Forum Ruchu Szensztackiego Strona Główna
  •  Pomoc  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  •   Album  • 

 Ogłoszenie 
Nos cum prole pia!

Witamy na Forum dyskusyjnym Ruchu Szensztackiego.
Jest ono miejscem, gdzie mo?na i warto porozmawia? o kwestiach wiary, wspolnoty i ?ycia. Wszystkich ch?tnych zapraszamy


Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Janek Engel
2011-09-20, 14:55
Ojcze Nasz...
Autor Wiadomość
Pio?un ze?widra 


Dołączyła: 21 Gru 2006
Posty: 93
Skąd: Koszalin/ Toru?
Wysłany: 2007-09-27, 20:46   

Dzi?kuj? Ci Janku ;)
_________________
B?d? ?piewa? Ci najpi?kniejsz? pie?? z Anio?ami,
tak b?d? ?piewa? Ci.
 
 
gosiawidel 


Dołączyła: 01 Cze 2007
Posty: 154
Skąd: Opole
Wysłany: 2007-09-30, 11:25   

Pi?kna interpretacja modlitwy Ojcze nasz.Bo tak na dobr? sprawe,odmawiamy j? codziennie podczas osobistej modlitwy,ale tak jako? automatycznie.Przynajmniej w wi?kszo?ci tak jest.Ma?o kto zastanawia si? nad znaczeniem wypowiadanych przez siebie s?ów do Boga.

Dzieki Janku:)
_________________
"Dzia?ajcie,nie tra?cie czasu,WIERZCIE,wysilajcie si?,ufajcie...''
 
 
Piotr Mateja 

Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 18
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2008-02-09, 17:09   

W??czaj?c si? w wasz? dyskusj? o modlitwie „Ojcze nasz”. Chcia?bym si? podzieli? moj? refleksj? na temat tej modlitwy, która uczy wiary i nadziei. Jezus na pytanie uczniów o to jak si? modli? chcia? ukaza? pi?kno spotkania z Bogiem i nauczy? nas prosi? z wiar?, nadziej? i mi?o?ci? o wszystko co nie zagrozi naszemu zbawieniu. A Bóg nie odmówi niczego. Daje przyk?ad przy rozmno?eniu chleba na pustyni. Na pocz?tek wypowiada s?owa mówi?ce, ?e Bóg jest Ojcem, któremu mamy zaufa? bezgranicznie: "Ojcze nasz, który jeste? w niebie" A przez wiar? i ufno?? Jezusowi uwierzymy, ?e Bóg prawdziwie ?yje w Niebie i mo?emy mówi? do Niego prostu i bez l?ku Tatusiu( Abba – znaczy Tatusiu), wierz?c w nasze synostwo. „?wi?? si? Imi? Twoje, przyjd? Królestwo, Twoje, B?d? wola Twoja, jako w Niebie tak i na ziemi".W dalszych s?owach tej modlitwy Jezus nie my?la? o ko?cu ?wiata. Chcia? aby?my wielbili Boga i Jego Imi?, za wielkie rzeczy, które im Pan uczyni?, aby?my ?yli w zgodzie, mi?o?ci i pokoju mi?dzy sob?. Wskaza? drog?, której cz?owiek ma si? uczy?. Jest ni? bezinteresowna mi?o??, niesienie pomocy potrzebuj?cym i g?oszenie dobrej Nowiny o Jezusie Zbawicielu ?wiata, a? po kra?ce ziemi. Pó?niej prosi Ojca, aby na ziemi zapanowa?o to pi?kno Królestwa Mi?o?ci, które jest w Niebie. "Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj" - czy ten fragment nie jest pro?b? i pok?adan? nadziej? w Bogu, ?e On nas nie zostawi samych? ?e da nam codzienny chleb tyle, ile nam potrzeba je?li b?dziemy w Nim pok?adali ufno???
"I odpu?? nam nasze winy jako i my odpuszczamy naszym winowajcom" - ten fragment jest najwi?kszym skarbcem Nadziei w Bo?e Mi?osierdzie, które w du?ej mierze te? zale?y od tego czy my b?dziemy umieli przebacza? naszym wrogom.
"I nie wód? nas na pokuszenie" - Jezus pragnie nas nauczy? ufno?ci, aby?my uwierzyli w to, ?e Nasz Ojciec jest Dobry i ma nas w opiece. Nie dopu?ci takiego z?a, które mo?e nas zgubi? na wieczno??, ale te? i my z w?asnej wolnej woli nie szukajmy tego, co mo?e nas zgubi?. ”Ale nas zbaw od z?ego" - Wielka ufno?? i nadzieja jest Bo?ym Mi?osierdziu. Ojciec z mi?o?ci?, patrzy na nas przez Krew swego Syna, gdy przychodzi kres naszego ?ycia. Pragnie nas przyj?? do Królestwa Niebieskiego, tak jak to uczyni? z marnotrawnym synem. Amen. Jest to nasza zgoda na Jego Wol?
Wierze i pok?adam Nadziej? w to, ?e Jezus ucz?c aposto?ów tej modlitwy, chcia? przez nich wla? nam wiar?, nadziej? i mi?o??, któr? sam pok?ada? w swoim Ojcu. Ka?dy z nas ma wiele s?abo?ci i grzechów, ale jak niedoskona?a jest nasza mi?o?? do Boga i drugiego cz?owieka - to wie tylko On. Za co po ?mierci przyjdzie nam czy??cu odpokutowa?. Pan Jezus wiedz?c jak dusze w czy??cu cierpi?ce cierpi? zach?ci? ?w. Metchyld?; po komunii ?wi?tej do modlitwy. Z natchnienia Ducha ?wi?tego powsta?a modlitwa wynagradzaj?ca "Ojcze Nasz za zmar?ych”, któr? umie?ci?em w temacie „Otwórzmy Zmar?ym Niebo”. Równie? i ja zach?cam do niej. Gdy przyjdziemy do domu Ojca, do?wiadczymy ich wielkiej wdzi?czno?ci, ale i tu na ziemi b?d? or?downikami w naszych pro?bach.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo