Forum Ruchu Szensztackiego Strona Główna
  •  Pomoc  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  •   Album  • 

 Ogłoszenie 
Nos cum prole pia!

Witamy na Forum dyskusyjnym Ruchu Szensztackiego.
Jest ono miejscem, gdzie mo?na i warto porozmawia? o kwestiach wiary, wspolnoty i ?ycia. Wszystkich ch?tnych zapraszamy


Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: krzemo
2009-03-09, 23:35
[Rokitnica] Festyn Rodzinny
Autor Wiadomość
indi 


Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 85
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2007-06-15, 19:03   [Rokitnica] Festyn Rodzinny

9-go czerwca odby? sie w ogrodzie przy Sanktuarium Festyn Rodzinny.Po krótce postaram sie stre?ci? ten wyj?tkowy dzie?.Zasmuci? nas fakt i? nie przyjedzie zapowiadany ?l?zak Roku.Z niejasnych przyczyn odwo?a? swój wyst?p na 2 dni przed festynem.
Pogod? za to mieli?my bardzo s?oneczn?, ludzie podczas Mszy ?w. siedzieli pod parasolami - tak pra?y?o.
Msza odprawiana by?a na wolnym powietrzu na o?tarzu polowym.Pa?stwo Piotr i Karina Frankowscy dok?adnie w tym dniu obchodzili swoj? 17 st? rocznice zawarcia sakramentu ma??e?stwa.W ich intencji Eucharystie sprawowa? ojciec Piotr (dzi?kujemy i pozdrawiamy ).Opraw? muzyczn? do Mszy zapewni? nam chór z Parafii ?w. Anny z ?ab?d.Po Eucharystii dali koncert ?piewaj?c pie?ni Maryjne.
Po koncercie kto móg? szuka? cienia, aby pod drzewami zasi??? z rodzina lub znajomymi przy kawie i pysznych, domowych wypiekach.Oko?o godz. 14-tej na scen? wszed? zespó? Mery Lu (dzi?kujemy, byli?cie ?wietni) którzy u?wietnili nam ca?y festyn graj?c muzyk? w ró?nych stylach od samby,walca,muzyki folk po rock'n rolla,twista, w blokach po kilka utworów.Na samym pocz?tku zabrali wszystkie dzieci do muzycznego poci?gu, który p?dzi? poprzez ró?ne kraje i ró?ne style muzyczne, wyciskaj?c z pasa?erów wszystkie soki, zwa?ywszy na szybkie t?po i ?ar lej?cy si? z nieba.Pa?stwo Manfred i Kornelia Biwo przy pomocy sióstr Emiliany i Bo?eny zape?niali dzieciom czas organizuj?c gry i zabawy sprawno?ciowe.W tym czasie doros?ych porwa?y do ta?ca szalone rytmy twista.Potem chwila wytchnienia i rozpocz?li?my aukcj? kwiatow? któr? prowadzi? Pan Joachim Szczeponik. której dochód by? przeznaczony na zakup sztandaru dla Ruchu Szensztackiego.M?odzie? prowadzi?a sklepik niespodziank? gdzie ceny dyktowa? klient.Dochód ze sprzeda?y by? przeznaczony na dofinansowanie wyjazdu m?odzie?y Szensztackiej po sanktuariach Maryjnych.Du?ym zainteresowaniem cieszy?a sie loteria fantowa, gdzie ka?dy los wygrywa?.Pó?niej konkurs rysunkowy z nagrodami dla dzieci, które z du?ym zapa?em i pomys?owo?ci? rysowa?y siebie i swoj? rodzin?.Za zapewnienie dobrego humoru by?em odpowiedzialny ja sam prezentuj?c si? w programie kabaretowo-s?owno-muzycznym.Nast?pnie dzieci mia?y swoj? chwil? "s?awy" wyst?puj?c na scenie w konkursie "Mikrofon dla wszystkich".Z wielkim przej?ciem deklamowa?y odwa?nie wiersze oraz ?piewa?y piosenki.
Przy muzyce zespo?u zebrani go?cie wcinali pyszne kie?baski z grilla oraz chrupi?ce bu?eczki.Najwi?ksze wzi?cie mia?a jednak woda mineralna.O godz. 19-tej zako?czyli?my festyn nabo?e?stwem czerwcowym w Sanktuarium MTA.Ca?y dzie? towarzyszy?a nam dobra pogoda,humory dopisywa?y,orkiestra gra?a,dzieci sie u?miecha?y, a wszyscy którzy w tym dniu przyszli na nasz festyn mogli go sp?dzi? w przepiekanym miejscu w prawdziwie rodzinnej (Bo?ej ) atmosferze.A wszystkim nam b?ogos?awi?a Mateczka Nasza Naj?wi?tsza.Dzi?kujemy Wszystkim którzy pomagali w przygotowaniu i obs?ugiwaniu festynu.Dzi?kujemy siostrze Michalinie za obecno?? w?ród nas.Kilka zdj?? z festynu znajdziecie tutaj http://picasaweb.google.p...y9Czerwiec2007r
Ostatnio zmieniony przez krzemo 2009-03-09, 23:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
Barbara 


Dołączyła: 12 Sty 2007
Posty: 149
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2007-06-16, 14:52   

Pi?kne spotkanie, mi?o zobaczy? bratnie dusze !! :shock: :hej:
_________________
Zjednoczeni mi?o?ci?...
 
indi 


Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 85
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2007-06-17, 10:27   

Nos cum prole pia...Pozdrawiamy bratnie dusze z Bydgoszczy :hej: .Zapraszamy do Rokitnicy do Matki Jedno?ci.
 
Violetta 

Dołączyła: 30 Sie 2006
Posty: 467
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2007-06-19, 18:13   

No, rzeczywi?cie mi?o, ja ju? od kilku lat jako? nie mog? trafi? na Festyn do Rokitnicy..., no có?, mo?e za rok.
Pozdrawiam!
_________________
Bóg jest Ojcem, Bóg jest dobry i dobre jest wszystko, co On czyni.
 
Innamorata 


Dołączyła: 25 Cze 2007
Posty: 22
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2007-06-25, 20:39   ...

Ja by?am z rodzicami haha :)
Powiem szczerze, ?e by?o fajnie.
Panie Piotrku, Pozdrawiam :)
_________________
Si Deus pro nobis, quis contra nos?
 
 
indi 


Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 85
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2007-06-26, 18:54   

Dzi?kuj? za pozdrowienia Aniu.Witam serdecznie na forum.Cieszy mnie bardzo Twoja obecno?? tutaj.Wiwat Gliwice!!!.Za rok kolejny festyn.Mam nadziej?, ?e b?dzie jeszcze lepiej ni? w tym roku.Pozdrawiam :hej:
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo