Forum Ruchu Szensztackiego Strona Główna
  •  Pomoc  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  •   Album  • 

 Ogłoszenie 
Nos cum prole pia!

Witamy na Forum dyskusyjnym Ruchu Szensztackiego.
Jest ono miejscem, gdzie mo?na i warto porozmawia? o kwestiach wiary, wspolnoty i ?ycia. Wszystkich ch?tnych zapraszamy


Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Janek Engel
2011-09-20, 14:55
Jak si? modli??
Autor Wiadomość
Pio?un ze?widra 


Dołączyła: 21 Gru 2006
Posty: 93
Skąd: Koszalin/ Toru?
Wysłany: 2007-09-22, 12:57   

Najbardziej lubi? modlitw? poprzez ?piew :) mog?abym tak ca?e ?ycie :)
_________________
B?d? ?piewa? Ci najpi?kniejsz? pie?? z Anio?ami,
tak b?d? ?piewa? Ci.
 
 
Ania Opole 


Dołączyła: 21 Paź 2006
Posty: 72
Skąd: Malnia/k.Opola
Wysłany: 2007-09-23, 10:48   

?piew to te? moja ulubiona forma modlitwy,ale lubi? te? czasami wej?? do pustego ko?cio?a i sam na sam z Bogiem,wpatruj?c si? w Jego twarz,po prostu milcze?... a z nabo?e?stw to najbardziej lubi? majowe :)
_________________
" Ludzie, nauczcie si? ta?czy? i ?piewa?, bo anio?owie w niebie nie b?d? wiedzieli co z Wami zrobi?" :D ?w. Augustyn
 
 
Eagle 
Marysia Kwas


Dołączyła: 18 Mar 2007
Posty: 94
Skąd: Otwock :)
Wysłany: 2007-09-23, 11:45   

dla mnie najwspanialszym miejscem jest oczywi?cie Sanktuarium.... ale tak, najbardziej, najbardziej to uwielbiam by? w Sanktuarium sama... wtedy mog? mówi? wszystko, co chc? powiedzie?... i oczywi?cie ?piewa?... cho? ostatnio prze?ama?am si? i zapyta?am modl?cej sie siostry, czy mog? co? za?piewa?... przez ca?e pó? godziny ca?y czas ?piewa?am moje ukochane piosenki... Musia?am wyj??, ?eby mnie rodzice nie zjedli... ale to by?o niesamowite... i zamierzam to powtórzy? :D
_________________
Ojcze, pozwól mi by? ofiar? Twojej MI?O?CI!
 
 
Alinka 


Dołączyła: 12 Lis 2006
Posty: 91
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2007-09-23, 21:27   

Gdy jestem sama w Sanktuarium czuj? si? wyj?tkowo...jakbym by?a jedyn? córeczk?... t? ukochan?, ale zaraz jak kto? jeszcze si? pojawia to czuj? si? jeszcze wspanialej...
hmm... Chyba Maryja ma "to co?" w sobie skoro nie tylko dla mnie jest Królow? :-))

CIESZ? SI?, ?E SANKTUARIUM JEST TAK BLISKO :-)
_________________
"Obiecuj tyle ile jeste? w stanie da?. I dawaj wi?cej ni? obieca?e?"
 
wojtek 


Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 41
Skąd: S?upsk
Wysłany: 2007-09-24, 07:46   

Modlitwa? Uwielbiam brewiarz (niestety nie odmawiam regularnie... :/ ). ?wietna jest te? modlitwa repetatywna, np. ró?aniec albo koronka. D?ugo nie mog?em zrozumie? istoty i g??bi tej modlitwy, do czasu. gdy zacz??em codziennie si? nim modli? - takie repetatywy pomagaj? wgry?? si? g??biej w modlitw?. Na swoim przyk?adzie - zacz??em g??biej rozumie? s?owa Pozdrowienia Anielskiego, szuka? w my?lach fragmentów P?, które s? z nimi powi?zane. Oczywi?cie nie jest tak ka?dego dnia, by?oby za dobrze - ale dla tej jednej chwilli warto odmówi? par? ró?a?ców. :mrgreen:
 
gosiawidel 


Dołączyła: 01 Cze 2007
Posty: 154
Skąd: Opole
Wysłany: 2007-09-30, 11:38   

moim zdaniem ka?da modlitwa jest dobra.Byle by wk?ada? w ni? ca?ego siebie ,by? szczerym i skupionym.Nie mozna odmawia? modlitwy zbyt pozno.A je?eli chodzi o rodzaje modlitwy np.?piwy,brewiarz to juz wed?ug tego co ka?dy woli.
 
 
Kinga Emilia 

Dołączyła: 01 Cze 2010
Posty: 9
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2010-07-23, 16:06   Modlitwa

Kilka sposobów na polepszenie modlitw

1. Przerwy pomi?dzy kolejnymi wersami lub s?owami modlitwy, ale nie za d?ugie.
2. Synonimy. Dobrze znane s?owa mo?na zast?powa? u?ywanymi na co dzie? okre?leniami o podobnym znaczeniu.
3. Mo?na zamienia? zwroty z poszczególnych modlitw. Naprawd? zwi?ksza to czujno??. Przynajmniej moj? - ostatnio zdarza mi si? w ka?dej modlitwie zamiast Maryjo- mówi? -o Pani moja.
4. W?asna inicjatywa w tworzeniu epitetów, wtr?ce?, zwrotów do dobrze znanych modlitw.
 
A-Mail 


Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 13
Skąd: Grudzi?dz
Wysłany: 2011-07-19, 11:41   

krzemo napisał/a:
Ma?a Tereska wogól? jest SUPER :)

Ostatnio s?ysza?em nast?puj?ca histori? na Jej temat...
Gdy Jej tata by? chory modli?a si? mniej wi?cej tymi s?owami:

Cytat:
Panie Bo?e spraw by Twoj? wol? by?o, aby mój tata wyzdrowia?...


To? to prawie szanta?, podej?cie, super
 
A-Mail 


Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 13
Skąd: Grudzi?dz
Wysłany: 2011-07-19, 11:56   

Modlitwa, uwa?am ?e powinna by? najszczersz, w tedy gdy Pan Jezus jest najblizej naszego serca.
_________________
Bóg do nas mówi, tylko my nie umiemy s?ucha?.
 
Karolina! 

Dołączyła: 07 Lut 2011
Posty: 5
Skąd: Kotulin
Wysłany: 2011-07-21, 12:02   

" Modlitwa jest niczym innym jak wyznaniem mi?o?ci" - tak kiedy? powiedzia? pewien cz?owiek.
Ka?da forma modlitwy to na 100 % wyznanie mi?o?ci ( przynajmniej dla mnie )
?piewaj?c, rozmawiaj?c, czy czytaj?c wiem, ?e wyznaj? t? mi?o?? na maksa. Dlatego, ?e czuj? blisko?? Boga.. ;) ;) ;) ;) ;) ;)
_________________
Nic bez Ciebie - nic bez nas.
 
Janek Engel 
Administrator


Dołączył: 20 Sie 2006
Posty: 700
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2011-09-20, 13:43   

Musz? przyzna? - Pi?knie powiedziane :D
Zdecydowanie, ?eby dobrze si? modli? trzeba potraktowa? j? jak rozmow? z kim? na kim mi zale?y, z kim? kogo kocham i kogo mi?o?ci do mnie jestem pewny. Wówczas zarówno modlitwa w?asnymi s?owami, czy modlitwa "formu?kami" b?dzie wyra?a? nasz? g??bok? wi?? z Bogiem.
_________________
"Nie s?d?cie, a nie b?dziecie s?dzeni; nie pot?piajcie, a nie b?dziecie pot?pieni; odpuszczajcie, a b?dzie wam odpuszczone. Odmierz? wam bowiem tak? miar?, jak? wy mierzycie" ?k 6, 37-38
 
A-Mail 


Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 13
Skąd: Grudzi?dz
Wysłany: 2011-09-20, 21:02   

Modlitwa to rozmowa z Bogim.
Jak si? modli?? Ka?dy ma swoje sprawdzone sposoby na modlit?.
Zasada, napewno jest jedna -Trzeba modli? s?i z mi?o?ci?, Z obowi?zku to jest "klepanie" formu?ek, z mi?o?ci? to modlitwa, je?eli do?ozymy do tego przemy?lenia zwi?zane z wpowiadanym ka?dym zdaniem, to b?dzie idea?.
W nawi?zaniu do pierwszego zdania mam pytanie.
W jaki sposób mówi do nas Bóg?

Mam swoje doswiadczenia, o których chcia?bym powiedzie? pó?niej.
_________________
Bóg do nas mówi, tylko my nie umiemy s?ucha?.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo