Forum Ruchu Szensztackiego Strona Główna
  •  Pomoc  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  •   Album  • 

 Ogłoszenie 
Nos cum prole pia!

Witamy na Forum dyskusyjnym Ruchu Szensztackiego.
Jest ono miejscem, gdzie mo?na i warto porozmawia? o kwestiach wiary, wspolnoty i ?ycia. Wszystkich ch?tnych zapraszamy


Poprzedni temat :: Następny temat
z cyklu "mój idea? osobisty " John Louis Pozzobon
Autor Wiadomość
Pablo 

Dołączył: 15 Lis 2010
Posty: 6
Skąd: Bydgoszcz - Szwederko
Wysłany: 2010-11-19, 23:32   z cyklu "mój idea? osobisty " John Louis Pozzobon

Peregrynacja Matki Bo?ej Trzykro? Przedziwnej rozpocz??a si? przed 60 laty w Brazylii. Rozwin?? j? Joao Luiz Pozzobon (1904-1985), kupiec i rolnik, ojciec siedmiorga dzieci, cz?owiek niezwykle pomys?owy i oddany Ko?cio?owi. W swojej rodzinnej miejscowo?ci w Santa Maria przez dwa lata pracowa? przy budowie domu rekolekcyjnego i sanktuarium szensztackiego. Tam te?, w 1948 roku przy okazji wmurowania kamienia w?gielnego pozna? o. Józefa Kentenicha, za?o?yciela Ruchu Szensztackiego. Wywar? on na Pozzobonie tak ogromne wra?enie, ?e ten wkrótce decyduje si? wst?pi? do powstaj?cej wówczas pierwszej m?skiej grupy szensztackiej. Z czasem przyjmuje te? ?wi?cenia diakonatu, które umo?liwi? mu roznoszenie Eucharystii do chorych. Zanim jednak to nast?pi, Pozzobon w 1950 roku w??cza si? w inicjatyw? szesztackich rodzin z Santa Maria, które zaproponowa?y, by z okazji Roku ?wi?tego rozpocz?? nawiedzenie domów przez obraz Matki Boskiej Trzykro? Przedziwnej. Zafascynowany owocami peregrynacji, licznymi nawróceniami i rozwi?zaniem wielu problemów proponuje, by trwaj?c? dwa miesi?ce w?drówk? sanktuarium kontynuowa?. W tym celu Pozzobon w 1952 roku sk?ada obietnic?, ?e codziennie przez dwie godziny b?dzie do wy??cznej dyspozycji Matki Bo?ej. Z szensztackim wizerunkiem Maryi zaczyna odwiedza? rodziny, szpitale, szko?y, wi?zienia i parafie. Przez 35 lat przemierzy? ponad 140 tysi?cy kilometrów g?osz?c or?dzie przymierza z Maryj?, najlepsz? wychowawczyni? ?ycia. Jego praca szybko przynios?a owoce, a on sam zyska? szacunek i uznanie ludzi. Jednen z ksi??y powiedzia? nawet: "Kiedy ju? nic nie mog? osi?gn??, wtedy prosz? Pana Pozzobona, by odwiedzi? dan? osob? z Matk? Pielgrzymuj?c?. Po tych odwiedzinach ludzie zwykle s? gotowi uporz?dkowa? swoje stosunki z Bogiem". Aktywno?? Pozzobona nie ko?czy?a si? na odwiedzaniu ró?nych miejsc i domów. Dla brazylijskich rodzin, których problemy codziennie poznawa?, zacz?? organizowa? pomoc socjaln?. Bezrobotnym za?atwia? prac?, dzieciom organizowa? nauk?, doprowadzi? nawet do wybudowania osiedla z 13 budynkami dla rodzin bez ?rodków do ?ycia. Aby promowa? swoj? kampani? podró?owa? do Ameryki ?aci?skiej, Niemiec, Francji, Portugalii, W?och i Rzymu gdzie w 1979 otrzyma? b?ogos?awie?stwo Papie?a Jana Paw?a II.
27.06.85r John Pozzobon zosta? potr?cony przez samochód na autostradzie w drodze na msz?, 50 metrów od wej?cia do Sanktuarium, z wizerunkiem „Matki Pielgrzyma”.
Z czasem jego dzie?o pielgrzymuj?cego sanktuarium si? rozros?o, a kapliczka z obrazem dotar?a ju? do ponad 50 krajów. W ka?dym miesi?cu odwiedza oko?o 3 milionów rodzin na ca?ym ?wiecie.









"Je?li pewnego dnia znajd? mnie martwego na poboczu, wiem, ?e umar?em z rado?ci." Joao Luiz Pozzobon

Modlitwa o kanonizacj? J.L. Pozzobona
Bo?e, nasz Ojcze, John Luiz Pozzobon by? przyk?adnym m??em i ojcem, przyjacielem ubogich i niestrudzonym pielgrzymem. Po?wi?ci? swoje ?ycie nios?c Królow? Matk? do rodzin, szpitali, szkó? i wi?zie?, odmawiaj?c ró?aniec. Tak wi?c Ojcze, modl? si?, przekonany, ?e je?li taka jest Twoja wola, Twój s?uga b?dzie kanonizowany, a za jego wstawiennictwem, mog? otrzyma? ?ask?, której tak bardzo potrzebuj?: (prosz? o ?ask? ...)
 
 
Kinga Emilia 

Dołączyła: 01 Cze 2010
Posty: 9
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2011-03-10, 15:27   :D

Zrobi? offtopa ale có? - Pawe? jestem pod wra?eniem ogólnego twego wk?adu pracy w te wszystkie posty które opublikowa?e? od mojej ostatniej wizyty na forum.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo