basia J. I Kurs "Rodzina Jedno?ci"
_________________
Zjednoczeni mi?o?ci?...
 
krzemo 
Admin w stanie spoczynku


Dołączył: 20 Sie 2006
Posty: 1271
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2007-01-27, 17:06   

Zach?cam Zwi?zek Rodzin do udzielania si? na tym Forum ca?ego Ruchu...

Je?li potrzeba Wam zacisznego miejsca do którego mogliby zagl?da? tylko cz?onkowie danego Kursu to mo?emy Wam tutaj takie "tajne" miejsce przygotowa?...

Napiszcie tylko do mnie lub Janka Engela PW w tej sprawie...
_________________
MAMA jest po naszej stronie :!:
 
kabja 

Dołączyła: 11 Wrz 2006
Posty: 73
Skąd: Mogilno/Bruksela
Wysłany: 2007-01-27, 17:43   

Witaj Basiu!
Zagl?dam te? na forum Zwi?zku Rodzin,niestety,musz? napisa? do Administratora,poniewa? zapomnia?am swojego has?a. Pewnie po tzw. "nicku" mog?a? nmie nie rozpozna?- kabja to ja-Jagoda Kabacinska z VII kursu!
Pozdrowionka dla wspania?ych Bydgoszczan!
_________________
I tried so hard make it all alone. I need Your hand just to make it home
 
Barbara 


Dołączyła: 12 Sty 2007
Posty: 149
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2007-01-27, 18:21   

Kochana Jagódko !
Pozna?am Ci? od razu w?a?nie po "nicku" a zw?aszcza po miejscowo?ci Mogilno/ Bruksela
Pozdrowienia dla Rafa?ka ! Jak macie kontakt , pozdrówcie ca?y cudowny VII Kurs
Bydgoszczanie zostan? pozdrowieni!

Basia

[ Dodano: 2007-01-27, 18:30 ]
Do Krzemo!
Drodzy Admini, czy mogliby?cie przes?a? troch? zdj?? ze wspania?ego Sylwestra, na stron? www.kolankowo.pl?
Strona ta, jest te? strona-kronik? wydarze? kolankowskich

Pozdrawiam Barbara.
_________________
Zjednoczeni mi?o?ci?...
 
Buli 


Dołączył: 14 Gru 2006
Posty: 6
Skąd: Bydgoszcz/Irlandia/
Wysłany: 2007-01-29, 23:13   

Witam pozdrawiam serdecznie po raz kolejny z Irlandii.. Jeszcze niedawno w Polsce na ?wi?ta dzi? dzie? codzienny w pracy.. no ale có?.. Chcia?bym prosi? w imieniu ca?ego kursu Arka Nowego ?ycia o modlitwe za Nas w naszej dalszej drodze szensztatu...
W styczniu podjeli?my kolejny krok tzn prze?yli?my Drugie Po?wiecenie Zwi?zkowe.. wiemy ?e to wymaga od nas jeszcze wi?cej zaanga?owania i pracy nad nami samymi oraz nad naszymi ma??e?stwami.. dlatego prosze w imieniu naszym westchnijcie oNas w czasie modlitw....
A tak w ogóle to czas szybko mija..... ;)






____________________________
Mi?o?ci uczmy sie wci?? na nowo...
 
 
Violetta 

Dołączyła: 30 Sie 2006
Posty: 467
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2007-01-30, 18:58   

Marcinie!
Pozdrowienia z Bydgoszczy! Mog? Ci? zapewni? o mojej modlitewnej pami?ci w intencji kursu Arka Nowego ?ycia, zw?aszcza, ?e dane mi by?o towarzyszy? Wam w tej przepi?knej urozcysto?ci w Sanktuarium Zawierzenia.
?ycz? Ci troskliwej opieki MTA na ka?dy dzie? z dala od rodziny i Polski!!!
Violetta
_________________
Bóg jest Ojcem, Bóg jest dobry i dobre jest wszystko, co On czyni.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo