Forum Ruchu Szensztackiego Strona Główna
  •  Pomoc  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  •   Album  • 

 Ogłoszenie 
Nos cum prole pia!

Witamy na Forum dyskusyjnym Ruchu Szensztackiego.
Jest ono miejscem, gdzie mo?na i warto porozmawia? o kwestiach wiary, wspolnoty i ?ycia. Wszystkich ch?tnych zapraszamy


Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: krzemo
2009-03-09, 22:54
filmy, które da?y nam du?o do my?lenia...
Autor Wiadomość
Justol 


Dołączyła: 28 Sie 2006
Posty: 201
Skąd: Radlin
Wysłany: 2006-09-24, 19:14   

"Podaj dalej" Film opowiada o ch?opcu, jego matce i nauczycielu. Ch?opiec dostaje prac? domow? na temat: "Jak zmieni? ?wiat na lepsze?". Wymy?la metod?"podaj dalej", która polega na tym, ?e osoba rozpoczynaj?ca musi komu? pomóc, nast?pnie ta osoba musi pomóc trzem kolejnym itd. Film daj?cy du?o do my?lenia.. Polecam
_________________
"O, mój Jezu, có? powiesz na te wszystkie moje szale?stwa?..." ?w. Tereska (B 3r).
 
 
indi 


Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 85
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2006-09-27, 21:43   

Polecam serdecznie film pt "Kobieta w niebieskiej wodzie".Dla mnie rewelacja.To wspó?czesna ba?? o tym, ?e ?ycie ka?dego czlowieka jest wa?ne i ka?dy z nas ma w ?yciu do spe?nienia okre?lon? rol? i ?e czasem ?le intrpretujemy te swoja drog? ?yciow?, ?le oceniamy innych.Sami znajdziecie jeszce wiele w?tków.To film o poswi?ceniu,zaufaniu,mi?o?ci do bli?niego, o t?sknocie, o zw?tpieniu kiedy ?le idzie,kiedy wydaje nam si?, ?e Bóg nas nie wys?uchuje.Film jest niesamowity.Przekazuje wiele uniwersalnych warto?ci, jak cho?by to, ?e Bóg zawsze pomaga musimy tylko pozbiera? fargmenty uk?adanki zwanej ?yciem i poustawia? wszystko na w?a?ciwym miejscu. ;)
 
Marzena 


Dołączyła: 04 Wrz 2006
Posty: 40
Skąd: Wyst?p (diec.Bydgoska)
Wysłany: 2006-10-04, 17:24   Kto nigdy nie ?y?

,,Kto nigdy nie ?y?" wg mnie to nie jest film o narkomanach, ani o Hiv jak podaj? niektóre recenzje ale o wierze, zawierzeniu. Film daj?cy do my?lenia, bardzo ?yciowy, nie brakuje te? ?miesznych scen. Szkoda tylko, ?e na sali by?o ok 15 osób. Polecam!
 
blondynka(ania) 


Dołączyła: 29 Sie 2006
Posty: 18
Skąd: So?nicowice/?any Wielkie
Wysłany: 2006-10-05, 14:36   

Moje ulubione

-"Requiem dla snu" - Widzia?am niedawno, film o tym jak uzale?nienia mog? zniszczy? mi?o?? i przyja??, do?? mocny, ale robi wielkie wra?enie i daje do my?lenia, bardzo polecam!

-"Szko?a uczu?"

-"Miasto Anio?ów"

-"Podaj dalej"

-"Gol!" ;)

komedii i seiali te? mam par? ulubionych, ale to te które da?y mi du?o do my?lenia.
 
 
Sa?ata 


Dołączyła: 21 Sie 2006
Posty: 328
Skąd: Bia?ogard
Wysłany: 2006-10-05, 15:55   

blondynka(ania) napisał/a:
-"Requiem dla snu" - Widzia?am niedawno, film o tym jak uzale?nienia mog? zniszczy? mi?o?? i przyja??, do?? mocny, ale robi wielkie wra?enie i daje do my?lenia, bardzo polecam!


Tak, równie? bardzo gor?co polecam ten film.
_________________
Gdyby kózka nie z kakaa to by z czekolady.
 
bikuuu 


Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 171
Skąd: L?bork
Wysłany: 2006-10-05, 16:36   

blondynka(ania) napisał/a:
-"Gol!" ;)

?wietny film, nauczy? mnie, jak gra?, mo?na te? w nim odkry?, jak ?y? w normalnym ?wiecie...

[ Dodano: 2006-10-06, 22:49 ]
Szczurek napisał/a:
- "Ace Ventura Zew Natury"

- "?wiat?a stadionów"

dopiero zauwa?y?em ten tytu? filmu... szczurek mug?by? opowiedzie? co? o tym filmie??
Ostatnio zmieniony przez Janek Engel 2006-11-26, 19:15, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Szczurek 


Dołączył: 28 Sie 2006
Posty: 131
Skąd: Rotmanka
Wysłany: 2006-10-07, 11:19   

Ace Venture to chyba tutaj ka?dy znam :) , ale je?eli chodzi o "?wiat?a Stadionów" to ca?a akcja dzieje si? w ma?ym miasteczku Odessie w którym znajduje si? ma?a grupa m?odych ludzi, która gra w Football Ameryka?ski (nie myli? z Rugby ;) ). W filmie gra Lucas Black (znany z "Szybkich i W?ciek?ych Tokio Drift"), który jest g?ówn? postaci?. Dobra do rzeczy :) Film opowiada o wi?zi jaka powstaje w zespole...nie jest to zwyk?y film, poniewa? dzieje si? tam wiele rzeczy które mog? dziwi? np: kolejny g?ówny aktor ?amie noge i nie mo?e gra? (w tej roli Derek Luke, by? najlepszy na boisku), wi?c co? w tym jest...nast?pn? rzecz? jest to, ?e dru?yna g?ownego Bohatera...przegrywa. Nie b?d? opowiadal wiecej o tym filmie, bo nie umiem powiedzie? o nim tak wspaniale jakim on jest :( . POlecam ten film gor?co :)
_________________
JUlka czuje si? super...wujek jeszcze lepiej :)
 
 
milena 

Dołączyła: 16 Paź 2006
Posty: 8
Skąd: Nak?o
Wysłany: 2006-10-18, 10:25   Kto nigdy nie ?y?...

My?l?, ?e filmem, który daje do my?lenia, jest film pokolenia JPII "Kto nigdy nie ?y?..." Mówi on o po?wi?ceniu, wierze, zawierzeniu, ale tak?e walce duchowej, w?tpliwo?ciach :roll: i poszukiwaniu Sensu i Celu swojej egzystencji... Krótko mówi?c: jak? wybra? drog?, ?eby nie po?a?owa??
Ostatnio zmieniony przez Sa?ata 2006-10-19, 13:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
blondynka(ania) 


Dołączyła: 29 Sie 2006
Posty: 18
Skąd: So?nicowice/?any Wielkie
Wysłany: 2006-10-23, 19:10   

Je?eli kto? nie widzia? to polecam "Szko?? uczu?" w czwartek o 21:30 na tvnie :)
 
 
indi 


Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 85
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2006-10-27, 22:04   

"World Trade Center"-polecam.Film jest ho?dem z?o?onym rodzinom tych co zgineli w tej tragedii czyli ponad 2700 osób.Ho?dem dla ludzkiego po?wi?cenia,bohaterstwa.Jest hymnem pochwalnym dla ludzi wierz?cych.Mowa w nim o wierze ,która jest moc?, pot?g? i jedynym ratunkiem cz?owieka w obliczu niebezpiecze?stwa.Film opisuje losy 2 policjantów zasypanych pod gruzami WTC.O ich prze?yciach,o prze?yciach ich rodzin.Co czuje cz?owiek w obliczu nieuchronnego kiedy ?mier? czeka z boku a? zga?nie nadzieja.W któr? stron? zwracaj? si? my?li cz?owieka.Wart obejrzenia bezapelacyjnie.Emocje,emocje i jeszcze raz emocje.Gor?co polecam.
 
Justol 


Dołączyła: 28 Sie 2006
Posty: 201
Skąd: Radlin
Wysłany: 2006-10-27, 22:23   

"Karol - papie?, który pozosta? cz?owiekiem" ... przed chwil? wróci?am z kina... film rewelacyjny... tylko bol? mnie ju? moje zaczerwienione oczy... nie da?o si? nie p?aka?... nie jestem wstanie nic wi?cej napisa?... potaram si? jutro...

[ Dodano: 2006-10-28, 22:26 ]
ko?cz?c moj? zacz?t? wczoraj wiadomo?? na temat filmu "Karol - papie?, który pozosta? cz?owiekiem" omim zdaniem film by? ?wietny. Twórcy filmu w samo sedno traflili z tytu?em... Pokazuj? Papie?a, który wie co to wojnal, g?ód, cierpienie, choroba... Dopiero wczoraj w kinie, u?wiadomi?am sobie czym tak naprawd? jest wojna... Bardzo podoba?y mi si? sceny z Misjonarkami Mi?o?ci... Wi?cej nie napisz?... zobaczcie sami.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
"O, mój Jezu, có? powiesz na te wszystkie moje szale?stwa?..." ?w. Tereska (B 3r).
 
 
danielR 


Dołączył: 31 Paź 2006
Posty: 39
Skąd: szczecin
Wysłany: 2006-11-07, 19:38   

"zakazany owoc"

Ksi?dz, Rabin i Kobieta... Zastanawiasz si? nad powo?aniem? Koniecznie musisz zobaczy?...

A? dziw,?e w Hollywood wyprodukowali taaaaaaaaaaki film...
_________________
uf uf uf... zaufany na ?mier? (?onie mej i Panu)
 
Sa?ata 


Dołączyła: 21 Sie 2006
Posty: 328
Skąd: Bia?ogard
Wysłany: 2006-11-21, 20:13   

Justol napisał/a:
"Karol - papie?, który pozosta? cz?owiekiem" ... przed chwil? wróci?am z kina... film rewelacyjny... tylko bol? mnie ju? moje zaczerwienione oczy... nie da?o si? nie p?aka?...


Zgodz? si? ze s?owami Justola w 100%. Film niesamowity.
_________________
Gdyby kózka nie z kakaa to by z czekolady.
 
alexya 


Dołączyła: 03 Wrz 2006
Posty: 335
Skąd: Opole
Wysłany: 2006-12-01, 17:50   

Mia?am okazj? niedawno zobaczy? na ekranie kinowym przepi?kny film "Klucze do domu". Jest to jeden z filmów, które najpierw wchodz? na DVD a dopiero pó?niej do kina. Nie chc? wam opisywa? jego fabu?y, bo ?atwo znale?? opis za pomoca wyszukiwarki, ale chc? wam go gor?co poleci?, bo jest niesamowity i zostawia bardzo du?o w sercu ogl?daj?cego. Z ca?ego serca polecam: "Klucze do domu", re?. Gianni Amelio (W?ochy, Francja, Niemcy 2004).
_________________
OAMDG
 
Ul3nka 


Dołączyła: 02 Gru 2006
Posty: 148
Skąd: Bydgoszcz:)
Wysłany: 2007-01-03, 19:46   

Mnie osobiscie podobalo sie duzo filmow, ale jestem pewna, ze polecilabym Efekt Motyla i oczywiscie Pingwiny z Madagaskaru(krotkie, acz tresciwe). Z tym, ze ten drugi to tylko, zeby sie niezle posmiac....:)
_________________
Raz nie zawsze, dwa razy nie cz?sto, trzy razy...:D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo