Forum Ruchu Szensztackiego Strona Główna
  •  Pomoc  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  •   Album  • 

 Ogłoszenie 
Nos cum prole pia!

Witamy na Forum dyskusyjnym Ruchu Szensztackiego.
Jest ono miejscem, gdzie mo?na i warto porozmawia? o kwestiach wiary, wspolnoty i ?ycia. Wszystkich ch?tnych zapraszamy


Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: krzemo
2009-03-09, 23:37
[Bydgoszcz] DSM => SMS

Czy podoba Ci si? nowa nazwa spotka? szensztackich?
Jest genialna!
0%
 0%  [ 0 ]
Jest super!
33%
 33%  [ 1 ]
Ca?kiem niez?a
66%
 66%  [ 2 ]
Do bani
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 3
Wszystkich Głosów: 3

Autor Wiadomość
pakmen 


Dołączyła: 21 Sie 2006
Posty: 459
Skąd: Brzoza / Toru?
Wysłany: 2008-08-31, 22:44   [Bydgoszcz] DSM => SMS

NCPP!

W drugiej po?owie sierpnia przy Sanktuarium na Piaskach studentki i licealistki prze?ywa?y czas rekolekcji :) Dopisa?a nie tylko pogoda, ale tak?e pomys?owo?? uczestniczek, zw?aszcza w kwestii propozycji na zbli?aj?cy si? rok szkolny, a tym samym rok spotka? formacyjnych i nie tylko :)

W imieniu bydgoskiej SM? chcia?abym podzieli? si? jedn? z nich :)
Ze wzgl?du na przygotowania do ?wiatowych Dni M?odzie?y, nasze comiesi?czne spotkania na Piaskach przekszta?ci?y si? w DSM-y. Na tych spotkaniach zawsze go?ci?a m?odzie? spoza Ruchu, tematyka te? nie dotyka?a kwestii typowo szensztackich. St?d wpad?y?my na pomys?, by powróci? do spotka? typowo szensztackich. Oczywi?cie termin zostaje bez zmian - spotykamy si? w ka?d? drug? sobot? miesi?ca. Jednak, aby zaznaczy? ró?nic? pomi?dzy "szensztackimi" a "otwartymi" spotkaniami m?odzie?y, proponujemy zmian? nazwy:

DSM => SMS (Spotkanie M?odzie?y Szensztackiej)

Nowa nazwa my?l?, szybko zapadnie w pami?? ;)
Pad?a te? propozycja adoracji (nieobowi?zkowej) przed msz? zamiast nabo?e?stwa. Ale to tylko jeden z pomys?ów, który b?dziemy omawia? na najbli?szym SMS-ie 13 wrze?nia :)
(Przypominam, ?e startujemy o 15:00 nabo?e?stwem, a o 15:30 b?dzie Msza)

Mam nadziej?, ?e przy wspó?pracy z bydgosk? SMM ( ;) ) i dziewczynami, które nie by?y na tym turnusie rekolekcji wrócimy do stanu, gdzie na drugich sobotach nie mie?cili?my si? w Sanktuarium :)

Do zobaczenia na Piaskach!
_________________
"?eby co? si? zdarzy?o, ?eby mog?o si? zdarzy?... trzeba marzy?" J.Kofta
Ostatnio zmieniony przez krzemo 2009-03-09, 22:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
Marzena 


Dołączyła: 04 Wrz 2006
Posty: 40
Skąd: Wyst?p (diec.Bydgoska)
Wysłany: 2008-09-01, 13:53   

Aniu je?eli dobrze pami?tam to Drugie Soboty Miesi?ca zosta?y stworzone w?a?nie z my?l? o osobach, które s? spoza ruchu. Spotkania te mia?y je przybli?y? do Sanktuarium i Ruchu, chcieli?my podkre?li? swoj? otwarto?? na nowe osoby i inne ruchy. Nowa nazwa, któr? tutaj proponujesz zak?ada z góry, ?e s? to spotkania dla wybranej liczby osób.

Nie rozumiem twojego uzasadnienia
Cytat:
Jednak, aby zaznaczy? ró?nic? pomi?dzy "szensztackimi" a "otwartymi" spotkaniami

wydaje mi si?, ?e miedzy ,,szensztackimi" a ,,otwartymi" powinien by? znak równo?ci.
 
krzemo 
Admin w stanie spoczynku


Dołączył: 20 Sie 2006
Posty: 1271
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2008-09-01, 20:45   

Marzeno, rozumiem Ani? i podzielam jej t?sknot? za dawnymi drugimi sobotami... Wiele osób za nimi t?skni, ja te? nie ukrywam swojej t?sknoty i z rado?ci? zaznaczy?em ju? w kalendarzu 13. wrze?nia 2008 :D

W ramach przypomnienia drugie soboty by?y szensztack? ofert? dla m?odzie?y z Bydgoszczy i szeroko poj?tej okolicy... Co do nazwy decyzja jeszcze nie jest podj?ta, je?li uznamy ?e taka nazwa b?dzie odstrasza? ludzi z poza ruchu to mo?na j? zmieni?... Jednak drugie soboty nie b?d? DSMami jak to mia?o miejsce przez miniony rok a nawet ciut wi?cej... Drugie soboty by?y i mam nadziej?, ?e b?d? szensztackie ale jednocze?nie otwarte dla tych którzy chc? nas pozna?, a tak?e dla tych którzy bywali na DSMach/SNaPie i którym spodoba?y si? Piaski, dla tych którzy chc? wraz z nami pe?niej prze?ywa? swoje chrze?cija?stwo... Oferujemy w ramach tych spotka? szensztacki punkt widzenia, ale w formie otwartej dla wszystkich zainteresowanych :)
_________________
MAMA jest po naszej stronie :!:
 
pakmen 


Dołączyła: 21 Sie 2006
Posty: 459
Skąd: Brzoza / Toru?
Wysłany: 2008-09-01, 23:04   

Marzenko, chyba nie do ko?ca mnie zrozumia?a?...
Dawniej na spotkaniach panowa?a bardziej szensztacka tematyka ni? podczas Diecezjalnych DSMów. Nie chodzi o drastyczne odstraszanie ludzi spoza ruchu, ale o zmian? tematyki i klimatu spotka?. Na SMS-ach go?cie z zewn?trz równie? byliby mile widziani :)
Bo tak na marginesie... z tego co wiem, to istnieje Duszpasterstwo M?odzie?y Szensztackiej...
czy znasz jakiekolwiek duszpasterstwo, które nie ma spotka?? Bo ja nie... (nie licz? rekolekcji i spotka? Sióstr z dziewczynami przy parafiach, bo grupy s? tylko w kilku miejscach, a w czasie spotka? nie ma Mszy)
_________________
"?eby co? si? zdarzy?o, ?eby mog?o si? zdarzy?... trzeba marzy?" J.Kofta
 
Janek Engel 
Administrator


Dołączył: 20 Sie 2006
Posty: 700
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2008-09-02, 00:39   

To i ja dorzuc? radosnych s?ów kilka ;)
ALLELUJA!! :klaszcze: :skacze2: :u?an: :skacze2: :klaszcze:
Mnie równie? ogromnie cieszy powrót do starej formy spotka? drugosobotnich ;) , cho? nieco trudniej b?dzie mi obecnie si? na nich pojawia? ;) DSM-y przy ca?ej swej owocno?ci i bogactwie tre?ci, przynios?y równie? nieco rozpr??enia w naszych szeregach... ?ukasz te? chyba wystarczaj?co trafnie wyja?ni? w?tpliwo?ci dotycz?ce otwarto?ci spotka? szensztackich. Ruch Szensztacki jest apostolski (a co za tym idzie otwarty) od pocz?tku do ko?ca. Jednak, aby skutecznie ów apostolat prowadzi? musimy zewrze? szeregi, zebra? si? na nowo i skupi? nieco bardziej na formacji ;) Nie da si? skutecznie dzia?a? na zewn?trz wspólnoty, je?li nie b?dziemy przywi?zywa? du?ej wagi do pracy nad sob?, do pracy wewn?trz wspólnoty ;) A nawi?zuj?c do tegorocznego motta: Nie da si? zapala? innych, je?li samemu si? nie p?onie ;) Moim zdaniem zaproponowana nazwa mo?e nam nieco w tym dopomóc - oczywi?cie za jaki? czas (je?li uznamy, ?e jest taka potrzeba) mo?na b?dzie ponownie nazw? zmieni?.

Pozdrawiam gor?co, ?ycz? owocnych obrad i licz? na jak?? relacj? ze spotkania ;)
:ta?czy: :wkr?gu: :ta?czy:
_________________
"Nie s?d?cie, a nie b?dziecie s?dzeni; nie pot?piajcie, a nie b?dziecie pot?pieni; odpuszczajcie, a b?dzie wam odpuszczone. Odmierz? wam bowiem tak? miar?, jak? wy mierzycie" ?k 6, 37-38
 
Magda M. 


Dołączyła: 05 Sty 2007
Posty: 121
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2008-09-02, 13:50   

Osobi?cie równie? jestem za przynajmniej tymczasow? zmian? nazwy - DSM jest co najmniej dwuznaczny... Powrót do Drugich Sobót Miesi?ca z Diecezjalnych Spotka? M?odzie?y nie wiele wyja?nia gdy stosuje si? sam skrót i mo?e wprowadzi? zmieszanie zarówno w szeregach szensztackich jak i w?ród m?odzie?y diecezjalnej. Ponadto s?dz?, ?e diecezjalna m?odzie? pozna?a ju? nasz? otwarto?? i go?cinno?? i nie powinna uzna? zmiany nazwy jako cel ich odstraszenia, a jedynie zach?cenia do bli?szego poznania naszej wspólnoty, na co nie by?o okazji podczas ostatnich DSMów.

W ka?dym razie do zobaczenia 13 wrze?nia :D
_________________
"Wszystko mog? w tym, który mnie umacnia" <Flp4,13>
 
 
Violetta 

Dołączyła: 30 Sie 2006
Posty: 467
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2008-09-02, 17:15   

Bardzo si? ciesz? z powrotu szensztackich spotka? w soboty. Ch?tnie z nich wcze?niej korzysta?am, jak tylko mog?am, przede wszystkim dlatego, ?e to okazja, aby w Sanktuarium si? pomodli? i uczestniczy? w Eucharystii. Przez ten czas diecezjalnych spotak? wycofa?am si? z tego z ró?nych powodów. My?l?, ?e przybli?ania nam (i innym, którzy przyjd? tak?e spoza Ruchu) tematów szensztackich nigdy nie jest za du?o.
Przyjad? 13.09. na pewno i cho? ju? nie jestem m?odzie?? (niestety!!!) to ju? si? ciesz? na to spotkanie!
Pozdrawiam! Do zobaczenia!
_________________
Bóg jest Ojcem, Bóg jest dobry i dobre jest wszystko, co On czyni.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo