Forum Ruchu Szensztackiego Strona Główna
  •  Pomoc  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  •   Album  • 

 Ogłoszenie 
Nos cum prole pia!

Witamy na Forum dyskusyjnym Ruchu Szensztackiego.
Jest ono miejscem, gdzie mo?na i warto porozmawia? o kwestiach wiary, wspolnoty i ?ycia. Wszystkich ch?tnych zapraszamy


Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: krzemo
2009-03-09, 22:52
Nic tak nie zabija czasu jak ksi??ka.

Jak cz?sto czytasz ksi??ki?
Raz dziennie
34%
 34%  [ 12 ]
Raz w tygodniu
42%
 42%  [ 15 ]
Rzadziej, ni? raz na miesi?c
22%
 22%  [ 8 ]
W ogóle nie czytam ksi??ek
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 35
Wszystkich Głosów: 35

Autor Wiadomość
Jawor 


Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 24
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2006-09-09, 20:13   

Ja polecam "Mroczn? Wie??" autorstwa Stephena Kinga

Staram si? czyta? ksi??ki do?? cz?sto, a najcz??ciej czytam fantasy :D
 
 
Paulontko 


Dołączyła: 29 Sie 2006
Posty: 144
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2006-09-10, 01:29   

Co do "Alchemika" i "Tam, gdzie spadaj? anio?y" Terakowskiej- bardzo ciekawe ksi??ki, ale po obu by?am badzo przybita i zasatanawia?am si? CZEMU?! Dosz?am do tego, ?e cho? staram si? du?o czyta? Pismo ?wi?te, to i tak nie potrafi?am odpowiedzie? sobie na wiele watpliwo?ci, które obudzi?y we mnie te ksi??ki...bo troche newage'owskie s? i mieszaj? wiele religii. Ale przynajmniej po nich wiem, co musz? nadrobi?;)

A bardzo wa?n? dla mnie ksi??k? s? "Dzieje Duszy" Ma?ej Tereski, która jest gigantem duchowym... no bo z szensztackich gigantów to na polski jeszcze niewiele przet?umaczono :cry: ale tu ja te? polecam Akty Za?o?ycielskie:)

A kto ma po?yczy? 1984 :mrgreen: ?
_________________
B?ogos?awiony trud, z którego twórczej mocy powstaje taki but w?ród takiej srebrnej nocy!!!
 
 
Justol 


Dołączyła: 28 Sie 2006
Posty: 201
Skąd: Radlin
Wysłany: 2006-09-17, 19:59   

a czyta? kto? z Was "Hallo Pan Bóg tu Anna" bo mam zamiar przeczyta? ale jakby kto? si? na ten temat wypowiedzi? by?o by mi?o:)
_________________
"O, mój Jezu, có? powiesz na te wszystkie moje szale?stwa?..." ?w. Tereska (B 3r).
 
 
bikuuu 


Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 171
Skąd: L?bork
Wysłany: 2006-09-17, 20:41   

mi tak kilka lat temu bardzo sie podoba?a ksi??ka pod tytu?em "dynsastia mizio?ków" pewnie jak y mi teraz wpad?a w r?ce te? bym j? przeczyta?... Ja tak z regó?y to czytam ksi??ki z musu ale z takich powa?niejszych kasi??ek to mi si? najbardziej podoba?a "Kamienie na szaniec" jest to super ksi??ka...
 
 
pakmen 


Dołączyła: 21 Sie 2006
Posty: 459
Skąd: Brzoza / Toru?
Wysłany: 2006-09-17, 20:57   

bikuuu napisał/a:
"Kamienie na szaniec"
Jedna z nielicznych lektur gimnazjalnych, która przeczyta?a od deski do deski z w?asnej i nieprzymuszonej woli... :) Z lektur podoba? mi si? równie? "Ten obcy" Jurgielewiczowej i "Dzieje Tristana i Izoldy" Bediera
_________________
"?eby co? si? zdarzy?o, ?eby mog?o si? zdarzy?... trzeba marzy?" J.Kofta
 
Sa?ata 


Dołączyła: 21 Sie 2006
Posty: 328
Skąd: Bia?ogard
Wysłany: 2006-09-21, 13:05   

Paulo Coelho - "Pielgrzym".

W ko?cu zabra?am si? za czytanie tej ksi??ki, bowiem s?ysza?am od wielu osób, ?e jest ?wietna. Po przeczytaniu oko?o... hmmm... kilkudziesi?ciu stron, mog? to potwierdzi?. :)
_________________
Gdyby kózka nie z kakaa to by z czekolady.
 
Marzena 


Dołączyła: 04 Wrz 2006
Posty: 40
Skąd: Wyst?p (diec.Bydgoska)
Wysłany: 2006-09-27, 17:24   Psychologia i wiara

Z cyklu psychologia i wiara polecam ksi??k? ,,Dzikie serce. T?sknoty m?skiej duszy." Jahna Eldredge oraz ksi??k?, któr? napisa? razem ze swoj? ?on? Stasi ,, Urzekaj?ca. Odkrywanie tajemnicy kobiecej duszy." To ksi??ka dla tych, którzy chc? lepiej rozumie? siebie i p?e? przeciwn?.
 
Violetta 

Dołączyła: 30 Sie 2006
Posty: 467
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2006-09-29, 09:02   

Masz racj?, Marzeno "Urzekaj?ca" to naprawd? pi?kna i m?dra ksi??ka, do której pewnie niejedna dziewczyna b?dzie powraca? w ró?nych sytuacjach. Jestem w?a?nie w trakcie czytania, a potem zamierzam te? przeczyta?"Dzikie serce".

A kiedy jest zimno i niezbyt mi?o to lubi? usi??? i poczyta? "Opowie?ci z Narnii"....
_________________
Bóg jest Ojcem, Bóg jest dobry i dobre jest wszystko, co On czyni.
 
Justol 


Dołączyła: 28 Sie 2006
Posty: 201
Skąd: Radlin
Wysłany: 2006-10-07, 19:47   

Aktualnie czytam "Hallo Pan Bóg tu Anna" Zapowiada si? ciekawie jak sko?cze to napisze co? wi?cej....
_________________
"O, mój Jezu, có? powiesz na te wszystkie moje szale?stwa?..." ?w. Tereska (B 3r).
 
 
Janek Engel 
Administrator


Dołączył: 20 Sie 2006
Posty: 700
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2006-10-20, 22:17   Uriburu

Ja w ostatnich dniach jestem wr?cz zafascynowany "Nazywaj? go Ojcem"... W bardzo ciekawy sposób zosta?a przedstawiona historia Dzie?a Szensztackiego, kszta?towanie si? poszczególnych idei, takich jak "Przymierze Mi?o?ci", "Kapita? ?ask", czy podobie?stwo sanktuariów. Ukazuje tak?e prawdziwe oblicze ojca Za?o?yciela ;) . Ojciec Kentenich by? absolutnym wariatem!! Totalnym szale?cem, ale za to Bo?ym Szale?cem :!: :!: Moim zdaniem KA?DY cz?onek Ruchu POWINIEN j? przeczyta?, aby zrozumie? czym w zasadzie jest Szensztat...
_________________
"Nie s?d?cie, a nie b?dziecie s?dzeni; nie pot?piajcie, a nie b?dziecie pot?pieni; odpuszczajcie, a b?dzie wam odpuszczone. Odmierz? wam bowiem tak? miar?, jak? wy mierzycie" ?k 6, 37-38
 
maladziosia 


Dołączyła: 02 Wrz 2006
Posty: 71
Skąd: Pyskowice
Wysłany: 2006-10-21, 09:12   

zgadzam si? z Jankiem! Te? ostatnio wpad?a mi w r?ce ta ksi??ka i jestem ni? absolutnie zachwycona! Dzi?ki niej naprawd? zaprzyja?ni?am si? z Ojcem Za?o?ycielem ;) On rzeczywi?ie, ka?dego dnia, niós? pi?kno wierno?ci :mrgreen:
_________________
...to wtedy westchn?: chwa?a Bogu, ?e co? bola?o, ?e pami?tam a? tyle stopni z wielkich schodów, ten cud przetrwania na zakr?tach...
 
 
Justol 


Dołączyła: 28 Sie 2006
Posty: 201
Skąd: Radlin
Wysłany: 2006-10-21, 13:46   

Wa?nie niedawno sko?czy?am czyta? ksi??k? "Hallo Pan Bóg tu Anna" autrorstwa Fynna. Ksi??ka fascynuj?ca...trafia w samo sendo naszych niespokojnych, zawi?ych, zatrutych zw?tpieniem czasów.... polecam
_________________
"O, mój Jezu, có? powiesz na te wszystkie moje szale?stwa?..." ?w. Tereska (B 3r).
 
 
asiulka 

Dołączyła: 29 Lis 2006
Posty: 9
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2007-01-07, 17:22   

Polecam ksiazke "Ono" Doroty Terakowskiej .Ksiazka opowiada o mlodej skrzywdzonej dziewczynie, ktöra chce dokonac aborcji, jednak zaczyna patrzec na wszystko oczami dziecka, ktöre ma przyjsc na swiat. Probuje mu ten swiat objasnic,a zarazem usprawiedliwic.I Ewa (glowna bohaterka ksiazki) ,i Ono musza podjac decyzje, czy wart jest wysilku narodzin, ale tego dowiecie sie po przeczytaniu ksiazki.
Milej lektury
_________________
U?miech czlowieka to ?renica jego duszy....
 
 
madzik 

Dołączyła: 28 Sie 2006
Posty: 12
Skąd: Rybnik/Opole
Wysłany: 2007-01-28, 19:56   tak wg mnie..

Jest wiele ksi??ek godnych polecenia.. Pocz?wszy od niesamowitej twórczo?ci publicysty Mariusza Szczyg?a "gottland".. jestem w trakcie czytania i jestem zachwycona.. Szokuje, irytuje, rozbawia.. Wybór znakomitych reporta?y po?wi?conych bohaterom czechos?owackiego ?ycia codziennego, znanym i popularnym postaciom z pierwszych stron gazet, uwik?anym w czasy, w jakich przysz?o im ?y?. Jak dla mnie super :)
Inna ciekawa pozycja do dzia?a Milana Kundery, np. "?art" lub "Niezno?na lekko?? bytu"

hmm wogóle czescy twórcy powojenni s? interesuj?cymi postaciami :)
_________________
...w trudn? por? marze? b?d? ambasadorem...
 
Justol 


Dołączyła: 28 Sie 2006
Posty: 201
Skąd: Radlin
Wysłany: 2007-01-31, 19:16   

"Twoje szcz??cie jest w tobie" psycholiogiczna ksi??ka. Autor opisuje w niej wskazówki; czynniki, które pomagaj? osi?gn?? prawdziwe szcz??cie. Na pocz?tku, stwierdzi?am ?e ksi??ka "jest nie dla mnie"... Potem coraz bardziej zacz??a ciekawi?... Polecam ;)
_________________
"O, mój Jezu, có? powiesz na te wszystkie moje szale?stwa?..." ?w. Tereska (B 3r).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo