Forum Ruchu Szensztackiego Strona Główna
  •  Pomoc  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  •   Album  • 

 Ogłoszenie 
Nos cum prole pia!

Witamy na Forum dyskusyjnym Ruchu Szensztackiego.
Jest ono miejscem, gdzie mo?na i warto porozmawia? o kwestiach wiary, wspolnoty i ?ycia. Wszystkich ch?tnych zapraszamy


Poprzedni temat :: Następny temat
Pismo ?wi?te
Autor Wiadomość
WIKA 


Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 10
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2008-09-03, 09:10   Pismo ?wi?te

Witam ;)

Pozdrawiam i zarazem Prosz? o pomoc..

Do zarejestrowania na niniejsze FRSz sk?oni?o mnie poznanie oraz pog??bienie wiary chrze?cija?skiej... Stawiam pierwsze kroki.. :oops:
Polegam Siostrach i kl.*
- Poszukuj? Pismo ?wi?te ST i NT wydanie drugie (zak?adam rok 1967/1980).
- Gdzie mog? je naby??
_________________
"Wierz?, ?e ?ycie warte jest tego, ?eby je prze?y?. Twoja wiara pomo?e Ci uczyni? je pe?nym warto?ci." William James
 
 
sanna-ho 

Dołączyła: 17 Cze 2008
Posty: 31
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-09-07, 13:28   

chodzi o Bibli? Tysi?clecia, wydanie drugie?
Po co Ci stare wydanie? 8)


Szukaj w antykwariatach i na allegro, to chyba jedyne miejsca ;)
_________________
sanna-ho, morderca w?tków
 
 
darek_gdz 

Dołączył: 12 Sty 2007
Posty: 10
Skąd: Grudzi?dz
Wysłany: 2008-09-13, 20:32   

polecam wydanie III lub IV. Niczym sie nie roznia oba wydania.Pozdrawiam:)
_________________
A Bóg ods?ania przysz?o?? nies?ychanie rzadko i tylko wtedy, gdy zapisana zosta?a po to, by odmieni? jej bieg.
Paulo Coelho
 
 
alexya 


Dołączyła: 03 Wrz 2006
Posty: 335
Skąd: Opole
Wysłany: 2008-09-14, 09:17   

WIKA napisał/a:
Poszukuj? Pismo ?wi?te ST i NT wydanie drugie


podobnie jak darek_gdz polecam nieco nowsze wydania, np. IV (a pojawi?o sie te? wyd. V Biblii Tysi?clecia) i jest powszechnie dost?pna.
Dodatkowo w wydaniu drugim u?ywane jest Imi? Boga JHWH, które wed?ug niedawno og?oszonego dokumentu (czytaj tutaj ) przez Kongregacj? ds. Kultu Bo?ego i Dyscypliny Sakramentów, nie powinno by? wypowiadane i powinno by? zast?pione s?owem "Pan". W nowych wydaniach jest ju? to zmienione, dlatego szczególnie gdy rozpoczynamy nasz? "przygod? z wiar?" dobrze by by?o si?ga? po najnowsze wydania Biblii Tysi?clecia ;)
pozdrawiam Ciebie WIKO ciep?o i ?ycz? ognia Bo?ego w sercu :mrgreen:
_________________
OAMDG
 
jagodka.z 

Dołączyła: 03 Maj 2009
Posty: 5
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2009-05-03, 16:08   

Gor?co polecam Pismo ?wi?te z wydawnictwa ?w. Pawe?! Ja mam tylko NT, ale naprawd? si? go czyta wspaniale. Jest napisany wspó?czesnym j?zykiem (choc dla mnie to minus, bo znam wiele wersów z Tysi?clatka, jednak brzmi? one inaczej) no i s? do??czone obszerne komentarze. Jest to bardzo przydatne w czytaniu- dowiadujemy si? "Co autor mia? na my?li", czyli dlaczego Jezus akurat do tych ludzi mówi? w ten sposób, dlaczego dawa? takie przyk?ady, a nie inne. Naprawd? wiele bogactwa jest w tych komentarzach, pozwalaj? zrozumiec mentalno?c ówczesnych s?uchaczy. Ca?kowicie zmieni?y moje my?lenie o Jezusie :)
Jeszcze raz gor?co polecam. Do nabycia w ka?dej ksi?garni. Wiem, ?e Stary i Nowy Testament jest do?c drogi- okolo70 z?, ale sam NT to u mnie koszt wielko?ci 12,90 z? ;)
_________________
Nie p?acz, to tylko krzy?... Przecie? tak trzeba...
Nie dr?yj, to tylko Mi?o?c! Jak rana w przylepce chleba...
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo