Forum Ruchu Szensztackiego Strona Główna
  •  Pomoc  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  •   Album  • 

 Ogłoszenie 
Nos cum prole pia!

Witamy na Forum dyskusyjnym Ruchu Szensztackiego.
Jest ono miejscem, gdzie mo?na i warto porozmawia? o kwestiach wiary, wspolnoty i ?ycia. Wszystkich ch?tnych zapraszamy


Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: krzemo
2009-03-09, 22:54
filmy, które da?y nam du?o do my?lenia...
Autor Wiadomość
Janek Engel 
Administrator


Dołączył: 20 Sie 2006
Posty: 700
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2007-01-18, 23:27   

Przemek Skapski napisał/a:
"Karol" II jest tandetny
A ja otwarcie powiem, ze mi si? bardzo podoba?, mocno do mnie dotar? i nie zgodz? si? z Przemkiem i Mateuszem. Jednak ja równiez si? ciesz?, ze zyjemy w kraju w którym wolno u?ywa? rozumu i wyra?a? swoje zdanie niezale?nie od otoczenia ;)
Pozdrawiam zwolenników bardzo krytycznego spojrzenia na swiat pomimo, i? si? z nimi nie zgadzam ;)

Troja - ten film z kolei ja bym pos?a? do tematu "nie da?y do my?lenia" - realizacja conajmniej s?aba, dialogi marne, jak go ogl?dali?my bardziej przypomina? komedi?, niz film historyczny... Cho? by?moze jest to moje odosobnione zdanie...

Inni - film znam jedynie z opowiada?, niestety, dzi?ki niektórym, znam ju? zako?czenie, wi?c film traci dla mnie ca?kiem swój sens :/

CzerwonyMag napisał/a:
"RRRrrrr"
- No i wreszcie co? co znam (od niedawna), a oceni? pozytywnie... Film z cyklu: lekki, ?atwy i przyjemny... Niekiedy w do?? ciekawy sposób ukazuje dzisiejsz? g?upot? "homo sapiens sapiens" w warunkach epoki kamienia ?upanego ;)
_________________
"Nie s?d?cie, a nie b?dziecie s?dzeni; nie pot?piajcie, a nie b?dziecie pot?pieni; odpuszczajcie, a b?dzie wam odpuszczone. Odmierz? wam bowiem tak? miar?, jak? wy mierzycie" ?k 6, 37-38
 
kl.mateusz 

Dołączył: 17 Sty 2007
Posty: 4
Skąd: Po?wi?tne
Wysłany: 2007-01-19, 09:20   

hej. Chcia?bym jeszcze nawi?za? o filmu "Karol papie? który pozosta? cz?owiekiem". Chodzi o to, ?e sposób realizacji filmu, ca?a mo?na powiedzie? oprawa techniczna jest s?aba. Ale przes?anie jest oczywi?cie bardzo dobre, bo jest o papie?u!!! Od samego pocz?tku by?o wiadomo, ?e bedzie to poruszaj?cy film, bo bedzie o cz?owieku, który zmaga? si? z wieloma przeciwnosciami. Jednak uwa?am, ?e ten film móg?by zosta? zrobiony w lepszy sposób pod ezgl?dem wizualnym.
Pozdrawiam
Z Panem Bogiem
_________________
"Ja jestem z tob? i b?d? Ci? strzeg? gdziekolwiek si? udasz" Rdz 18,25
 
 
kl. Grzegorz 

Dołączył: 28 Sie 2006
Posty: 22
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2007-01-19, 14:07   

Wiele nie stracilas. :)
 
 
danielR 


Dołączył: 31 Paź 2006
Posty: 39
Skąd: szczecin
Wysłany: 2007-01-19, 14:19   

klerycy przemili...

pozwólcie zwyk?ym ogl?daczom, nie teologom i nie znawc? pontyfikatu pozachwyca? si? mo?e technicznie nie najlepszym ale mimo wszystko dobrym filmem...
jako by?y kleryk te? mia?bym kilka "ale" do tego filmu ale jako zwyk?y ogl?dacz?
Podoba? mi si? ten film. By? co prawda zupe?nie inny od pierwszej cz??ci, która by?a fabu?a rozwini?t? wokó? postaci Karola... Druga za? cz??? , w moim odczuciu, to raczej pó? dokument, który stara si? odda? rzeczywisto?? codziennego Watykanu za Jana Paw?a II. Wiem ,?e pewnie szalenie trudno by?o to osi?gn?? dlatego te? mam szacunek do autorów za sam? prób?,a w moim odczuciu szarego ogl?dacza, najgorzej im to nie wysz?o.

efekty specjalne... trzeba przyzna? ?e olbrzymia warga "upodobniaj?ca" odtwórce do Papie?a by?a prze?mieszna ale pami?tajmy to nie by?a olbrzymia hollywood'zka produkcja tylko co? co mia?o poruszy? faktami...
_________________
uf uf uf... zaufany na ?mier? (?onie mej i Panu)
 
kl.mateusz 

Dołączył: 17 Sty 2007
Posty: 4
Skąd: Po?wi?tne
Wysłany: 2007-01-19, 16:11   

A co s?dzicie o "Apocalypto"?
_________________
"Ja jestem z tob? i b?d? Ci? strzeg? gdziekolwiek si? udasz" Rdz 18,25
 
 
kl. Grzegorz 

Dołączył: 28 Sie 2006
Posty: 22
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2007-01-19, 20:23   

Niestety nie widzia?em ale s?ysza?em, ?e jest przereklamowany.
 
 
indi 


Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 85
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2007-01-19, 23:58   

Witam wszystkich fanów dobrego kina."Apocalypto" przereklamowane?A czy powsta? film który nie by? przereklamowany?To dzia?a w/g zasady: "jeszcze si? taki nie narodzi? co by wszystkim dogodzi?".To czy film sie podoba czy nie jest spraw? gustu a gusta s? ró?ne.Mnie osobi?cie bardzo si? podoba?.Jestem pod wielkim wra?eniem tego filmu.Obraz M.Gibsona od pocz?tku wzbudza? kontrowersje, za spraw? artyku?ów jakie serwowa?y nam media.Pisano, ?e jest szczególnie krwawy i makabryczny na niewyobra?aln? wr?cz skal?.Z takim nastawieniem i obawami wybra?em sie na seans."Apocalypto" wci?ga atmosfer? i realizmem.Zawiera sceny brutalne ale nic ponad to co ju? w wielu filmach widzieli?my.
Film otwiera scena polowania na tapira.Mamy wra?enie, ?e ogl?damy przyrodniczy dokument z ?ycia plemiennego "dzikich".Podobno scena ta (w/g prasy) mia?a by? szczególnie krwawa i makabryczna.Wytrzyma?em:)Widzia?em w filmach gorsze rzeczy.
Po pó? godzinie zacz??em sie zastanawia?, gdzie te straszne sceny które mia?y wstrz?sn?? wyobra?ni? delikatnego w za?o?eniu widza?Jest scena walki.Jedni napadaj? na drugich, gin? niewinni ludzie z r?k z?ego cz?owieka.Jak to pokaza? delikatnie,aby nie urazi? wra?liwego widza?To nie pojedynek szachowy.
W ko?cu scena sk?adania ofiar z wyrywaniem serca.Widzia?em podobne sceny w takich filmach jak np.: "Indiana Jones".Wtedy nikt nie pisa?,?e Spielberg jest psychopatycznym maniakiem rz?dnym krwi.No ale rozumiem, ?e z up?ywem lat widz staje sie bardziej delikatny i wra?liwy:)...i nale?y dba? o jego zmys? estetyczny co te? z wielkim po?wieceniem robi? wielcy prasowi krytycy wychwalaj?c produkcje Quentina Tarantino i jemu podobnych.
"Apocalypto" porówna?bym z takimi filmami jak "Gladiator","Szeregowiec Ryan","Ostatni Mohikanin".Co mnie w tym filmie zachwyci?o.Wspania?a naturalna gra aktorów mówi?cych d?wi?cznym archaicznym j?zykiem.Doskona?e przedstawienie postaci powoduje to i? zaczynasz przejmowa? sie ich losem, pi?knie sportretowani ci ?li i ci dobrzy.Do tego potrzeba naprawd? wielkiego warsztatu i kunsztu re?yserskiego.Wspania?e stroje,charakteryzacja.Pi?knie przedstawiona kultura Majów(cho? troch? za krótko).Przepi?kne zdj?cia d?ungli,przyrody i antycznego ?wiata.
Przes?anie jakie odczyta?em to to i? pomimo tylu lat jakie up?yn??y od opisywanych wydarze? cz?owiek niewiele si? zmieni? na lepsze i nadal uparcie d??y do samozag?ady.Chciwo??,??dza w?adzy,niemoralno??,nieposzanowanie ludzkiego ?ycia.Czy? nie to mia? na my?li papie? Jan Pawe? II nazywaj?c d??enia dzisiejszego ?wiata "cywilizacj? ?mierci"?Re?yser pokazuje równie?, ?e takie warto?ci jak mi?o??,rodzina,po?wi?cenie,wspólnota,przyja?? daj? si?? do walki z przeciwno?ciami, poczucie spe?nienia,s? ponad czasowe.
Podsumowuj?c powiem krótko.To nie kino familijne.To mistrzowsko nakr?cony przygodowy thriller od pocz?tku do ko?ca trzymaj?cy w napi?ciu.Mocny film dla doros?ego widza.Ogl?da?em go z wypiekami na twarzy takie wzbudza emocje.Najlepszy film jaki nakr?cono w ubieg?ym roku.Zdecydowanie jeden z najlepszych jakie widzia?em.Pozdrawiam. :hej:
 
Ba?ka 


Dołączyła: 10 Mar 2007
Posty: 6
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-03-11, 22:08   

Z filmów nominowanych do Oskara 2006 zdecydowanie "Little Miss Sunshine". Dosta? nagrod? za najlepszy scenariusz oryginalny. Polecam :)
_________________
Radosnego dawc? mi?uje Bóg
 
Sa?ata 


Dołączyła: 21 Sie 2006
Posty: 328
Skąd: Bia?ogard
Wysłany: 2007-03-12, 06:09   

Hmm...
"The Body" albo po oryginalnym polskim przet?umaczeniu "Pytanie do Boga".
Heh, zastanawiaj?cy.
_________________
Gdyby kózka nie z kakaa to by z czekolady.
 
Justol 


Dołączyła: 28 Sie 2006
Posty: 201
Skąd: Radlin
Wysłany: 2007-03-23, 17:24   Re: Kto nigdy nie ?y?

Marzena napisał/a:
,,Kto nigdy nie ?y?" wg mnie to nie jest film o narkomanach, ani o Hiv jak podaj? niektóre recenzje ale o wierze, zawierzeniu.


Po zobaczeniu filmu mia?am mieszane uczucia, jako? nie przypad? mi do gustu... Lecz teraz my?l?, tak jak pisa?a Marzena.. jest to film o zawierzeniu... O tym jak trudno jest zaufa? Mu i podda? si? wy??cznie Jego woli...
_________________
"O, mój Jezu, có? powiesz na te wszystkie moje szale?stwa?..." ?w. Tereska (B 3r).
 
 
Alinka 


Dołączyła: 12 Lis 2006
Posty: 91
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2007-05-16, 21:43   

jesli ktos z Was lubi Musicale i komus podobal sie film >szkola uczuc< to mysle, ze moulin rouge rowniez sie spodoba. Gra w nim Nicole Kidman i Ewan McGregor (obsada niezla :-) ). wspanialy film, polecam:)
 
Ul3nka 


Dołączyła: 02 Gru 2006
Posty: 148
Skąd: Bydgoszcz:)
Wysłany: 2007-05-20, 20:00   

Ja osobiscie polecam film "Pamietnik". Moim zdaniem jest uroczy :)
_________________
Raz nie zawsze, dwa razy nie cz?sto, trzy razy...:D
 
 
angelek 


Dołączyła: 22 Maj 2007
Posty: 10
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2007-05-27, 15:00   

witam wszystkich :)
chcialabym tutaj rzuci? tytu? "Wszystko o mojej matce" Pedro Almodovara
nie dlatego, ze zrobi? na mnie du?e wra?enie, ale dlatego, ze chyba nie do konca
ten film rozumiem
Jedni mowia ze jest kiczowaty, inni ze gleboki
a ja nie do konca wiem o czym on jest
Moze troche o tym, ze wszyscy jestesmy marionetkami, aktorami w jakims dziwnym teatrze
w ktorym scenarzuysta jest chory psychicznie a rezyser to psychopata lubiacy czarny humor
A o czym jest wed?ug Was? :)

8f4b40d950388331.jpg
Plik ściągnięto 241 raz(y) 54,73 KB

 
 
brzoska

Wysłany: 2007-09-07, 00:03   

Identity - jesli ktos lubi sie bac;)
 
KasiaM 

Dołączyła: 20 Sty 2007
Posty: 19
Skąd: Wi?zowna
Wysłany: 2007-09-08, 13:55   

hehe
"wszystko o mojej matce" to chyba i tak najnormalniejszy film Almodovara, mo?esz mi wierzy? :) Osobi?cie uwa?am, ?e warto poszpera? w kinie hiszpa?kim, lecz mo?e troch? szerzej pojmowanym, bo niestety w Polsce znany jest tylko ten jeden re?yser....
ach, ostatnimi czasy us?yszeli?my jeszcze o Alejando Gonzalez Inarritu (Babel), dla mnie posta? niezwyk?a, szczególnie polecam "Amores Perros" - film dla tych, którzy lubi? co? mocnego i klimaty Ameryki ?aci?skiej :)

A ogl?dali?cie "Jab?ka Adama"? Te? polecam, a Wawie do kupienia DVD oryginalne za 10 zl w MediaMarkt:)

...i skoro ju? si? odezwa?am, to z ksi??ek polecam ?wietlickiego "12" i "13", i koniecznie Z. Mi?oszewskiego:) polskie kryminaliki, które trzeba przeczyta? w jeden dzie?:)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo