Forum Ruchu Szensztackiego Strona Główna
  •  Pomoc  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  •   Album  • 

 Ogłoszenie 
Nos cum prole pia!

Witamy na Forum dyskusyjnym Ruchu Szensztackiego.
Jest ono miejscem, gdzie mo?na i warto porozmawia? o kwestiach wiary, wspolnoty i ?ycia. Wszystkich ch?tnych zapraszamy


Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Mamisia
2007-06-28, 20:40
Pro?ba - "Nazwy w internecie"
Autor Wiadomość
Mamisia 
To ja ;)


Dołączyła: 13 Lis 2006
Posty: 628
Skąd: Józefów/Bydgoszcz
Wysłany: 2006-12-01, 12:56   Pro?ba - "Nazwy w internecie"

Mam problem. Musz? napisa? referat o nazwach w Internecie (Nick, nazwy stron, adresów email). W szczególno?ci chodzi o to, na jakiej zasadzie ludzie je wybieraj?, co ich do tego sk?ania i jak najcz??ciej takie nazwy wygl?daj?, z czym si? wi???. Nie mog? znale?? zbyt wielu informacji w samym Internecie, jakby kto? mi pomóg?, to by?abym wdzi?czna. :D
 
 
roq 

Dołączył: 28 Gru 2006
Posty: 86
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2006-12-29, 18:59   

pewnie do tej pory napisa?a? ju? referat.
je?li chodzi o nicki to jestem przekonany, ?e nie ma ?adnej regu?y czy prawid?owo?ci - to tak jak by zrobi? statystyk? tego dlaczego rodzice nadaj? swoim dzieciom takie a nie inne imiona.

je?li chodzi o nazwy stron to jest kilka zasad tworzenia adresu strony, ale co do samej nazwy te? nie ma regu? oprócz tej, ?e mo?e sk?ada? si? tylko z liter ?aci?skiego alfabetu, cyfr i my?lnika - to chyba wszystkie. nie s? dozwolone znaki typu przecinek czy slash.

nazwa strony zaczyna si? zawsze od http:// - to techniczna nazwa "sposobu przesy?ania informacji" do przegl?darki internetowej.
potem mo?e by? www lub mo?e go nie by?.
nast?pnie jest nazwa serwisu i tu mo?e by? cokolwiek.

istotna jest ko?cówka, tzn. tzw. domena.
s? domeny krajowe np pl, eu, uk
s? domeny rz?dowe gov
s? domeny organizacji org
s? domeny komercyjne com
s? - nowo?? - domeny telewizyjne i radiowe tv i fm

poszukaj po sieci po ha?le www mo?e cos b?dzie
ciekawostk? mo?e by? opisanie cybersquatingu - to rejestrowanie i nast?pnie odsprzedawanie z du?ym zyskiem nazw znanych firm czy osób.
na przyk?ad po wyborach benedykta XVI na papie?a m?ody amerykanin zarejestrowa? stron? bodaj?e benedictxvi.com - zap?aci? za to 5 dolarów. potem odsprzeda? t? nazw? za ponad 3 miliony dolarów.
to jest wyj?tkowa sytuacja, bo nikt nie wiedzia? jakie imie przyjmie kard ratzinger.
gdyby? zarejestowa?a domen? szensztat.pl a potem chcia?a j? sprzeda? ruchowi to dosta?aby? grub? grzywn? za cybersquating.
pozdrawiam
_________________
he agape macrothymei!
 
 
Mamisia 
To ja ;)


Dołączyła: 13 Lis 2006
Posty: 628
Skąd: Józefów/Bydgoszcz
Wysłany: 2007-01-01, 17:55   

Rzeczywi?cie, ju? napisa?am i odda?am ten referat, ale dzi?kuj? za informacje i dobre ch?ci ;)


Temat ju? od dawna jest nieaktualny, wi?c nie pozosta?o nic innego jak go zamkn?? ;)
_________________
Ka?dy z nas jest Anio?em z jednym skrzyd?em. Je?li chcemy pofrun??, musimy mocno si? obj?? ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo