Forum Ruchu Szensztackiego Strona Główna
  •  Pomoc  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  •   Album  • 

 Ogłoszenie 
Nos cum prole pia!

Witamy na Forum dyskusyjnym Ruchu Szensztackiego.
Jest ono miejscem, gdzie mo?na i warto porozmawia? o kwestiach wiary, wspolnoty i ?ycia. Wszystkich ch?tnych zapraszamy


Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: krzemo
2007-09-16, 22:01
medalik pe?nomocnictwa in blanco
Autor Wiadomość
Agnieszka Sim. 


Dołączyła: 28 Sie 2006
Posty: 80
Skąd: Zielina/Opole/Kraków
Wysłany: 2007-09-20, 13:21   

Gdy mówi? komu? o Szensztacie, najcz??ciej jest to wynikiem zainteresowania, jakie wzbudza ten „volkswagen” na mojej szyi. Warianty rozpocz?cia takiej rozmowy s? ró?ne, od "Dlaczego reklamujesz volkswagen?", poprzez "?adny wisiorek. Gdzie kupi?a??", po "Ci?gle to nosisz. Czy to co? znaczy?" :) Gdy ju? wyja?niam, co i jak, przyznam, ?e spotykam si? z nie lada fascynacj?- ludziom podoba si? to, ?e tak wiele tre?ci mo?na zawrze? w tak schematycznym i nienachalnym symbolu. U?ywam s?owa „nienachalny”, poniewa? us?ysza?am je kiedy? wraz z opini?, ?e to zachwycaj?ce, ?e nie trzeba wiesza? sobie na szyi sklepu z dewocjonaliami czy obu skrzyde? o?tarza mariackiego, by wisiorek by? medalikiem o wybitnie maryjnym charakterze.
Popieram pomys?, by jako? od?wie?y?, dopracowa? medalik in blanco, tak, by?my mia?y rzeczywist? ?wiadomo?? tego, ?e jest to NASZ symbol (by? mo?e nawet- zgodnie z wcze?niejsz? propozycj?- symbol polskich dziewcz?t). Jednocze?nie by?abym za tym, by pozosta? on w pewnym stopniu schematyczny, by nie przedstawia? wszystkiego wprost. Zawsze podoba?o mi si? w tym medaliku to, ?e jest tak inny od wszelkich medalików z wizerunkiem Maryi, ascetyczny niemal, a przy tym taki najzwyczajniej ?adny i taki „nasz”.
Bardzo chcia?abym, by zachowany zosta? w nim symbol lilii.
Je?li kto? dysponuje zdj?ciami innych form medalika in blanco ni? tej przedstawionej przez Ol?, to mo?e warto by?oby je równie? tutaj umie?ci?? Zach?cam. Sama widzia?am jedynie dwa ró?ne medaliki, ch?tnie zobaczy?abym inne. Mo?e nasunie nam to kolejne pomys?y?
Pozdrawiam :)
_________________
Bez ?wiat?o-cienia...
 
 
brzoska

Wysłany: 2007-09-20, 19:27   

Aniu, pakmen, twoja propozycja mowi dokladnie jak wygladal poprzedni medalik
ja bym mimo wszystko zanim pojawi sie jeszcze inwencja tworcza obejrzala jak wygladaja pozostale pomysly, z innych krajow
no i bez rozdrabniania sie na dieciezje, to ma byc symbol in blanco w Ruchu Szensztackim, prosty przekaz
 
alexya 


Dołączyła: 03 Wrz 2006
Posty: 335
Skąd: Opole
Wysłany: 2007-09-22, 21:29   

Przedstawiam fotk? innej wersji medalika in blanco z sanktuarium, lili? i krzy?em.

med.JPG
Plik ściągnięto 8665 raz(y) 27,03 KB

_________________
OAMDG
 
krzemo 
Admin w stanie spoczynku


Dołączył: 20 Sie 2006
Posty: 1271
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2007-09-22, 22:44   

Ten IMHO jest bardziej czytelny :)
_________________
MAMA jest po naszej stronie :!:
 
sobek 


Dołączyła: 28 Sie 2006
Posty: 105
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2007-09-26, 10:29   

Ten medalik jest w?a?nie z Niemiec... i faktycznie jest bardziej czytelny a jednocze?nie jak to ?licznie okre?li?a Agnieszka "nienachalny".

Jest wyrazisty... wida? krzy?, sanktuarium i lilijk?... Mi osobi?cie ten wzór medalika bardzo si? podoba...
_________________
"A jak wyjdzie ?miesznie?
Ludzie si? po?miej? i koniec. Wielko?? nie boi si? ?mieszno?ci"
Tadeusz Ró?ewicz
 
 
alexya 


Dołączyła: 03 Wrz 2006
Posty: 335
Skąd: Opole
Wysłany: 2007-09-28, 18:05   

A co myslicie o takiej modyfikacji medalika z PM: doda? z?ot? obwódk?, a na jej górze koron? RTA? By?oby dwa w jednym: bardzo czytelny i jasny znak przynale?no?ci, a jednocze?nie wida? by?oby jego "inno??", czyli dla szensztaków by?by czytelnym znakiem zawarcia in blanco.

Mo?e macie inne propozycje? :)
_________________
OAMDG
 
maladziosia 


Dołączyła: 02 Wrz 2006
Posty: 71
Skąd: Pyskowice
Wysłany: 2007-09-28, 19:18   

Alexya! Bardzo podoba mi si? Twój pomys?! Mnie osobi?cie ?al mojego medalika z PM, którego ju? nie nosz?. W pewnym momencie chcia?am nosi? obydwa razem, ale jako? nie lubi? si? tak "obwiesza?," wi?c nosz? tylko medalik z in blanco, który nigdy nikomu nie kojarzy? si? z jak?kolwiek religi?. Wszyscy my?leli, ?e to po prostu taki wisiorek. Pocz?tkowo mia?am nadziej?, ?e w?a?nie poprzez t? "niemedalikowato??" naszego medalika, kto? bli?ej zainteresuje si? Szensztatem, ale to zainteresowanie zwykle trwa?o kilka minut - dopóki nie ko?czy?am wyja?nia?, co ten "wisiorek" tak naprawd? oznacza. Ja jestem za tym, ?eby jednak medalik in blanco wygl?da? jak medalik. W dzisiejszym ?wiecie chyba troch? brakuje takich wyra?nych znaków. Zastanawiam si? tylko nad t? koron?... z jednej strony by?by to symbol naszego ca?kowitego oddania si? Matce Bo?ej, ale z drugiej strony przecie? wszystkie dziewcz?ta w zesz?ym roku koronowa?y MTA, nie tylko te po in blanco. Mo?e poprzesta? na z?otej obwódce?
_________________
...to wtedy westchn?: chwa?a Bogu, ?e co? bola?o, ?e pami?tam a? tyle stopni z wielkich schodów, ten cud przetrwania na zakr?tach...
 
 
martusia_tm 

Dołączyła: 24 Mar 2007
Posty: 11
Skąd: L?bork
Wysłany: 2007-10-09, 20:42   

Tak, tak!

Tak, zgadzam si? ze wszystkimi opiniami o medaliku (w dodatku mnie nie tylko pytali o VW, ale nawet, czy to nie jest przypadkiem znak hipisowski- PEACE!!!;) )hehe


I rzeczywi?cie, przyda?by si? jaki? bardziej czytelny symbol.

Wieszanie dodatkowo krzy?a jest ju? prawie dewocj?(w ko?cu medalik te? ma ten symbol/przynajmniej wersja mniej volkswagenowa:P / )

Mo?e s?abiej u mnie z wyobra?ni?, ale b?d? wspiera? duchowo potencjalnych pomys?odawców:)
_________________
anio?y lepiej mi wychodz? od orze?ków...
zawsze orze?ki mi si? rozaniel?...:)
 
 
sanna-ho 

Dołączyła: 17 Cze 2008
Posty: 31
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-06-17, 01:30   

i co by?o dalej?

jakie? ustalenia zapad?y i zmiany poczyniono? :D
_________________
sanna-ho, morderca w?tków
 
 
alexya 


Dołączyła: 03 Wrz 2006
Posty: 335
Skąd: Opole
Wysłany: 2008-06-17, 10:05   

niestety sko?czy?o si? tylko na dyskusji :( ja podtrzymuj? pomys? (po ma?ej modyfikacji po po?cie maladziosi), czyli medalik z PM ze z?ot? obwódk? ale bez korony. Jednak niestety my?l?, ?e w wyniku braku zapa?u i wi?kszej otwarto?ci na pomys? - pozostanie on w sferze dyskusji (przynajmniej na najbli?szy czas).
No chyba, ?e jednak co? si? ruszy..... :>
_________________
OAMDG
Ostatnio zmieniony przez krzemo 2008-06-17, 17:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
maladziosia 


Dołączyła: 02 Wrz 2006
Posty: 71
Skąd: Pyskowice
Wysłany: 2008-06-17, 15:10   

A ja ju? my?la?am, ?e nie powinnam brac udzia?u w forumowych dyskusjach, ?eby ich nie u?mierca? ;) ciesz? si?, ?e ten w?tek o?y? i jak najbardziej jestem za modyfikacj? "starego" medalika, tylko nie bardzo si? orientuj?, co mo?na w tej kwestii zrobi?? Mo?e na festiwalu uda nam si? podj?? jak?? decyzj? i przy okazji za?atwi? jakie? formalno?ci z tym zwi?zane?
_________________
...to wtedy westchn?: chwa?a Bogu, ?e co? bola?o, ?e pami?tam a? tyle stopni z wielkich schodów, ten cud przetrwania na zakr?tach...
 
 
sanna-ho 

Dołączyła: 17 Cze 2008
Posty: 31
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-06-17, 16:37   

mo?e to g?upie pytanie, ale po co Wam z?ota obwódka do tego medalika?

to co? znaczy?
_________________
sanna-ho, morderca w?tków
 
 
alexya 


Dołączyła: 03 Wrz 2006
Posty: 335
Skąd: Opole
Wysłany: 2008-06-17, 17:48   

sanna-ho, przeczytaj ca?y w?tek, a zorientujesz si?, ?e szuka?y?my pomys?u na taki medalik, by ró?ni? si? od medalika z PM w sposób przez nas rozpoznawalny, a jednocze?nie by? czytelny dla ka?dego, kto go zobaczy. Obwódka z?ota by?a jedn? z propozycji zaakcentowania, ?e jest to medalik zawarcia przymierza in blanco.
_________________
OAMDG
 
sanna-ho 

Dołączyła: 17 Cze 2008
Posty: 31
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-06-17, 22:07   

przeczyta?am (zanim cokolwiek napisa?am), i nie znalaz?am wyja?nienia, dlaczego akurat z?ota obwódka.

Nie mam nic przeciwko obwódkom, ani z?otym - jestem po prostu ciekawa, dlaczego akurat tak ;)
_________________
sanna-ho, morderca w?tków
 
 
alexya 


Dołączyła: 03 Wrz 2006
Posty: 335
Skąd: Opole
Wysłany: 2008-06-18, 06:20   

j.w.:
szuka?y?my pomys?u na taki medalik, by ró?ni? si? od medalika z PM w sposób przez nas rozpoznawalny, a jednocze?nie by? czytelny dla ka?dego, kto go zobaczy. Obwódka z?ota by?a jedn? z propozycji zaakcentowania, ?e jest to medalik zawarcia przymierza in blanco.
_________________
OAMDG
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo