Forum Ruchu Szensztackiego Strona Główna
  •  Pomoc  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  •   Album  • 

 Ogłoszenie 
Nos cum prole pia!

Witamy na Forum dyskusyjnym Ruchu Szensztackiego.
Jest ono miejscem, gdzie mo?na i warto porozmawia? o kwestiach wiary, wspolnoty i ?ycia. Wszystkich ch?tnych zapraszamy


Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: krzemo
2009-03-09, 22:54
filmy, które da?y nam du?o do my?lenia...
Autor Wiadomość
Przemek Skapski 


Dołączył: 22 Sie 2006
Posty: 30
Skąd: Józefów
Wysłany: 2006-09-10, 13:52   

"Piknik pod wisz?c? ska??"
"Palindromy"

Ten drugi w?a?nie wszed? na ekrany kin - do?? kontrowersyjny, ale niesamowity... moze kto? ogl?da? ? :)

ahoj nznad morza
_________________
My dla Szensztatu, Szensztat dla Ko?cio?a
 
bikuuu 


Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 171
Skąd: L?bork
Wysłany: 2006-09-10, 15:07   

a kto ogl?da? film lot93?? a gdzie jeste? nad morzem.... :?:
Ostatnio zmieniony przez Sa?ata 2006-09-10, 15:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
takpoprostu 
Zjadacz kotów

Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 75
Skąd: Grudzi?dz
Wysłany: 2006-09-10, 15:44   

Green Steet Hooligans
_________________
Podpis
 
 
Przemek Skapski 


Dołączył: 22 Sie 2006
Posty: 30
Skąd: Józefów
Wysłany: 2006-09-10, 16:29   

Lot 93 jest dobrym filmem (jak na ameryka?skie). Prawie dokumentalny. A nad morzem jestem oczywi?cie w Sopocie :D
_________________
My dla Szensztatu, Szensztat dla Ko?cio?a
 
indi 


Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 85
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2006-09-10, 21:20   

Film który ostatnio zrobi? na mnie najwi?ksze wra?enie to "Sophie Scholl".Niesamowity.Widzia? kto?
Z tych co na d?ugo zapadaj? w pami??:
"Misja"
"Zagubiona autostrada"-Davida Lyncha
"Pokój Marvina"
"Zmiana pasa"
Zgadzam si? z pakman "Szko?a Uczu?" i "Alive-dramat w Andach" to ?wietne filmy godne polecenia.
Z gatunku thriller/horror polecam "Osada","Znaki" i "Szósty zmys?"-M. Night Shyamalana
Z nieco starszych:
"Sound of Music"
"Spacer w chmurach"
"Stand by me"
Jest taki jeden super film.Przygoda,tajemnica i dreszczyk emocji.Nazywa si? "Piramida Strachu"Czy ktos go widzia??Z gatunku przygoda/fantasy polecam"Labirynth".Bardzo podoba?y mi si? zesz?oroczne "Opowie?ci z Narnii" .Pozdrawiam wszystkich mi?o?ników filmu :hej:

[ Dodano: 2006-09-10, 22:37 ]
Pytanie do Przemka Sk?pskiego.O czm jest film "Palindromy" i dlaczego jest wart polecenia?
 
Przemek Skapski 


Dołączył: 22 Sie 2006
Posty: 30
Skąd: Józefów
Wysłany: 2006-09-10, 22:32   

Mnie si? podoba?, ale chyba mam na my?li walory artystyczne - film jako forma sztuki. Tre?? jest kontrowersyjna. Film opowiada o pragnieniu macierzy?stwa. O przeszkodach i przygodach z tym zwi?zanych. Du?? rol? odgrywa motyw aborcji i wiele z tym zwi?zanych - uj?tych pozytywnie i negatywnie - kwestii. Film raczej metafizyczny niz przygodowy, mówi?cy o pozorno?ci wszelkich zmian. Tak to widz?. Nie wiadomo, czy si? ?mia?, czy... no w?a?nie - nie wiadomo.
_________________
My dla Szensztatu, Szensztat dla Ko?cio?a
 
indi 


Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 85
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2006-09-10, 23:48   

Ciekawi mnie jakie pozytywne emocje w Twojej ocenie wywo?uje ten film i do jakich wniosków i przemysle? prowadzi.W jednej recenzji przeczyta?em,?e " "Palindromy" to film o dzieciach rodz?cych dzieci, pedofilii i szerzej: o dzieci?cej seksualno?ci."
Opowiada histori? 12 letniej dziewczynki która zachodzi w ci???, bo ma takie marzenie(nie odmawiajmy dziecom prawa do marze?),potem dokonuje aborcji.
Fragment kolejnej recenzji"Humor w filmie wywo?uje konsternacj? kiedy bohaterka mówi po aborcji: "Poczu?am wielk? ulg?, gdy pozby?am si? ma?ego Henry'ego") : czy wolno si? z tego ?mia??"
Rodzina katolików jest przedstawiona jako zdziwaczali dewoci, a wszystko to podlane sosem kina niezale?nego,artystycznego,prowokacyjnego,które ponoc zmusza do my?lenia.Powiem szczerze troch? mnie dziwi Twój zachwyt nad tym filmem.Mnie opis fabu?y na pewno nie zach?ci? do ogladania tego dzie?a.Chodzi o tematyke tego filmu i sposób jej przedstawienia.Ciekawe co na to inni forumowicze.
 
Jagu? 


Dołączyła: 29 Sie 2006
Posty: 117
Skąd: Tarczyn
Wysłany: 2006-09-11, 07:38   

Szczurek napisał/a:
- "Ace Ventura Zew Natury"
- "Ace Ventura Psi detektyw"
- "Cz?owiek z Ksi?zyca"
- "K?amca, Klamca"
- "Roemo i Julia"
- "Miasto Gniewu"
- "Mi?dzy niebem, a piek?em"
- "Pani Doubtfire"
- "?wiat?a stadionów"


hmmmm mamy nawet podobne upodobania...czy?by wszyscy którzy robi? z siebie b?aznów na scenie ogl?dali Jima Carrey'a? :P bez urazy Szczurek, zreszt? pisz?c to mówi? te? o sobie :P .....nie ogl?da?am tylko tych grubym drukiem a tego pochy?ym nie jestem pewna
jeszcze oprócz tego mog?abym zaproponowa?

z komedii (czarnych komedii te?):
1. "Ze ?mierci? jej do twarzy"
2. "Beetlejuice"
3. "Rodzina Adamsów"
4. "Maska"
narazie tyle pami?tam je?li chodzi o komedie

z powa?niejszych to:
1. "Zielona mila" (nie myli? z "8 mil?") - ten film jest dla ludzi o mocnych nerwach ja si? na nim bardzo porycza?am, bo pokazana jest krzywda na dzieciach... to jest film te? o psychopatach, ale je?eli jest kto? wierz?cy to ten film daje du?o do my?lenia...

z Jimem Carrey'em :)
1. "Telemianiak"
2. "Truman schow"
3. "Bruce wszechmog?cy"... naprawd? polecam... mo?e tytu? troch? odstrasza ludzi wierz?cych przynajmniej niektórych no bo to jest takie jakby obra?anie Boga tym tytu?em... ale sedno filmu pokazuje ?e bez Boga sami nic nie zdzia?amy... :)
Ostatnio zmieniony przez Sa?ata 2006-09-11, 14:36, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Sa?ata 


Dołączyła: 21 Sie 2006
Posty: 328
Skąd: Bia?ogard
Wysłany: 2006-09-11, 14:37   

Truman Show
Bruce Wszechmog?cy
Moje Wielkie Greckie Wesele
L?nienie
The Shutter - najlepszy horror, jaki w ?yciu widzia?am.
_________________
Gdyby kózka nie z kakaa to by z czekolady.
 
bikuuu 


Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 171
Skąd: L?bork
Wysłany: 2006-09-11, 15:37   

a mi sie podoba serial lost 1 i 2 a teraz ju? wychodz? pierwsze odcinki 3
 
 
qkiz 


Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 596
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2006-09-11, 16:22   

indi napisał/a:
troch? mnie dziwi Twój zachwyt nad tym filmem.


A jo ?em nie widzio? filmu, ale z pewno?ci? recenzje daj? do my?lenia. Równie? oczekuj? od Przema uzasadnienia swojego zdania :> (w sensie... takiego czego? przekonuj?cego by mi si? chcia?o :) )
_________________
Z setek tysi?cy ró?nych Syrenek sk?ada si? jedn? Wielk? Syren?. Syrena Matka, która rodzi si? z w?asnych dzieci. Syreny, które swojej sprawno?ci nie zawdzi?czaj? ju? dzi? fabryce i sk?adaj? si? z innych, poprzednich dawców detali...

:D

WOLNO??, W?ASNO??, SPRAWIEDLIWO??! UPR!!!
 
 
Przemek Skapski 


Dołączył: 22 Sie 2006
Posty: 30
Skąd: Józefów
Wysłany: 2006-09-12, 09:25   

Drogi Indi i inni zainteresowani,
Okre?lenie "mnie si? podoba?" i to jeszcze okrojone do kwestii formy, a nie tre?ci - to nie ZACHWYT, o którym tu mówicie. Po drugie: rozmawiamy o filmie, czy o recenzjach ? Obejrzyjcie - pogadamy. Poza tym nie jestem maniakiem nietykania, unikania i przekre?lania wszystkiego, co cho?by troch? narusza "warto?ci chrze?cija?skie", czyli rzekomo narusza nasze, katolików - uczucia. I dodam przy tej sposobno?ci, ?e nie gorszy mnie sztuka prezentuj?ca np. papie?a przygniecionego meteorytem. (zastrzegam, ?e inne mam zdanie co do genitaliów na krzy?u, etc..) Tak wi?c film ten mi si? podoba?, mimo elementów obrzydliwych z uniwersalnego punktu widzenia. Ahoj
_________________
My dla Szensztatu, Szensztat dla Ko?cio?a
 
maladziosia 


Dołączyła: 02 Wrz 2006
Posty: 71
Skąd: Pyskowice
Wysłany: 2006-09-13, 10:46   

Ostatnio ogl?da?am "?wi?ci z Bostonu" ( a mo?e bez tego "z"?), film bardzo szokuj?cy, o tym, jak daleko mo?na si? posun?? w walce ze z?em. Bardzo dobrze zrobiony! ?wietna muzyka, ciekawe zdj?cia, w fabule nie zawsze jest zachowana chronologia, ale film dzi?ki temu tylko zyskuje!

Jednym z moich ulubionych filmów jest "Miasto anio?ów", gdy go ogl?da?am pierwszy raz, p?aka?am jak bóbr. Lubi? te? komedi? "Hitch".

Je?li chodzi o "bajki dla doros?ych" ;) to moimi ulubionymi s?: "Madagaskar" (moim ulubie?cem jest Król Julian), i "Epoka lodowcowa".
_________________
...to wtedy westchn?: chwa?a Bogu, ?e co? bola?o, ?e pami?tam a? tyle stopni z wielkich schodów, ten cud przetrwania na zakr?tach...
 
 
Sa?ata 


Dołączyła: 21 Sie 2006
Posty: 328
Skąd: Bia?ogard
Wysłany: 2006-09-22, 22:01   KTO NIGDY NIE ?Y?

Wprawdzie jeszcze nie widzia?am tego filmu, ale opowiada on o m?odym ksi?dzu, który dowiaduje si?, ?e jest nosicielem wirusa HIV.

TUTAJ znajdziecie co? wi?cej na ten temat.
_________________
Gdyby kózka nie z kakaa to by z czekolady.
 
bikuuu 


Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 171
Skąd: L?bork
Wysłany: 2006-09-23, 21:01   

W?a?nie obejrza?em film LOT 93 jest to ?wietny film o ludziach w porwanym samolocie 11 wrze?nia 2001... Ukazuje on prze?ycia ludzi w samolocie jak i ich rodzin oraz porywaczy... Film ma wielk? g??bie... Moim zdaniem najlepszy film jaki do tej pory widzia?em... Bardzo polecam...
Ostatnio zmieniony przez Janek Engel 2006-11-26, 19:31, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo