Forum Ruchu Szensztackiego Strona Główna
  •  Pomoc  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  •   Album  • 

 Ogłoszenie 
Nos cum prole pia!

Witamy na Forum dyskusyjnym Ruchu Szensztackiego.
Jest ono miejscem, gdzie mo?na i warto porozmawia? o kwestiach wiary, wspolnoty i ?ycia. Wszystkich ch?tnych zapraszamy


Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: krzemo
2009-03-09, 23:41
[Winów] Dzie? skupienia nt. modlitwy (11.11.2006)
Autor Wiadomość
alexya 


Dołączyła: 03 Wrz 2006
Posty: 335
Skąd: Opole
Wysłany: 2006-11-11, 18:38   [Winów] Dzie? skupienia nt. modlitwy (11.11.2006)

Uff... Ale sobie odetchn??am dzisiaj Bo?? Obecno?ci? :) To by? pi?kny dzie? skupienia i wart tego ca?ego wysi?ku s?uchania, medytacji i obecno?ci.
Modlitwa - niby co? oczywistego w ?yciu chrze?cijanina (powa?nego), a jednak jak ma?o jeszcze o niej wiemy, jak ma?o si? przyk?adamy i jak wiele jeszcze do odkrycia przed nami. Nie sposób opisa? ca?ego dnia bo by? baaardzo intensywny, ale jedno jest pewne: Duch ?wi?ty wia? :) (nie bez powodu Sanktuarium Wieczernika!) Takie umocnienie w wierno?ci modlitwie, na nowo odkrycie czym jest, jaka powinna by?, jej sensu i warto?ci, to jak zaczerpn?? oddech w czystych górskich lasach. Poprostu: miodzio :mrgreen: No i wogóle samo bycie przed Obliczem Pana i do tego w Sanktuarium, co? pieknego.
Dzi?kuj? wszystkim dziewczynom, które tez tam dzisiaj by?y: bez Was nie by?o by tak samo pieknie! Dzieki S.Eleonorze za wszystko, co dla nas robi i ?e ci?gle nas jeszcze kocha :D I oczywi?cie dzi?ki ks.Danielowi! Dla niego to te? by? bardzo m?cz?cy dzie?, ale z tego co wiem - równie? pi?kny.
_________________
OAMDG
Ostatnio zmieniony przez krzemo 2009-03-09, 23:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
Violetta 

Dołączyła: 30 Sie 2006
Posty: 467
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2006-11-11, 18:50   

Olka!
Napisz w wolnej chwili co? wi?cej, bo temat rzeczywi?cie ciekawy.... i tyle jeszcze w tej kwetsii do odkrycia przed ka?dym z nas...
A przy okazji serdeczne pozdrowienia dla Ciebie i ca?ej opolskiej ekipy dziewcz?t oraz Waszej ukochanej s. Eleonory!!
_________________
Bóg jest Ojcem, Bóg jest dobry i dobre jest wszystko, co On czyni.
 
alexya 


Dołączyła: 03 Wrz 2006
Posty: 335
Skąd: Opole
Wysłany: 2006-11-11, 19:27   

Dzie? by? bardzo intensywny: dwie konferencje, nabo?e?stwo pokutne, medytacja, Msza oczywi?cie z kazaniem i adoracja (chyba nic nie pomin??am) :) Musia?o by? pi?knie i g??boko! Na pocz?tek: modlitwa jako spotkanie Boskiego "Ty" z ludzkim "ja", a jednocze?nie zaproszenie Boga do mojego ?ycia. Dalej modlitwa jako zaangazowanie ca?ego cz?owieka: z jego my?lami, cielesno?ci?, problemami, lud?mi... Odczucie emocjami obecno?ci Boga w modlitwie jest ?ask?, a brak "uczucia" nie oznacza braku Boga. I dalej: modlitwa jest oddechem Bo?? Obecno?ci? i spojrzeniem oczyma Boga.
Oczywi?cie problem modlitwy wys?uchanej i niespe?nionej (nie ma modlitwy niewys?uchanej). Moje kszta?towanie sie poddaniu Woli Bo?ej i uznanie, ?e On wie najlepiej, co dla mnie dobre, zaufanie. Zawsze mo?na przeciez Bogu powiedziec "nie" (jeste?my wolni), ale trzeba si? liczy? z konsekwencjami takiego wyboru. Jednak trzeba pami?ta?, ?e zaprzestanie modlitwy powoduje, ?e stajemy si? ?atwym celem dla szatana, a "zdoby?" dusz?, która jest blisko Ko?cio?a to dla niego wielki sukces.
Dlatego "czuwajcie..." (1 P 5,8-9)
Medytacja by?a wspania?a: scena Zwiastowania znajduj?ca si? na drzwiczkach tabernakulum. Ró?ne "fiat" naszego ?ycia (ale to trzeba prze?y?, nie da si? opisa?) :)
Uff... Po krótce na razie to tyle. Na prawd? dnia skupienia nie da si? przekaza? na pi?mie - to trzeba prze?y?. Szczególnie takiego, jak ten dzisiejszy :D Te Deum laudamus...
_________________
OAMDG
 
Ania Opole 


Dołączyła: 21 Paź 2006
Posty: 72
Skąd: Malnia/k.Opola
Wysłany: 2006-11-12, 21:04   

no tak,Ola jak zwykle powiedziala tyle,ze juz nie trzeba nic dodawac,no ale w koncu nie bez powodów zostaje sie Animatorem Diecezjalnym ;) ...to mo?e pare s?ów o pi?tku,bo to by?a taka mnie "formalna "cz??? naszego skupienia :D zwana integracj?. Przy tej okazji podzi?kowania i s?owa uznania nale?? si? panu Andreasowi,który jak zwykle bardzo milo ugo?ci? nas w swoim pi?knym domku... mo?e o szczegó?ach innym razem... cdn
_________________
" Ludzie, nauczcie si? ta?czy? i ?piewa?, bo anio?owie w niebie nie b?d? wiedzieli co z Wami zrobi?" :D ?w. Augustyn
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo