Forum Ruchu Szensztackiego
Zapraszamy wszystkich cz?onków i sympatyków Ruchu Szensztackiego

Og?oszenia drobne - Pismo ?wi?te

WIKA - 2008-09-03, 09:10
Temat postu: Pismo ?wi?te
Witam ;)

Pozdrawiam i zarazem Prosz? o pomoc..

Do zarejestrowania na niniejsze FRSz sk?oni?o mnie poznanie oraz pog??bienie wiary chrze?cija?skiej... Stawiam pierwsze kroki.. :oops:
Polegam Siostrach i kl.*
- Poszukuj? Pismo ?wi?te ST i NT wydanie drugie (zak?adam rok 1967/1980).
- Gdzie mog? je naby??

sanna-ho - 2008-09-07, 13:28

chodzi o Bibli? Tysi?clecia, wydanie drugie?
Po co Ci stare wydanie? 8)


Szukaj w antykwariatach i na allegro, to chyba jedyne miejsca ;)

darek_gdz - 2008-09-13, 20:32

polecam wydanie III lub IV. Niczym sie nie roznia oba wydania.Pozdrawiam:)
alexya - 2008-09-14, 09:17

WIKA napisał/a:
Poszukuj? Pismo ?wi?te ST i NT wydanie drugie


podobnie jak darek_gdz polecam nieco nowsze wydania, np. IV (a pojawi?o sie te? wyd. V Biblii Tysi?clecia) i jest powszechnie dost?pna.
Dodatkowo w wydaniu drugim u?ywane jest Imi? Boga JHWH, które wed?ug niedawno og?oszonego dokumentu (czytaj tutaj ) przez Kongregacj? ds. Kultu Bo?ego i Dyscypliny Sakramentów, nie powinno by? wypowiadane i powinno by? zast?pione s?owem "Pan". W nowych wydaniach jest ju? to zmienione, dlatego szczególnie gdy rozpoczynamy nasz? "przygod? z wiar?" dobrze by by?o si?ga? po najnowsze wydania Biblii Tysi?clecia ;)
pozdrawiam Ciebie WIKO ciep?o i ?ycz? ognia Bo?ego w sercu :mrgreen:

jagodka.z - 2009-05-03, 16:08

Gor?co polecam Pismo ?wi?te z wydawnictwa ?w. Pawe?! Ja mam tylko NT, ale naprawd? si? go czyta wspaniale. Jest napisany wspó?czesnym j?zykiem (choc dla mnie to minus, bo znam wiele wersów z Tysi?clatka, jednak brzmi? one inaczej) no i s? do??czone obszerne komentarze. Jest to bardzo przydatne w czytaniu- dowiadujemy si? "Co autor mia? na my?li", czyli dlaczego Jezus akurat do tych ludzi mówi? w ten sposób, dlaczego dawa? takie przyk?ady, a nie inne. Naprawd? wiele bogactwa jest w tych komentarzach, pozwalaj? zrozumiec mentalno?c ówczesnych s?uchaczy. Ca?kowicie zmieni?y moje my?lenie o Jezusie :)
Jeszcze raz gor?co polecam. Do nabycia w ka?dej ksi?garni. Wiem, ?e Stary i Nowy Testament jest do?c drogi- okolo70 z?, ale sam NT to u mnie koszt wielko?ci 12,90 z? ;)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group