Forum Ruchu Szensztackiego Strona Główna
  •  Pomoc  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  •   Album  • 

 Ogłoszenie 
Nos cum prole pia!

Witamy na Forum dyskusyjnym Ruchu Szensztackiego.
Jest ono miejscem, gdzie mo?na i warto porozmawia? o kwestiach wiary, wspolnoty i ?ycia. Wszystkich ch?tnych zapraszamy


Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Janek Engel
2006-11-14, 00:05
"co ci przypomina widok znajomy ten?"
Autor Wiadomość
alexya 


Dołączyła: 03 Wrz 2006
Posty: 335
Skąd: Opole
Wysłany: 2006-11-12, 22:09   "co ci przypomina widok znajomy ten?"

przyjrzyjcie si? temu zdj?ciu i powiedzcie, co Wam przypomina to zdj?cie? I pytanie za 100 pkt: gdzie to jest? :D

w parku.JPG
Plik ściągnięto 329 raz(y) 48,73 KB

_________________
OAMDG
 
Szczurek 


Dołączył: 28 Sie 2006
Posty: 131
Skąd: Rotmanka
Wysłany: 2006-11-13, 00:15   

to jest zdjecie z Parku :) :)
_________________
JUlka czuje si? super...wujek jeszcze lepiej :)
 
 
alexya 


Dołączyła: 03 Wrz 2006
Posty: 335
Skąd: Opole
Wysłany: 2006-11-13, 06:45   

Albo raczej W parku ;) Tylko gdzie ten park jest i dlaczego przyku? moj? uwag?? Dla u?atwienia (??) dodam, ?e park jest w Polsce po?udniowej :P
_________________
OAMDG
 
Violetta 

Dołączyła: 30 Sie 2006
Posty: 467
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2006-11-13, 11:38   

Tam w oddali wida? Sanktuarium (przynajmniej kawa?ek dachu i wiezyczk?). Ale czy to Winów, czy Rokitnica? Nie wydaje mi si?.
Chyba, ?e to miejsce, gdzie? na ?l?sku, gdzie mo?e by?a (?), jest (?) kapliczka na wzór szensztackiej????
_________________
Bóg jest Ojcem, Bóg jest dobry i dobre jest wszystko, co On czyni.
 
ANIa 


Dołączyła: 28 Sie 2006
Posty: 133
Skąd: Opole
Wysłany: 2006-11-13, 13:06   

To prawda, bardziej interesuje nas to, co wida? w oddali niz sam park... ;)
Jakie? pomys?y...???? Pami?tajcie, ?e jest 100 punktów do zdobycia :P
_________________
"Rado?? jest potrzebna duszy jak cia?u krew"
 
 
alexya 


Dołączyła: 03 Wrz 2006
Posty: 335
Skąd: Opole
Wysłany: 2006-11-13, 16:51   

No Violetta ja zawsze bystra i spostrzegawcza :) Ani to Winów, ani Rokitnica...
Czekamy niecierpliwie na pomys?: gdzie to mo?e by?. Powiem tylko, ?e jak si? dowiedzia?am, to mnie powali?o z nóg :D Podpowied? nr 2 i 3: Jest "to" w diecezji opolskiej i jest starsze ni? sanktuarium w ?widrze! (prawdopodobnie pamieta niesamowite wizyty) :)
_________________
OAMDG
 
Violetta 

Dołączyła: 30 Sie 2006
Posty: 467
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2006-11-13, 20:12   

Alexya czy to mo?e Z?bkowice ?l?skie???
_________________
Bóg jest Ojcem, Bóg jest dobry i dobre jest wszystko, co On czyni.
 
alexya 


Dołączyła: 03 Wrz 2006
Posty: 335
Skąd: Opole
Wysłany: 2006-11-13, 22:31   

:) dobrze kombinujesz Violetto :) w dobr? stron? idziesz: osoba ta, ale miejsce nie :) có?, obawiam si?, ?e ma?o kto wie o tym miejscu i ma?o kto wie, ?e stoi tam kapliczka podobna do naszego sanktuarium.
No dobra, powiem co wiem :) Wi?c jest to... Kietrz. Podobno w latach 30-tych ubieg?ego wieku by? tam Ojciec Za?o?yciel, bo nale?a?o to do Pallotynów, a i ziemie by?y niemieckie. Podobno by? w kapliczce i w ko?ciele. Tyle tylko, ?e kapliczka zosta?a zburzona po wojnie i odbudowana, a na obrazie widniej? daty 1914 - 1975 (brak miejscowo?ci).
Ale ?eby powiedzie? co? na pewno, trzeba by teraz przeprowadzi? studium i ma?e "dochodzenie", ale my?le, ?e nie d?ugo i to nast?pi :)
W ka?dym razie jak si? dowiedzia?am o tym, to mnie powali?o :shock:
Zreszt? s? te? inne miejscowo?ci, które odwiedzi? O.Za?o?yciel, ale o tym kiedy indziej :)
_________________
OAMDG
 
Violetta 

Dołączyła: 30 Sie 2006
Posty: 467
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2006-11-14, 19:41   

Nie zna?am nazwy tej miejscowo?ci, ale wiedzia?am, ?e jest na ?l?sku miejsce, które odwiedzi? Ojciec Za?o?yciel, w czasach kiedy nie by?y to tereny Polski.
Wielkie dzi?ki, Alexya, za interesuj?ce wiadomo?ci. Gdyby? chcia?a kontynuowa? t? histori? to ch?tnie si? dowiem, nie tylko pewnie ja.
Tak naprawd? to ma?o wiemy o Ojcu Za?o?ycielu (bo niewiele jest informacji po polsku, chyba, ?e kto? zna niemiecki i sam sobie t?umaczy).
Dlatego, raz jeszcze, wielkie dzi?ki!
A przy okazji, je?li kto? chce pozna? ciekawostki z ?ycia Ojca Za?o?yciela to zach?cam do tego, bypyta? przy ka?dej okazji Alicj? Kostk? (która mnóstwo o Ojcu wie).
Pozdrawiam!!!!
_________________
Bóg jest Ojcem, Bóg jest dobry i dobre jest wszystko, co On czyni.
 
alexya 


Dołączyła: 03 Wrz 2006
Posty: 335
Skąd: Opole
Wysłany: 2006-11-14, 20:24   

I o to chodzi?o, ?eby zainteresowa? osob? Ojca Za?o?yciela!! My na prawd? bardzo ma?o o Nim wiemy. A zdradz? Wam, ?e takich miejsc w Polsce, w których by? Ojciec jest du?o wi?cej. Trzeba tylko to odkry? :)
_________________
OAMDG
 
Violetta 

Dołączyła: 30 Sie 2006
Posty: 467
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2006-11-14, 22:40   

No, masz racj?, Alexya. Ja w?a?nie odpowiedzia?am ANi na Jej pytanie o Z?bkowice ?l?skie, które by?y pierwszym domem Sióstr przyby?ych do Polski, a gdzie przed wojn? równie? go?ci? jako g?osz?cy rekolekcje dla kap?anów Ojciec Za?o?yciel.
Wiesz, mo?e warto by pomy?le? o pielgrzymce po polskiej ziemi ?ladami Ojca Za?o?yciela?... Wiele osób mog?o by to zainteresowa?....
Pozdrawiam Ci? Olka gor?co z Bydgoszczy!!!! Viola
_________________
Bóg jest Ojcem, Bóg jest dobry i dobre jest wszystko, co On czyni.
 
krzemo 
Admin w stanie spoczynku


Dołączył: 20 Sie 2006
Posty: 1271
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2006-11-15, 19:51   

Violetta napisał/a:
A przy okazji, je?li kto? chce pozna? ciekawostki z ?ycia Ojca Za?o?yciela to zach?cam do tego, bypyta? przy ka?dej okazji Alicj? Kostk? (która mnóstwo o Ojcu wie).

Z powy?szej wypowiedzi wynika, ?e Ty Violetto ju? par? takich ciekawostek pozna?a? zach?camy do dzielenia si? :)
_________________
MAMA jest po naszej stronie :!:
 
alexya 


Dołączyła: 03 Wrz 2006
Posty: 335
Skąd: Opole
Wysłany: 2006-11-28, 17:19   

W mojej prywatnej galerii zamie?ci?am zdj?cia kapliczki w Kietrzu (dzi?ki uprzejmo?ci dk.Wojtka ?mijana, bo to jego fotki) :D Mi?ego ogl?dania ;)
_________________
OAMDG
 
Violetta 

Dołączyła: 30 Sie 2006
Posty: 467
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2006-11-28, 18:18   

Olka! Wielkie dzi?ki za te zdj?cia z Kietrza, to musi by? niezwyk?e miejsce. I wygl?da jak za czasów, gdy by? tam Ojciec Za?o?yciel.
_________________
Bóg jest Ojcem, Bóg jest dobry i dobre jest wszystko, co On czyni.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo