Forum Ruchu Szensztackiego Strona Główna
  •  Pomoc  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  •   Album  • 

 Ogłoszenie 
Nos cum prole pia!

Witamy na Forum dyskusyjnym Ruchu Szensztackiego.
Jest ono miejscem, gdzie mo?na i warto porozmawia? o kwestiach wiary, wspolnoty i ?ycia. Wszystkich ch?tnych zapraszamy


Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: krzemo
2009-03-09, 23:35
[Rokitnica] Rekolekcje dla Rodzin
Autor Wiadomość
indi 


Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 85
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2007-07-03, 21:05   [Rokitnica] Rekolekcje dla Rodzin

W dniach 6, 7, 8 lipca 2007 odbed? si? Rekolekcje dla Rodzin w Zabrzu – Rokitnicy przy Sanktuarium Matki Jedno?ci (juchu!)
Program :

6 lipca – pi?tek

18. 00 – Rozpocz?cie w Sanktuarium
18. 30 – Podsumowanie pracy duchowej
20. 00 – Dyskusja - Szensztat
21. 00 – Apel Jasnogórski

7 lipca – sobota

9. 00 – Rozpocz?cie w Sanktuarium
- kawa
9. 30 – „Rozmowy z o. J. Kentenichem o wierno?ci ” - dzielenie si?
11. 00 – Refleksja osobista w Sanktuarium
11. 30 – Dialogi
12. 30 – posi?ek
- czas dla rodziny
15. 00 – Spotkanie w Sanktuarium i modlitwa do Mi?osierdzia Bo?ego
- kawa
16. 00 – „Rozmowy z o. J. Kenetenichem o wychowaniu”- dzielenie si?
17. 30 – Refleksja osobista w Sanktuarium i MSZA ?W.
- Wspólnota rado?ci – ognisko/grill
- Podsumowanie dnia w Sanktuarium

8 lipca – niedziela

9. 00 – Rozpocz?cie w Sanktuarium
- kawa
9. 30 – „Rozmowy z o. J. Kentenichem o nowym cz?owieku” - dzielenie si?
11. 00 – Refleksja osobista w Sanktuarium
11. 30 – Dialogi
12. 30 – MSZA ?W.
- posi?ek
15. 00 – Spotkanie w Sanktuarium i modlitwa do Mi?osierdzia Bo?ego
- kawa
16. 00 – Dyskusja – Szensztat
17. 30 – Podsumowanie w Sanktuarium

R O Z E S ? A N I E


Nos cum prole pia....
Ostatnio zmieniony przez krzemo 2009-03-09, 23:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
indi 


Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 85
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2007-07-15, 20:50   

Zako?czy?y sie nasze wspólnotowe rekolekcje dla Rodzin. Co napisa?? Jak ubra? w s?owa te duchowe prze?ycia? Przychodzi mi na my?l wiersz Czes?awa Mi?osza :

„ Jestem cz?owiekiem tylko, wi?c potrzebuj? widzialnych znaków, nu?? si? pr?dko budowaniem schodów abstrakcji. Prosi?em nieraz, wiesz sam, ?eby figura w ko?ciele podnios?a dla mnie r?k?, raz jeden, jedyny. Ale rozumiem, ?e znaki mog? by? tylko ludzkie.Zbud? wi?c na ziemi jednego cz?owieka, gdziekolwiek na ziemi i pozwól abym patrz?c na niego podziwia? móg? Ciebie”.

Mam to szcz??cie, ?e spotka?em na swej drodze ludzi o których mog? w?a?nie tak powiedzie?, ?e patrz?c na nich mog? podziwia? Boga. Dzi?ki Ci Panie za ten b?ogos?awiony czas. Matce Bo?ej za troskliwe czuwanie nad nami i z nami. Dzi?kujemy z ca?ego serca naszym kochanym siostrom - s.Bo?enie, s.Emanueli za trud przygotowania tych rekolekcji. Siostrze Emilianie za u?miech, cierpliwo?? w opiekowaniu sie dzie?mi. Ks.Robertowi serdeczne podzi?kowania za po?wi?cony czas, za nauki, Eucharysti?. Zdj?cia z rekolekcji s? tutaj http://picasaweb.google.pl/indi672/Rekolekcje2007
Ostatnio zmieniony przez krzemo 2007-07-15, 22:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
Violetta 

Dołączyła: 30 Sie 2006
Posty: 467
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2007-07-16, 18:28   

Indi, bardzo pi?kne zdj?cia z niezwyk?ego zreszt? miejsca... Mia?am okazj? by? w Rokitnicy w miniony weekend, wi?c wiem co mówi?.
Pozdrawiam serdecznie z zaprzyja?nionej Bydgoszczy!
_________________
Bóg jest Ojcem, Bóg jest dobry i dobre jest wszystko, co On czyni.
 
Barbara 


Dołączyła: 12 Sty 2007
Posty: 149
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2007-07-22, 12:10   

Gratuluj? pi?knych rekolekcji w pi?knym miejscu. A gdzie mieli?cie noclegi? Ile osób mo?e jednorazowo przenocowa??
_________________
Zjednoczeni mi?o?ci?...
 
indi 


Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 85
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2007-07-22, 19:54   

Violetto.Dzi?kuj? za Twój autentyczny zachwyt nad tym miejscem, bardzo fajnie, ?e nas odwiedzasz i ciep?o my?lisz o Sanktuarium w Rokitnicy.

Barbaro.Wszyscy uczestnicz?cy w Rekolekcjach mieszkaj? w promieniu ok.30 km od Sanktuarium, wiec uzgodnili?my, ?e nie b?dziemy nocowa? tylko ka?dego dnia doje?d?a?.Latem ci??ko o miejsca noclegowe poniewa? przyje?d?a tu wielu go?ci szczególnie z Niemiec.Z tego co sie orientuje to jest tu chyba 6 pokoi do wynaj?cia.Spraw? wynajmu, rezerwacji zajmuje si? gospodyni tego miejsca pani ?ucja.Czy?by w planach by?y odwiedziny?Zach?cam.Ostatnio go?cili?my przedstawiciela m?odzie?y Szensztackiej koleg? Janka z Bydgoszczy.Mnie z kolei chodzi po g?owie przyjazd do Bydgoszczy.Mo?e sie uda zrealizowa? na jesie??Pozdrawiamy zgromadzonych przy Bydgoskim Sanktuarium.Nos cum prole pia....
 
Violetta 

Dołączyła: 30 Sie 2006
Posty: 467
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2007-07-22, 19:59   

Basiu, je?li chcesz udost?pni? namiary do ?ucji - prze?o?onej polskiej wspólnoty Pa? Szensztatu, ale jak pisze Indi miejsca tam za wiele - zw?aszcza na noclegi- nie ma. Ale serdecznie zapraszam do odwiedzin Sanktuarium Matki Jedno?ci.

Indi, dzi?ki za relacje z Rokitnicy, czuj? si? bli?ej tego miejsca, cho? mieszkam tak daleko. A z racji przynale?no?ci do Instytutu Pa? Szensztatu równie? moje miejsce, które z ka?dym pobytem kocham coraz bardziej...
Pozdrawiam!
_________________
Bóg jest Ojcem, Bóg jest dobry i dobre jest wszystko, co On czyni.
 
Barbara 


Dołączyła: 12 Sty 2007
Posty: 149
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2007-07-23, 08:14   

Pragnieniem mojej rodziny ale my?l? ?e te? mojej wspólnoty "Rodziny Jedno?ci " jest nawiedzenie Sanktuarium "Matki Jedno?ci"w Rokitnicy.
Kiedy? :roll:
MTA zna odpowied?.
Pozdrawiam!
Viollu , my?l? ?e b?dziemy si? widzie? na Piaskach ?! :>
_________________
Zjednoczeni mi?o?ci?...
 
Violetta 

Dołączyła: 30 Sie 2006
Posty: 467
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2007-07-23, 17:47   

Tak jest, Basiu. I przy najbli?szej okazji dam namiar na dom w Rokitnicy. I ju? dzi? w imieniu mojej wspólnoty zapraszam!
_________________
Bóg jest Ojcem, Bóg jest dobry i dobre jest wszystko, co On czyni.
 
indi 


Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 85
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2007-09-02, 20:37   

Dla tych którzy bardzo by chcieli odwiedzi? Sanktuarium Jedno?ci w Rokitnicy a nie mog? dedykuj? t? galeri? zdj?? http://picasaweb.google.p...ZabrzuRokitnicy
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo