Forum Ruchu Szensztackiego Strona Główna
  •  Pomoc  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  •   Album  • 

 Ogłoszenie 
Nos cum prole pia!

Witamy na Forum dyskusyjnym Ruchu Szensztackiego.
Jest ono miejscem, gdzie mo?na i warto porozmawia? o kwestiach wiary, wspolnoty i ?ycia. Wszystkich ch?tnych zapraszamy


Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Janek Engel
2011-09-20, 14:55
Koronka do Mi?osierdzia Bo?ego
Autor Wiadomość
Justol 


Dołączyła: 28 Sie 2006
Posty: 201
Skąd: Radlin
Wysłany: 2006-09-03, 20:09   Koronka do Mi?osierdzia Bo?ego

Jest ró?aniec, godzinki... a nie ma Koronki :/ osobi?cie bardzo lubi? t? form? modlitwy. Szczególnego akcentu nabiera ona o godz. 15.00. Ka?de "Dla Jego bolesnej M?ki" jest czym? szczególnym... prze?ywaniem na nowo, od pocz?tku m?ki Pana...
_________________
"O, mój Jezu, có? powiesz na te wszystkie moje szale?stwa?..." ?w. Tereska (B 3r).
 
 
pakmen 


Dołączyła: 21 Sie 2006
Posty: 459
Skąd: Brzoza / Toru?
Wysłany: 2006-09-03, 22:11   

Mi jako? Koronka nie le?y - jeszcze ?atwiej mi jako? jak jest ?piewana, bo przy mówionej od razu chce mi sie spa? :/
_________________
"?eby co? si? zdarzy?o, ?eby mog?o si? zdarzy?... trzeba marzy?" J.Kofta
 
Sa?ata 


Dołączyła: 21 Sie 2006
Posty: 328
Skąd: Bia?ogard
Wysłany: 2006-09-04, 10:44   

pakmen napisał/a:
jeszcze ?atwiej mi jako? jak jest ?piewana


Dok?adnie. Chocia? szczerze mówi?c wol? Koronk? od ró?a?ca.
_________________
Gdyby kózka nie z kakaa to by z czekolady.
 
qkiz 


Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 596
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2006-09-04, 14:46   

Mi... tak brzydko si? wyra??... "le?y" Koronka do Mi?osierdzia Bo?ego. Sam fakt, ?e to do Mi?osierdzia Bo?ego powoduje ju? u mnie ciarki na plecach...
Aniu - wydaje mi si?, ?e mog?oby Tobie pomóc przeczytanie Dzienniczków ?w. Faustyny... po takiej lekturze na pewno by? nie spa?a na KdMB :)
_________________
Z setek tysi?cy ró?nych Syrenek sk?ada si? jedn? Wielk? Syren?. Syrena Matka, która rodzi si? z w?asnych dzieci. Syreny, które swojej sprawno?ci nie zawdzi?czaj? ju? dzi? fabryce i sk?adaj? si? z innych, poprzednich dawców detali...

:D

WOLNO??, W?ASNO??, SPRAWIEDLIWO??! UPR!!!
 
 
pakmen 


Dołączyła: 21 Sie 2006
Posty: 459
Skąd: Brzoza / Toru?
Wysłany: 2006-09-04, 18:31   

czyta?am fragmenty, bo na ca?o?? nie starczy?o mi cierpliwo?ci - ani troch? nie pomog?o :/ niestety :(
_________________
"?eby co? si? zdarzy?o, ?eby mog?o si? zdarzy?... trzeba marzy?" J.Kofta
 
CzerwonyMag 
Arek G?odek


Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 195
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2006-09-23, 14:08   

pakmen, no to bardzo wiele tracisz... Koronka jest moj? ulubion? modlitw?... Szczególne znaczenie nabiera ta modlitwa w?a?nie o 15... Zauwa?y?em te? ?e ta modlitwa u?atwia przeprowadzenie wnikliwego rachunku sumienia... Pi?kna po prostu pi?kna! O ile si? nie myl? to chyba sam Jan Pawe? II te? j? bardzo lubi?... Tak bardzo bardzo
Ostatnio zmieniony przez Sa?ata 2006-09-23, 14:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
alexya 


Dołączyła: 03 Wrz 2006
Posty: 335
Skąd: Opole
Wysłany: 2008-03-21, 10:54   Nowenna do Bo?ego Mi?osierdza przed ?wi?tem

Zapraszam ka?dego z Was do podj?cia od dzisiaj (Wielki Pi?tek) Nowenny do Bo?ego Mi?osierdzia, któr? od Jezusa do odmawiania otrzyma?a ?w. Faustyna Kowalska. ?wi?to Mi?osierdzia Bo?ego przypada w niedziel? po Zmartwychwstaniu, a w Wielki Pi?tek rozpoczyna si? 9-dniowa nowenna. Nie jest ona ci??ka, ani czasoch?onna (to uwaga dla "zapracowanych"), a wiele ?ask przynosi tym, za których si? j? odprawia i samemu odprawiaj?cemu.

(1209-1230)
"Jezu, ufam Tobie.
Nowenna do Mi?osierdzia Bo?ego,
któr? mi kaza? Jezus napisa? i odprawia? przed ?wi?tem Mi?osierdzia. Rozpoczyna si? w Wielki Pi?tek.
Pragn?, aby? przez te dziewi?? dni sprowadza?a dusze do zdroju mojego mi?osierdzia, by zaczerpn??y si?y i och?ody, i wszelkiej ?aski, jakiej potrzebuj? na trudy ?ycia, a szczególnie w ?mierci godzinie. W ka?dym dniu przyprowadzisz do serca mojego odmienn? grup? dusz i zanurzysz je w morzu mi?osierdzia mojego. A ja te wszystkie dusze wprowadz? do domu Ojca mojego. Czyni? to b?dziesz w tym ?yciu i przysz?ym. I nie odmówi? ?adnej duszy niczego, któr? wprowadzisz do ?ród?a mi?osierdzia mojego. W ka?dym dniu prosi? b?dziesz Ojca mojego przez gorzk? m?k? moj? o ?aski dla tych dusz."

tekst nowenny
_________________
OAMDG
 
rEwelka0805 


Dołączyła: 05 Mar 2008
Posty: 293
Skąd: Go?cino/Koszalin
Wysłany: 2008-03-21, 22:38   

mo?esz na mnie liczy? :) pozdrawiam :*
_________________
Mario , b?d? Ci ?piewa? piosnk? tak? najprostsz? , chwal?c Ci? za to co dajesz wszystkim z wielk? Mi?o?ci?.
 
 
ka_ma 


Dołączyła: 12 Lut 2008
Posty: 12
Skąd: Józefów
Wysłany: 2008-03-23, 23:30   

Zgadzam si? z Czerwonym Magiem :P ?e Koronka to pi?kna modlitwa. Mi bardzo odpowiada ta forma rozmowy z Bogiem. Mo?na za jej pomoc? wyprosi? wiele ?ask, szczególnie, gdy jest zanoszona w godzinie mi?osierdzia. W mojej rodzinie jest tradycja odmawiania nowenny od Wielkiego Pi?tku, o której pisa?a alexya. Wszystkich zach?cam do tej modlitwy powierzonej s. Faustynie! :)
ALLELUJA! :mrgreen:
_________________
Spraw, aby ka?dy dzie? mia? szans? sta? si? najpi?kniejszym dniem twojego ?ycia.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo