Forum Ruchu Szensztackiego
Zapraszamy wszystkich cz?onków i sympatyków Ruchu Szensztackiego

Czytelnia - MISS(E), MISKI I INNE MISECZKI czyli SHOW NA SPONTANIE

Jagu? - 2007-09-14, 07:56
Temat postu: MISS(E), MISKI I INNE MISECZKI czyli SHOW NA SPONTANIE
Gdzie jeste?cie moje kochane MISECZK??....

BY?Y?CIE CUDOWNE :!: :!: :!: ... mam nadziej? ?e jak kiedy? b?dziemy jeszcze robi? takie show to mog? na was liczy? :?:

bardzo dobrze mi si? z wami pracowa?o

I zach?cam oczywi?cie innych do takich spontanicznych wyst?pów jakby kto? by? ch?tny to mo?e tu pisa?... potem b?dzie mi troch? ?atwiej mo?e znale?? takie ch?tne osoby :mrgreen:

mo?e si? okaza? ?e z czasem nie tylko na festiwalach b?d? takie wyst?py

i za?o?ymy wspólnie to co tak chcieli?cie (chcieli?my) bo ja te? o tym my?la?am... Szensztacki Kabaret Improwizowany :mrgreen:

teatr (kabaret) improwizowany, spontaniczne wyst?py....mo?na zrobi? du?o bez wcze?niejszych wi?kszych przygotowa?... mo?na zrobi? co? z niczego teraz to wiem :P

P.S. Kochane Miseczki nie bierzcie tego do siebie... nie jeste?cie niczym

Jagu? - 2007-09-14, 08:14

Ah no i oczywi?cie SZUKAMY LUDZI Z POMYS?AMI... bo pomys? to po?owa sukcesu :mrgreen:
reszta zawsze idzie ?atwiej...

ellensil - 2007-09-14, 14:31

No. To witam na pok?adzie 8)
Jagu? - 2007-09-14, 22:03

A no witam... witam... Brawo za zrobienie pierwszego kroku... :mrgreen:
Jagu? - 2007-09-14, 22:53

a z tym co napisa?e? w "Pocz?tkach"

Cytat:
no i mam pomys?. zbudujmy grup? wsparcia i zróbmy co? na za rok! ju? widz? oczyma wyobra?ni ten Festiwal...

<mo?e jeszcze jakie? has?o? w stylu Wolno??, Równo??, Braterstwo albo Bóg, Honor, Ojczyzna... mo?e Mafia, Kabaret i... Pogoda?
w ko?cu propaganda podstaw? sukcesu


Jestem za... jak najbardziej

ellensil - 2007-09-16, 13:18

:) no, to ok.

a Ty znasz jakies skecze? ja calkien niedawno robilem z ludzmi z roku kabaret i to bylo bardzo fajne, tylko ze to tam pelno bylo zartow psychologicznych, zrozumialych dla ludzi w temacie... ale robilem tez kiedys w liceum parodie krolewny sniezki ;) i to bylo uniwersalne :mrgreen:

ohtar Iluvataro - 2007-09-16, 23:36

Cytat:
No. To witam na pok?adzie 8)


Ahoj!
A ile zapalonych do pracy osób pomie?ci ta Wasza ?ajba? :P

Bo je?li decyduje data stempla postowego :> , to jako? tutaj w po?owie napisa?em:
Cytat:
Je?li za? by? w mi?dzyczasie jaki? casting, to bardzo prosz? bra? mnie pod uwag? przy nast?pnym...


Skoro wi?c ju? si? wcze?niej zg?osi?em, to nie ma rady i musz? Wam poprzeszkadza? w przygotowaniach... :mrgreen: (sorka, ?e tak w ?rodku w?a?? z butami, ale dopiero odkrywam odpowiednie w?tki ;) )

Mo?e w ko?cu dorobi? si? jakiej? odpowiedzialnej, publicznej funkcji? Byleby to si? tylko szorowaniem pok?adu nie sko?czy?o! :)

Je?li chodzi o teksty przedstawie?, to na teraz mam jedno: jase?ka. ?mieszne, krótkie - tylko, ?e tematyka nie bardzo festiwalowa. :/
Ale skoro mieli?my przysz?oroczny FM przed?u?a?, to mo?e b?dzie w sam raz?.. :>

Szczurek - 2007-09-18, 20:00

szczerze mowi?c mam tyle pomys?ów...ale wole jak wszystko jest spontaniczne i wychodzi dopiero w praniu :) , bo jak sami wiecie wszystko jest ?mieszne je?eli nie by?o wcze?niej przygotowane itp :) . My?le, ?e mo?na by zrobi? taki jeden skecz przygotowany, ale boje sie, ?e zapomne tekstu :P i bedzie klapa :P .

Je?eli chodzi o Miski, to mam nadzieje, ?e wam sie podoba?o :)

W g?owie mam m?tlik i bym mógl zrobi? 3 skecze na raz, ale nie b?dzie tyle czasu na festiwalu, ?eby je pokaza? :P

Jagu? - 2007-09-18, 20:31

mnie si? podoba?o jak to przedstawili?cie... szczerze mówi?c spodziewa?am si? ?e b?dzie gorzej... jednym s?owem by?am mile zaskoczona.... czyli wysz?o (jak dla mnie) lepiej ni? zaplanowa?am.... :mrgreen:
Jagu? - 2007-09-18, 20:39

ellensil napisał/a:
:) no, to ok.

a Ty znasz jakies skecze? ja calkien niedawno robilem z ludzmi z roku kabaret i to bylo bardzo fajne, tylko ze to tam pelno bylo zartow psychologicznych, zrozumialych dla ludzi w temacie... ale robilem tez kiedys w liceum parodie krolewny sniezki ;) i to bylo uniwersalne :mrgreen:


je?li chodzi o mnie to znam du?o skeczy z ró?nych kabaretów... szczególnie z kabaretu: Potem, Ani Mru Mru, Dudek, Starszych Panów (piosenki), Tey (ale s?abo) i jeszcze jakie? po jednym skeczu mo?e z innych kabaretów Te?ciow? Gajosa umiem dialog...

robi?am te? w?asne przedstawienia czasem ale one g?ównie opiera?y si? na przeróbkach piosenek... aczkolwiek podoba?y si? ale te? to by?y raczej takie wyst?py okoliczno?ciowe czyli dla danej grupy osób... które to wyst?py tylko dla nich mog?y by? ?mieszne...

chodze po za tym (tzn chodzi?am bo nie wiem jak b?dzie w tym roku) na Teatr Improwizowany (kabaret - tzw IMPRO... tu mo?ecie zobaczy? co to takiego IMPRO... http://szkolawidzow.e-teatr.pl/improscena.html )

Szczurek - 2007-09-18, 20:55

Agatko, to chyba w nas nie wierzysz :( :(, Melinda, jak to przeczyta to bedzie p?akala...a ju? nie mowie o Grecie i...tej która tez wystepowala :P

Jagu? napisał/a:
je?li chodzi o mnie to znam du?o skeczy z ró?nych kabaretów... szczególnie z kabaretu: Potem, Ani Mru Mru, Dudek, Starszych Panów (piosenki), Tey (ale s?abo) i jeszcze jakie? po jednym skeczu mo?e z innych kabaretów Te?ciow? Gajosa umiem dialog...


Po co mamy odgrywa? kogo? kabarety skoro mo?emy stworzy? w?asne... :) , nazwiemy si? jako? i bedzie gra? na festiwalach...a pó?niej w ?wiat :)

qkiz - 2007-09-18, 21:11

Ja b?d? INNY - mam ró?ne wra?enia dot. wyborów miss... Ale jedno musz? odda? (i tylko o tym tu wspomn? - jako o jednym z pozytywów) Szczurkowi. ?wietna by?a Twoja ulubiona piosenka!!! Mo?e by? tak j? kiedy? nagra?(a)?? :p
danielR - 2007-09-19, 09:32

Cytat:
Ja b?d? INNY


nie dziwi nic....

Jagu? - 2007-09-24, 15:28

Szczurek napisał/a:
Agatko, to chyba w nas nie wierzysz :( :(, Melinda, jak to przeczyta to bedzie p?akala...a ju? nie mowie o Grecie i...tej która tez wystepowala :P

Po co mamy odgrywa? kogo? kabarety skoro mo?emy stworzy? w?asne... :) , nazwiemy si? jako? i bedzie gra? na festiwalach...a pó?niej w ?wiat :)


ja powiedzia?am to ?e znam inne kabaretu jako odpowied? na pytanie ale przeczytaj uwa?nie co napisa?am równie? ?e tak samo my?l? ?e powinni?my stworzy? w?asny improwizowany kabaret... :)

wojtek - 2007-09-25, 11:55

Szczurek... Greta jest twarda i nie b?dzie p?aka?! :P

Kabaret improwizowany to jest... DUZE cos (w sensie przedsiewziecie) i wymaga naprawde szerokiego wachlarzu zdolnosci... Ale kto powiedzial, ze nie potrafimy czegos takiego zrobic?! My?! :mrgreen:

Jezeli chodzi o moj? koncepcj?, to dobre by by?o co? w stylu Grupy Mocarta... (jeden z moich ulubionych kabaretów) z tym, ?e raczej nie dobijemy do ich poziomu :/

Dobr? opcj? jest te? parodiowanie tego, co dzia?o si? podczas ca?ego festiwalu... Takie pseudo-resume.. To si? sprawdza (przyk?ad - Ewangeliczne Rozliczenie u Franciszkanów).

Na szcz??cie osob? g?ównoprowadz?c? ju? mamy :mrgreen:

ellensil - 2007-09-25, 21:49

tak, tak, tak 8)

w?a?nie o to chodzi - zrobi? swój kabaret, ale mie? te? jakie? znane przygotowane. zawsze lepiej mie? co? w pogotowiu ;)

Jagu? - 2007-10-04, 20:01

wojtek napisał/a:
Na szcz??cie osob? g?ównoprowadz?c? ju? mamy :mrgreen:

Kogo masz na my?li :?: :!: :?:

Jagu? - 2007-10-04, 20:05

ellensil napisał/a:
w?a?nie o to chodzi - zrobi? swój kabaret, ale mie? te? jakie? znane przygotowane. zawsze lepiej mie? co? w pogotowiu ;)

niekoniecznie... nawet przygotowanego nie trzeba mie?... wiem bo si? troch? uczy?am na zaj?ciach ?e da si? zrobi? kabaret zupe?nie improwizowany... czyli zupe?nie bez przygotowania trzeba tylko si? pewnych zasad trzyma? :P :mrgreen: DAMY RADE.... A CO MO?E NIE??

Jagu? - 2007-10-04, 20:08
Temat postu: ...a nazwa?? zwyczajowa??
my?leli?cie na temat np. jakiej? nazwy dla takiego kabaretu?? jaka? normalna (np. Szensztacki Kabaret Improwizowany w skrucie SKI??) czy co? w stylu jak maja Kabarety (takie jak Ani Mru Mru, czy Potem czy Grupa MoCarta)???
Jagu? - 2007-10-04, 20:19
Temat postu: Tematyka Kabaretów
Tematyka Kabaretów mo?e by? ró?na... wiem ?e jest mnóstwo pomys?ów... najwa?niejsze jest to ?eby kto? mia? pomys? który poci?gnie za sob? pomys?y innych.... mój pomys? by? np ?redni bo powtarza?am po kim? ale rewelacyjnie to wysz?o bo nie liczy sie tylko pomys? ale to po?owa sukcesu...
mo?e by? tak ?e pomys? na kabaret b?dzie na bazie Tematu festiwalu czy innej imprezy... tak jak teraz tematem by?o pi?kno a tematem kabaretu Miss jako? si? wi?za?o... ale mog? by? te? zupe?nie nie zwi?zane byle ?mieszne... czy tak jak kto? powiedzia? na?ladowa? ludzi albo sytuacje... tylko z tym trzeba uwa?a? bo jak b?dziemy na?ladowa? np. ?arty czyje? to mo?e wyj?? ma?o ?miesznie... (chodzi generalnie o to ?e je?eli b?dziemy np na?ladowa? co? co samo w sobie by?o ju? ?mieszne a np na festiwalach generalnie jest ?miesznie i b?dziemy to stara? sie przedstawi? w kabarecie to mo?e si? nie uda?... wi?c radz? takich sytuacji unika?) ale mog? nie mie? racji... zale?y te? od formy dowcipu :)

wojtek - 2007-10-05, 07:12

Jagu? napisał/a:
Kogo masz na my?li :?: :!: :?:


Aj... Agata - oczywi?cie, ?e po?rednio chodzi?o mi o Ciebie, jako osob? w tych sprawach 'do?wiadczon?' :D

Jagu? - 2007-10-05, 14:45

tak w?a?nie my?la?am :P .... jestem jednakowo? za tym ?eby osoby g?ównodowodz?cej nie by?o.... tzn ?eby?my wspólnie prowadzili Kabaret....
Szczurek - 2007-10-06, 09:09

Jagu? napisał/a:
tak w?a?nie my?la?am .... jestem jednakowo? za tym ?eby osoby g?ównodowodz?cej nie by?o.... tzn ?eby?my wspólnie prowadzili Kabaret....


no musze przyzna?, ?e jestem mile zaskoczony z twojej wypowiedzi :) ....i zgadzam si? z ni?, kabaret bedziemy prowadzi? razem :)

Jagu? - 2007-10-06, 19:44

wiedzia?am ?e b?dziesz tego samego zdania :P :mrgreen:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group