Forum Ruchu Szensztackiego Strona Główna
  •  Pomoc  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  •   Album  • 

 Ogłoszenie 
Nos cum prole pia!

Witamy na Forum dyskusyjnym Ruchu Szensztackiego.
Jest ono miejscem, gdzie mo?na i warto porozmawia? o kwestiach wiary, wspolnoty i ?ycia. Wszystkich ch?tnych zapraszamy


Poprzedni temat :: Następny temat
Festiwal M?odzie?y Szensztackiej 2008 - program roboczy
Autor Wiadomość
Janek Engel 
Administrator


Dołączył: 20 Sie 2006
Posty: 700
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2008-03-05, 19:18   Festiwal M?odzie?y Szensztackiej 2008 - program roboczy

Cytat:
Drodzy serdecznie Was pozdrawiam.

Poni?ej zamieszczam program Festiwalu M?odzie?y’08, wraz z kilkoma spostrze?eniami zwi?zanymi z organizacj? Festiwalu.

Bardzo prosz? o odniesienie si? do tych informacji. Wasze uwagi prosz? kierowa? na mój adres [ogrochw@wa.onet.pl] Dzi?kuj?!


Z modlitw?

o. Wojtek


Termin: 27 – 30.08. 2008 r. Zmiana na 28 – 31.08’08

Dni tygodnia: od czwartek (dzie? zjazdu) do niedziela (dzie? rozjazdu);

Temat wokó? motta: „Z Sanktuarium przeka?cie mój ogie?”

Wiek uczestników: bezwzgl?dnie od III klasy gimnazjum

Koszty: 60 PLN

Program roboczy do konsultacji:

Czwartek, ?wider, 28 sierpnia 2008 r.:

Recepcja

15.00 Rozpocz?cie Festiwalu: przy / w Sanktuarium:

Powitanie, element religijny: zapalenie „ampli” (w kuli Englinga)

15.30 Posi?ek (zupa) plus w?asne kanapki

16.30 Powitanie, wyk?ad / impuls wst?pny: M?odzi doro?li:

17.30 Przygotowanie do Eucharystii; okazja do spowiedzi

18.00 Msza ?w. (diecezje Gliwicka i Opolska)

Kolacja:

20.30 Wieczór:

Prezentacje (multimedialne) z diecezji (6 minutowe)\

Echo z Sydney

Nieszpory, w kaplicy domowej

Rozjazd na noclegi;

Pi?tek, 29 sierpnia 2008, razem;


9.00 Jutrznia;

?niadanie

10.15 Warsztaty,

* p. Jerzy Mika: „W wokó? s?owa PRZEKA?CIE”
* Praca w grupach

13.00 Obiad;

15.00 Msza ?w. (diecezja Koszali?sko – Ko?obrzeska)

Popo?udnie zabaw integracyjnych:

* Styl konkurencji; podzia? wg 5 grup diecezji?
* Konkurencje: czekamy na propozycje…

Kolacja

Nabo?e?stwo

Wieczór otwartych ?wiadectw: temat?

Kompleta przy sanktuarium i rozjazd na noclegi;

Sobota, 30 sierpnia 2008: osobno dziewcz?ta w ?widrze i ch?opcy w Józefów;

9.00 Jutrznia;

?niadanie

10.00 Zaj?cia stanowe (linia: posta? / osoba o. Za?o?yciela – prorok)

13.00 Obiad w dla dziewcz?t w ?widrze / ch?opcy w Józefowie

Przejazd dziewcz?t do Józefowa

14.30 Eucharystia, w Józefowie: Ch?opcy

Wspólne zdj?cie

Wyk?ad, s. Edyta

W grupach podsumowanie wg „?ladów Boga”

Agapa w ?widrze

Wolna scena

Ok. 22.15 Adoracja NS. i b?ogos?awie?stwo – spalenie wk?adów do kapita?u ?ask, Emiliana

Niedziela, 31 sierpnia 2008:


Eucharystia: diecezja Warszawsko – Praska

Rozes?anie: symbole … ?

Rozjazd


* Wskazania ogólne:

o Wprowadzamy talony na obiady: wypadki zjadania przez uczestników kilku porcji;
o Pro?ba o przesy?anie materia?ów do prezentacji medialnych do ko?ca miesi?ca lipca;
o W przysz?ym roku chcemy zorganizowa? grup? wolontariuszy
o Oferta jest adresowana do M?odych doros?ych
o Wolontariusze s? zwolnieni z kosztów pobytu; we w?asnym zakresie op?acaj? koszty podró?y
o Zg?oszenia ch?tnych osób prosimy zg?asza? do ko?ca miesi?ca czerwca
o Zg?oszenia wolontariuszy przyjmuje s. o. Wojtek (ogrochw@wa.onet.pl )
o Zadania dla grup wolontariuszy na FM:
o Grupa porz?dkowa;
o Grupa kulinarna;
o Recepcja;
o Sklepik;
o Odpowiedzialni za nag?o?nienie;
o Konferansjerzy;
o Przygotowanie organizacyjne zabaw na popo?udnie integracji;
o Grupa foto / press: dokumentowanie i wykonanie prezentacji o FM oraz wykonanie grupowego zdj?cia w Józefowie i ?widrze
o Zadania ró?ne:
+ Zg?oszenia na FM ’08, przyjmuje s. Marcelina (s.marcelina@wp.pl),

Lista zg?osze? elektronicznych powinna by? zamkni?ta na cztery dni przed rozpocz?ciem FM;

+ Wolna scena obsada: kto mia?by si? tym zaj???
+ Pomys?y na popo?udnie zabaw integracyjne – konkurencje;



* Przed?u?enie festiwalu M?odzie?y o jeden dzie?
* Mimo deklaracji Centrali zwi?zanej z przed?u?eniem trwania FM o jeden dzie? Sekcja ds. M?odzie?y postanowi?a jednak pozosta? przy dotychczasowym wymiarze trwania FM i nie przed?u?a? go. Powodem tej zmiany jest niewystarczaj?cy poziom anga?owania si? m?odzie?y w przeprowadzanie i realizacj? punktów programowych FM.
_________________
"Nie s?d?cie, a nie b?dziecie s?dzeni; nie pot?piajcie, a nie b?dziecie pot?pieni; odpuszczajcie, a b?dzie wam odpuszczone. Odmierz? wam bowiem tak? miar?, jak? wy mierzycie" ?k 6, 37-38
 
rEwelka0805 


Dołączyła: 05 Mar 2008
Posty: 293
Skąd: Go?cino/Koszalin
Wysłany: 2008-03-06, 14:48   

super mam nadziej?, ?e b?d? mog?a pojecha? :) bo napewno bedzie wspaniale jak w ubieg?ym roku:) albo i nawet lepiej:D pozdrowienia :!: :*
_________________
Mario , b?d? Ci ?piewa? piosnk? tak? najprostsz? , chwal?c Ci? za to co dajesz wszystkim z wielk? Mi?o?ci?.
 
 
misiunia_123 

Dołączyła: 19 Mar 2008
Posty: 1
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2008-03-19, 21:23   ?wider:)

Mam nadzieje ze pojad? w tym roku , bo zjazd m?odzie?y to cudowna rzecz :D
 
Groszkowa 

Dołączyła: 14 Wrz 2007
Posty: 64
Skąd: Po?czyn Zdrój
Wysłany: 2008-03-21, 21:37   

Hmm fajny ale jestem za tym zeby masza by?a z soboty na Niedziel o 24 i od razu rozjazd do domu ... zeby nie by?o znow problemow dla naszej diecezji z dojazdem do domu:) :/
_________________
Smieja sie ze mnie bo jestem INNA, a ja smieje sie z NICH bo sa tacy sami:P
 
ellensil 


Dołączył: 08 Wrz 2007
Posty: 23
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2008-04-05, 21:30   

Uwaga. Uwaga.

Zg?aszam wyra?n? potrzeb? znalezienia w grafiku czasu na MAFI?. Tak, ?eby?my mogli pogra? z zacnymi niewiastami (mimo ich propagandy, ?e s? zbyt niewinne na bycie cz?onkiniami mafii, my spece wiemy swoje 8)

No. Mam nadziej?, ?e nie pozostan? osamotniony :P

PS. Mo?emy w tym roku zabra? na festiwal rekwizyty i kostiumy jakie?, to wtedy gra b?dzie jeszcze bardziej emocjonuj?ca 8)
_________________
Staro? nie rado?? :D
 
 
ka_ma 


Dołączyła: 12 Lut 2008
Posty: 12
Skąd: Józefów
Wysłany: 2008-04-05, 22:02   

ellensil napisał/a:
No. Mam nadziej?, ?e nie pozostan? osamotniony :P


Zg?asza si? przedstawicielka wy?ej wymienionych niewiast :) Mafia obowi?zkowo! :D
Oczywi?cie, ?e takie ulotne istoty jak my nie paramy si? zaj?ciami tego typu, ale... zawsze jest ten pierwszy raz :mrgreen: Poza tym w ka?dym tkwi to gangsterskie zaci?cie :P

ellensil napisał/a:
PS. Mo?emy w tym roku zabra? na festiwal rekwizyty i kostiumy jakie?, to wtedy gra b?dzie jeszcze bardziej emocjonuj?ca 8)


np. czarne okulary 8) Pruszków murowany! ;)
_________________
Spraw, aby ka?dy dzie? mia? szans? sta? si? najpi?kniejszym dniem twojego ?ycia.
 
ellensil 


Dołączył: 08 Wrz 2007
Posty: 23
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2008-04-07, 00:41   

Kasiu, pochodzisz jak widz? ze S?usznie My?l?cej Rodziny :D

a tak btw

siostra.jpg
Plik ściągnięto 16032 raz(y) 63,95 KB

_________________
Staro? nie rado?? :D
 
 
ka_ma 


Dołączyła: 12 Lut 2008
Posty: 12
Skąd: Józefów
Wysłany: 2008-04-07, 19:20   

Emku, my?l?, ?e to kwestia odpowiedniego podej?cia. :> Zreszt?, czy tego chcesz czy nie: gdy miasto ?pi, budzi si? mafia... 8)
_________________
Spraw, aby ka?dy dzie? mia? szans? sta? si? najpi?kniejszym dniem twojego ?ycia.
 
ohtar Iluvataro 


Dołączył: 08 Wrz 2007
Posty: 23
Skąd: Józefów
Wysłany: 2008-04-08, 16:22   

no no no - cz?owiek w ko?cu we?mie si? za nauk? przez kilka dni, a tu ju? takie zmiany.. super! :D
ale do rzeczy:

ellensil napisał/a:

Zg?aszam wyra?n? potrzeb? znalezienia w grafiku czasu na MAFI?.


Hmm, a w czym problem? Przecie?
o.Wojtek napisał/a:

18.00 Msza ?w. (diecezje Gliwicka i Opolska)

Kolacja:

20.30 Wieczór

....

Pi?tek, 29 sierpnia 2008,

9.00 Jutrznia;

IMO od 20.30 do 9 rano to jest mnóstwo czasu! :P

Ale tak powa?nie. Uwa?am, ?e mafia jest jedn? z lepszych gier integracyjnych, do której potrzeba wi?kszej ilo?ci osób. Wbrew pozorom nie wywo?uje przemocy czy te? raka i chorób serca, za to uczy obserwacji, my?lenia i wyci?gania wniosków.
By?bym (byliby?my? ;) ) zachwyceni, gdyby mafia znalaz?a si? w oficjalnym programie lub chocia?by w propozycjach do dyskusji razem z innymi zabawami. A ja ju? czuj?, ?e jacy? ch?tni by si? znale?li... :)

Przy okazji pozwol? sobie przypomnie? moje propozycje, które kiedy? zamie?ci?em w w?tku o zesz?orocznym FM:

Cytat:
Jak najbardziej jestem ZA festiwalem dla studentów! :mrgreen: - obecnych i by?ych. Jednak "nic bez Ciebie, nic bez nas". Studenci ubogacaj? i pomagaj? pozosta?ym, ale i m?odsi daj? co? z siebie. Dlatego rozdzielanie tych imprez nie jest dobr? opcj?. Ja by?bym za tym, ?eby nie tylko przed?u?y? g?ówny FM, ale doda? tak?e kilka dni od razu po oficjalnym zako?czeniu (odliczaj?c pó? dnia swoistego po?egnalnego zam?tu) i ten w?a?nie czas traktowa? jako "studencki", poruszaj?c odpowiednio inne tematy. Wszyscy zainteresowani s? na miejscu, do ewentualnej kampanii wrze?niowej jeszcze troch? czasu i dlatego proponowa?bym takie w?a?nie rozwi?zanie.

Kolejna my?l: wiadomo, ?e i tak zarywamy noce na festiwalach. Czy nie da?oby si? w takim razie ogólnie zagospodarowa? kilku z nich, zw?aszcza jak nie dojdzie do przed?u?enia FM?
Mo?na na weso?o - czyli wspominana przeze mnie w innym w?tku MAFIA. Pami?tam te? tak? gr? terenow? z jednej Pokusy, zwa?a si? chyba guru (chodzi mi o t?, gdzie po zmroku biega si? od punktu /latarka/ do punktu, zbieraj?c znaczki, a z kompletem trzeba wróci? na miejsce startu. Oczywi?cie wszystko odbywa si? z towarzystwem kilku "?owczych", których oddechy gracze czuj? na ka?dym kroku. Pechowi czuj? nawet wi?cej... W po??czeniu z nadwi?la?skim, mglistym krajobrazem i odpowiednim nastrojem, daje to naprawd? niez?? zabaw?, czasem nawet na kilka (nocnych ;) ) godzin!

Ale mo?na te? na powa?nie, czyli np. ca?onocna adoracja NS. Na rekolekcjach rodzinnych pomys? przeszed? i jest praktykowany co roku. (Ka?da z rodzin wybiera sobie godzin?, w czasie której sanktuarium jest tylko dla niej. Jest to czas wyciszenia i naprawd? indywidualnego spotkania z Panem Jezusem, "skrytym w Hostii tej".) Poniewa? na FM przyje?d?aj? ró?ne, liczne osoby, to adoracj? mo?na by by?o prowadzi? przez kilka (wszystkie?) nocy. Dziewczyny w ?widrze, ch?opaki w Józefowie. Ch?tni zapisywaliby si? (w dowolnych grupach) na pasuj?c? im noc + godzin?.
Nie wiem, jakie s? techniczne mo?liwo?ci przeprowadzenia takiej "akcji", jednak uwa?am, ?e pomys? jest wart przemy?lenia...


To tyle co mi przysz?o do g?owy. Chocia? nie, jest jeszcze jedna sprawa. Ojcze, prosi?bym o odniesienie si? w dowolnej formie do powy?szych propozycji. Mówi?c najkrócej - mi?dzy innymi z tego samego powodu, dla którego Ojciec prosi o nasze uwagi.
Licz? na owocn? wspó?prac?! :>

A w?a?nie, o. Wojtek napisa?, ?eby na jego poczt? kierowa? wszelkie pomys?y. Ale skoro w?tek ju? si? jako? rozkr?ci? na forum, to my?l?, ?e wszystkie osoby, które s? za wpisaniem mafii do oficjalnego rozk?adu jazdy FM - mog? tutaj ?mia?o co nieco napisa?. Z góry dzi?kuj?! :mrgreen:
Ca?y czas szczególnie zapraszamy niewiasty, co s?usznie napisa? Ellensil, jak przysta?o na porz?dnego prowadz?cego. :P
emek, btw tych rekwizytów i kostiumów, to ograniczasz si? do jakiej? konkretnej epoki, czy te? Don Kichot b?dzie si? pra? z rycerzem Jedi? 8)
I co w ogóle z jakim? festiwalowym kabaretem? (bo kto? mi ca?y czas na maila nie odpowiedzia? ;P)

ellensil napisał/a:

Kasiu, pochodzisz jak widz? ze S?usznie My?l?cej Rodziny :D

A pewnie, bystrzaku! :P
Hmm, skoro ju? ?e?my si? spotkali w tak wspania?ym temacie tego w?tku, to ?eby nie by?o ju? ?adnych w?tpliwo?ci: witaj na forum, Sis! :D

I tym rodzinno-mafijnym akcentem :hej: ;)
_________________
Aure entuluva! :)
 
martusia_tm 

Dołączyła: 24 Mar 2007
Posty: 11
Skąd: L?bork
Wysłany: 2008-04-09, 20:43   

Ale? oczywi?cie, ?e MAFIA. Jakkolwiek si? w ni? gra:P hehe
Tymczasem, Jacku, czekam na inny w?tek, bardzo interesuj?cy zapewne nie tylko mnie... ;)
_________________
anio?y lepiej mi wychodz? od orze?ków...
zawsze orze?ki mi si? rozaniel?...:)
 
 
ohtar Iluvataro 


Dołączył: 08 Wrz 2007
Posty: 23
Skąd: Józefów
Wysłany: 2008-04-11, 22:52   

martusia_tm napisał/a:
Ale? oczywi?cie, ?e MAFIA. Jakkolwiek si? w ni? gra:P hehe

No, i taka postawa zawierzenia i ufno?ci mi si? podoba - nie wiem, co b?dzie, ale si? zgadzam! ;)
Oj, Ellensilu, widz? ?e w autokarze czeka Ci? ci??ki kawa?ek chleba... :P

martusia_tm napisał/a:

Tymczasem, Jacku, czekam na inny w?tek, bardzo interesuj?cy zapewne nie tylko mnie... ;)

W?tek pope?ni?em! zapraszam :D
_________________
Aure entuluva! :)
 
ellensil 


Dołączył: 08 Wrz 2007
Posty: 23
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2008-04-14, 01:39   

Ja tylko na sekund? - w tym roku ci??ki kawa?ek chleba nie b?dzie w autokarze, bo planuj? inny ?rodek lokomocji :D (nie, nie prom!)

ale ci??ko?? chleba si? przez to nie zmieni :P
_________________
Staro? nie rado?? :D
 
 
Jagu? 


Dołączyła: 29 Sie 2006
Posty: 117
Skąd: Tarczyn
Wysłany: 2008-05-26, 19:40   Re: Festiwal M?odzie?y Szensztackiej 2008 - program roboczy

Cytat:

* Przed?u?enie festiwalu M?odzie?y o jeden dzie?
* Mimo deklaracji Centrali zwi?zanej z przed?u?eniem trwania FM o jeden dzie? Sekcja ds. M?odzie?y postanowi?a jednak pozosta? przy dotychczasowym wymiarze trwania FM i nie przed?u?a? go. Powodem tej zmiany jest niewystarczaj?cy poziom anga?owania si? m?odzie?y w przeprowadzanie i realizacj? punktów programowych FM.



Oj bo b?dzie foch.... Ja si? nie anga?uj??? :evil: :P dobra dopiero teraz zobaczycie co znaczy si? nie anga?owa?....Ale tak serio ja niestety raczej nie b?d? mog?a przyjecha? na FM w tym roku z powodów znanych pewnie niektórym osobom.... ?ycz? wam mi?ej zabawy... nie zgrzejcie si? za bardzo.... Emku dopilnuj co by Kabaretowa Liga FMu nie straci?a swojego dowcipu beze mnie :P i co by byli jeszcze lepsi ni? w zesz?ym roku..... ah i nie zapomnijcie nagra? wszystkiego na kamer?.... Jury w osobie mojej i mojej i mojej i ewentualnie mojej siostry ch?tnie oceni mam nadzieje wysoko Dowcip naszej wspania?ej m?odzie?y Szensztackiej

POZDRAWIAM Jagu?
_________________
"Z kobietami ci??ko, ale bez nich jeszcze gorzej" ;)
 
 
wojtek 


Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 41
Skąd: S?upsk
Wysłany: 2008-07-28, 13:39   Strona muzyczna FM '08

NCPP!

Festiwal zbli?a si? wielkimi krokami. A Boga wielbi si? równie? ?piewem. Mam zatem par? uwag dotycz?cych strony muzycznej Festiwalu M?odzie?y AD 2008.

1. Siostra Michalina, jako g?ównodowodz?ca naszego muzycznego zawodzenia da?a mi autoryzacj? do oficjalnego zaproszenia do zespo?u:
a.perkusji (nie wierz?, by w kr?gach szensztackich nie by?o ?adnego perkusisty/perkusistki). Jak jest perkusja, ca?e granie nabiera od razu innego kszta?tu. Popytajcie si? równie? znajomych perkusistów, czy by nie chcieli przyjecha? na Festiwal...
b.instrumentów smyczkowych (skrzypce/wiolonczela) – tutaj apel przede wszystkim do dziewczyn, z tego co pami?tam, z Opola ;-)
c.gitary basowej (wiem, ?e dwa lata temu pojawi?a si? gitarzystka z gitar? basow? – cieszy?bym si? bardzo, gdyby w tym roku te? by?a obecna jaka? gitara basowa)
2.Moim wielkim marzeniem by?oby, gdyby na FM pojawi?y si? równie?:
a.instrumenty d?te (tr?bka/saksofon itp.)
b.gitara elektryczna. ?wietn? spraw? by?by równie? kto? graj?cy na gitarze elektrycznej, kto móg?by improwizowa?/przygotowa? czasem jakie? wstawki/przewieszki/sola/wst?py do piosenek.
3.Trzeba mie? te? oczywi?cie ludzi do ?piewania ;-) Cho? wiem, ?e cz??? ludzi przyb?dzie od s. Michaliny z Opola, wiem, ?e cz??? scholi rekrutowa?a si? z Bydgoszczy/Koszalina i innych miejsc Polski – szczerze i serdecznie zapraszam do ?piewania w scholi... Zawsze brakuje m??czyzn, wi?c co bardziej ?piewaj?cych facetów równie? bardzo serdecznie zapraszam.

Niestety nie b?dziemy (schola) mogli si? spotka? przed Festiwalem, wi?c z piosenkami i aran?acjami (o ile takowe b?d? :-) ) zaznajomimy si? raczej dopiero po rozpocz?ciu. (Oczywi?cie pomijaj?c ludzi od s. Michaliny, wcze?niej wtajemniczonych)

I to by by?o chyba na tyle.

Pokój wszystkim muzycznym! ;-)
_________________
Asperges me hyssopo, et mundabor; lavabis me, et super nivem dealbabor.
 
Groszkowa 

Dołączyła: 14 Wrz 2007
Posty: 64
Skąd: Po?czyn Zdrój
Wysłany: 2008-08-06, 19:58   hhh:D:D:D

hmm na mnie mozecie zawsze lizyc:P:P pamietajcie prawdopodobnie sie tam pojawie:P:P:D:D:D buzka
_________________
Smieja sie ze mnie bo jestem INNA, a ja smieje sie z NICH bo sa tacy sami:P
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo