Forum Ruchu Szensztackiego Strona Główna
  •  Pomoc  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  •   Album  • 

 Ogłoszenie 
Nos cum prole pia!

Witamy na Forum dyskusyjnym Ruchu Szensztackiego.
Jest ono miejscem, gdzie mo?na i warto porozmawia? o kwestiach wiary, wspolnoty i ?ycia. Wszystkich ch?tnych zapraszamy


Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: krzemo
2009-03-09, 22:52
?wi?ci
Autor Wiadomość
Justol 


Dołączyła: 28 Sie 2006
Posty: 201
Skąd: Radlin
Wysłany: 2006-08-30, 18:43   ?wi?ci

Nasi Patronowie. Mo?e powinni?my wiedzie? o Nich co? wi?cej?? Podzielmy si? naszymi wiadomo?ciami ;)

[ Dodano: 2006-08-30, 19:45 ]
Mo?e kto? wie czyim patronem jest ?w Serafin? Je?li kogo? patronem jest?? Bo niewiem czy komu? patronuje czy nie :/
_________________
"O, mój Jezu, có? powiesz na te wszystkie moje szale?stwa?..." ?w. Tereska (B 3r).
 
 
krzemo 
Admin w stanie spoczynku


Dołączył: 20 Sie 2006
Posty: 1271
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2006-08-30, 18:51   Patron Internetu

Zacznijmy od ?w. Izydora uznawanego za patrona Internetu

Wi?cej na Jego temat m.in. dlaczego jest patronem internetu mo?na znale?? tutaj
_________________
MAMA jest po naszej stronie :!:
 
pakmen 


Dołączyła: 21 Sie 2006
Posty: 459
Skąd: Brzoza / Toru?
Wysłany: 2006-08-30, 21:23   

?w. Anna by?a matk? Naj?wi?tszej Maryi Panny. Podobno pochodzi?a z Betlejem, zosta?a matk? w pó?nym wieku, kiedy to modlitwami uprosi?a sobie macierzy?stwo, a Maryj?, gdy mia?a 3 lata, oddano na wychowanie do ?wi?tyni. Nic wi?cej o niej nie wiemy.

Wspomnienie ?w. Anny obchodzimy 26 lipca. Imi? Anna pochodzi z hebrajskiego hanna, co znaczy "?aska".

?w. Anna jest patronk? szcz??liwego ma??e?stwa, dzieci?stwa i porodu oraz opiekunk? matek, wdów, gospody? domowych, robotnic, pomocnic domowych, górników, tkaczy, tokarzy, stolarzy artystycznych, m?ynarzy, kramarzy, ?eglarzy, krawców, koronkarzy, s?u??cych; jest wzywana w modlitwie o deszcz, o popraw? pogody, o znalezienie rzeczy zgubionych.

[URL=http://zwola.siedlce.opoka.org.pl/Anna.html]?ród?o: zwola.siedlce.opoka.org.pl[/URL]
_________________
"?eby co? si? zdarzy?o, ?eby mog?o si? zdarzy?... trzeba marzy?" J.Kofta
 
Janek Engel 
Administrator


Dołączył: 20 Sie 2006
Posty: 700
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2006-08-30, 21:55   ?w. Anna...

pakmen napisał/a:
górników, tkaczy, tokarzy, stolarzy artystycznych, m?ynarzy, kramarzy, ?eglarzy, krawców, koronkarzy, s?u??cych;

Zaintrygowali mnie ci górnicy... Bo o ile tkacze, tkacze stolarze, krawcy, czy koronkarze, s?u??cy mog? pracowa? w domu, co zgadza si? równie? z typowymi pracami ogniska domowego; ?eglarze marz? o powrocie do domu, m?ynarze i kramarze te? mieszkaj? nieraz w miejscu pracy, o tyle nie pasuja mi tu górnicy ;) , których inn? patronk? jest ?w. Barbara...
 
pakmen 


Dołączyła: 21 Sie 2006
Posty: 459
Skąd: Brzoza / Toru?
Wysłany: 2006-08-30, 23:14   

takie info znalaz?am... cho? w sumie te? mozna ich powi?za? z domem - górnicy jak wróc? cali do domu, to wszyscy domownicy s? szcz??liwi, ?e ich nie zasypa?o :D
_________________
"?eby co? si? zdarzy?o, ?eby mog?o si? zdarzy?... trzeba marzy?" J.Kofta
 
Magda M. 


Dołączyła: 05 Sty 2007
Posty: 121
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2008-09-25, 14:11   

Przez ca?e moje dotychczasowe ?ycie uwa?a?am za swoj? patronk? ?w. Mari? Magdalen? (Mari? z Magdalii nad Jeziorem Galilejskim, z której Jezus wyp?dzi? siedem z?ych duchów /Mk 16, 9; ?k 8, 2/ ) - jej wspomnienie przypada jednak na 22 lipca, a ja obchodz? imieniny 29 maja...
Je?li komu? uda?oby si? znale?? co? na temat Magdaleny wspominanej 29 maja by?abym wdzi?czna... :|
_________________
"Wszystko mog? w tym, który mnie umacnia" <Flp4,13>
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo