Forum Ruchu Szensztackiego Strona Główna
  •  Pomoc  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  •   Album  • 

 Ogłoszenie 
Nos cum prole pia!

Witamy na Forum dyskusyjnym Ruchu Szensztackiego.
Jest ono miejscem, gdzie mo?na i warto porozmawia? o kwestiach wiary, wspolnoty i ?ycia. Wszystkich ch?tnych zapraszamy


Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: krzemo
2009-03-09, 22:52
Nic tak nie zabija czasu jak ksi??ka.

Jak cz?sto czytasz ksi??ki?
Raz dziennie
34%
 34%  [ 12 ]
Raz w tygodniu
42%
 42%  [ 15 ]
Rzadziej, ni? raz na miesi?c
22%
 22%  [ 8 ]
W ogóle nie czytam ksi??ek
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 35
Wszystkich Głosów: 35

Autor Wiadomość
alexya 


Dołączyła: 03 Wrz 2006
Posty: 335
Skąd: Opole
Wysłany: 2007-02-11, 13:37   

Polecam bardzo ksi??k? D.Terakowskiej "Poczwarka". W ma??e?stwie prawie idealnym, m?odym, finansowo ustawionym, które zaplanowa?o z ka?dym szczegó?em swoje przysz?e szcz??liwe ?ycie, przychodzi na ?wiat dziecko - dziewczynka z najci??sz? form? Downa... A dalej trzeba przeczyta?, ?eby si? dowiedzie? :) Wspania?a ksi??ka i ogromnie warto?ciowa.
Polecam te? "?wiadectwo" Kard. S. Dziwisza. Dla mnie poza opowie?ci? i wspomnieniami o Wielkim Cz?owieku i Papie?u, tak?e swoisty rachunek sumienia z mojego chrze?cija?stwa i katolicyzmu.
_________________
OAMDG
 
roq 

Dołączył: 28 Gru 2006
Posty: 86
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2007-09-01, 10:00   

stachu je?li podoba? ci si? siewca wiatru kossakowskiej, to mog? ci poleci? K?amc? i K?amc? II - Bóg marnotrawny Jakuba ?wieka.
Ostatnio te? Roberta Szmidt'a Ostatni zjazd przed litw? - to my?l?, spodoba?oby si? s?awkowi.
A jeszcze w temacie rz?dów anio?ów pod nieobecno?? Boga, ostatnio kupi?em i czytam 13 Anio?a Anny Ka?toch. je?li podoba?a ci si? idea limbo to w 13 aniele jest co? podobnego :) ale zupe?nie innego :)
_________________
he agape macrothymei!
 
 
natalia94 

Dołączyła: 19 Wrz 2007
Posty: 31
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2007-09-21, 12:38   

Ja bardzo polecam ksiazke "Cuda Jana Pawla II" autorstwa Pawla Zuchniewicza.Jest naprawde bardzo warta przeczytania. :)
 
 
gosiawidel 


Dołączyła: 01 Cze 2007
Posty: 154
Skąd: Opole
Wysłany: 2007-09-30, 11:54   

Ja bardzo polecam ksi?zke "Szata".jest po prostu ?wietna.Nie przera?ajcie si? ?e jest gruba.Ksi??ka opowiada o m?odym trybunie rzymskim,ktoremu cesarz wyznaczy? zadanie dowódctwo wojskami,które w?a?nie ...ukrzy?owa?y Jezusa.Wygra? w ko?ci Jego szate,ktora odmieni?a jego ?ycie.Sta? sie chrze?cijaninem.W tej ksi?zce jest pokazane jak umys? czlowieka próbuje wyt?umaczy? sobie cuda Jezusa w ludzki sposob ale co? nie wychodzi.Polecam
_________________
"Dzia?ajcie,nie tra?cie czasu,WIERZCIE,wysilajcie si?,ufajcie...''
 
 
alexya 


Dołączyła: 03 Wrz 2006
Posty: 335
Skąd: Opole
Wysłany: 2007-11-07, 21:33   

Troch? "odgrzewanej" literatury i mo?e dla nas nieco na czasie: polecam mianowicie wywiad-rzek? Aliny Petrowej-Wasilewicz i ks. Krystiana Kukowka ze ?p. biskupem Ignacym Je?em pt. "Przygody z Opatrzno?ci?" (wyd. ?w. Jacka, Katowice 2005).
Poza tym, ?e jest ma?? autobiografi?, to na pewno zmienia patrzenie na wiele spraw w ?yciu. Polecam! :)
_________________
OAMDG
 
alexya 


Dołączyła: 03 Wrz 2006
Posty: 335
Skąd: Opole
Wysłany: 2007-11-08, 18:34   

Jeszcze jedna ksi??ka warta polecenia (dla leniwych s? równie? p?yty CD):Józef Tischner (ksi?dz) historia filozofii po góralsku. Bardzo humorystyczna i m?dra za razem - gor?co polecam na zimowe wieczory :)

Na poc?tku ws?dy byli górole, a dopiero pote porobiyli sie Turcy i Zydzi.
Górolu byli tyz piyrsymi "filozofami".
"Filozof" - to jest pedziane po grecku. Znacy telo co: "m?drol".
A to jest pedziane po grecku dlo niepoznaki. Niby, po co mo fto wiedzie?, jak by?o na poc?tku?
Ale Grecy to nie byli Grecy, ino górole, co udawali greka. Bo na poc?tku nie by?o Greków, ino ws?dy byli górole.

Bedym teroz opowiado?, jak by?o naprowde z tymi m?drolami. Cystóm prowde bede godo?. Niby, jaki byk mio? interes, coby ?kli?? Piersy m?drol nazywo si? w ksi?zkach Tales, ale naprowde nazywo? sie on Stasek Nedza nie z Miletu ino z Parda?ówki.
[...]
Roz w zimie, kie by?a ?ma i duse cy?cowe podchodziy?y pod okno, Stasek pedzio?: "Smierz?? sie nicym nie ró?ni od zycio." Ftosi mu dogodo?: "No to cymus nie umieros?" On na to: "No tymu. Kieby sie ró?niy?a, to byk moze i umar, a tak to co bedym umiero?".
Taki to by? Stasek N?dza z Parda?ówki, co z nudów wynaloz myslenie.


(fragm. ksi??ki)
_________________
OAMDG
 
alexya 


Dołączyła: 03 Wrz 2006
Posty: 335
Skąd: Opole
Wysłany: 2008-03-09, 21:59   Pasja

Dzi? rozpocz?li?my w Ko?ciele okres pasyjny. Na ten czas (nie dla zabicia czasu, ale jego jak najlepszego wykorzystania) polecam ksi??k? "Pasja" - opowiedziana przez Ann? Katarzyn? Emmerich. Jest to zapis m?ki i ?mierci Jezusa opowiedziany przez mistyczk?, której by?o dane widzenie i cz??ciowe wspó?odczuwanie M?ki Chrystusa.
3 pa?dziernika 2004 r. Anna Katarzyna zosta?a og?oszona b?ogos?awion?.
Po lekturze "Pasji" zupe?nie inaczej prze?ywa si? ?wi?te Triduum Paschalne. Warto po?wi?ci? czas tej ksi??ce, dlatego bardzo Wam j? polecam.
_________________
OAMDG
 
krzemo 
Admin w stanie spoczynku


Dołączył: 20 Sie 2006
Posty: 1271
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2008-03-09, 22:08   

Przy??czam si? do rekomendacji alexyi...
Mi wprawdzie dane by?o tylko zapozna? si? z kilkoma fragmentami, ale ju? na ich podstawie gor?co polecam :)
_________________
MAMA jest po naszej stronie :!:
 
rEwelka0805 


Dołączyła: 05 Mar 2008
Posty: 293
Skąd: Go?cino/Koszalin
Wysłany: 2008-04-01, 16:21   

Ja polecam Wam ''Barbara Kast" autor: Esteban J. Uriburu.
Pewnie wi?kszo?? z Was j? przeczyta?a ksi??ka jest cudowna!! Pokazuje nam osobowo?? Barbary, jej ?rodowisko, dom rodzinny, szko??, przyjació?, grup? szensztack?, jej duchowe ?ycie, a tak?e ca?y kr?g relacji, które kszta?tuj? osobowo??, ze szczególnym uwzgl?dnieniem rodziców, wychowawców i nauczycieli.
A o reszcie przeczytacie sami...naprawd? warto j? przeczyta?....... powiem szczerze, ?e po jej przeczytaniu zacz??am rozmy?la? nad swoim zachowaniem i podej?ciem do ró?nych spraw, które nie zawsze by?y takie jak powinny by?......i nie jedna ?za zakr?ci?a mi si? w oku!!!
Pozdrawiam!!!
;)
_________________
Mario , b?d? Ci ?piewa? piosnk? tak? najprostsz? , chwal?c Ci? za to co dajesz wszystkim z wielk? Mi?o?ci?.
 
 
alexya 


Dołączyła: 03 Wrz 2006
Posty: 335
Skąd: Opole
Wysłany: 2008-07-27, 17:42   a propos Tatras summer project...

Tak wakacyjnie polecam wszystkim ksi??k? Romana E. Rogowskiego "Mistyka Tatr". Nie wa?ne, czy kto? po Tatrach chodzi(?) czy nie, a mo?e dopiero ma ambitne plany si? wybra? - ksi??ka jest dla ka?dego i gor?co polecam. Jest o niczym innym, jak o poszukiwaniu Boga w górach i we wszelkim stworzeniu. Autor opisuje w?asne wyprawy w ukochane Tatry i w?asne poszukiwania oraz odnajdywania Pana Boga. Znajduj? sie tam g??bokie my?li z Ojców Ko?cio?a czy Pisma ?wi?tego, opisy zabawnych chwil na górskich szlakach oraz sytuacji niebezpiecznych i budz?cych strach czy l?k. Napisana jest "po ludzku", a ogrom teologii zawarty w niej nikogo nie przyt?oczy - co najwy?ej zainspiruje do szukania Boga.
Nie trzeba jej czyta? w Tatrach - mo?na tak?e w fotelu z pyszn? herbatk? ;)
pozdrawiam wakacyjnie :hej:
_________________
OAMDG
 
Stachu 


Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 104
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2009-04-02, 22:27   

Ksi??eczka wojskowa te? mi?o sie czyta ;]
 
 
CzerwonyMag 
Arek G?odek


Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 195
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2009-04-02, 23:26   

Wiesz co ja si? zatrzyma?em na rozdziale "Odroczono". Dalej ju? mi si? nie chcia?o czyta? bo i po co? Cho? teraz skoro ju? to przesta?o by? dla facetów lektur? obowi?zkow? mo?e wzro?nie zainteresowanie ni? ;)
_________________
Ja ta?cz?, a niebo, niebo gra!
 
 
Stachu 


Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 104
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2009-04-02, 23:50   

no moja ma wiecej zapisanych stron teraz pozostaly juz mile wspomniania :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo