Forum Ruchu Szensztackiego
Zapraszamy wszystkich cz?onków i sympatyków Ruchu Szensztackiego

Czytelnia - czy znacie chrzescijanskie biblioteki?

angelek - 2007-08-02, 17:41
Temat postu: czy znacie chrzescijanskie biblioteki?
ostatnio odczuwam g?ód na ksi??ki o tematyce chrzescija?skiej, takie, które ubogaci?y by mnie duchowo, natchn??y do refleksji
Zastanawiam si? czy w moim mie?cie - Bydgoszcz - lub w okolicach jest jaka? chrze?cija?ska biblioteka?
bo w bibliotekach zwyk?ych w dziale o Bogu znajduj? jedynie publikacje o tre?ci "by?em ksi?dzem i ciesz? si?, ?e w por? si? wycofa?em", "wszystkie nie?lubne dzieci biskupa" albo "mroczne tajemnice ko?cio?a" i "dzieci Jezusa"....
a niezupe?nie o tego typu literatur? mi chodzi....

Marzena - 2007-08-02, 19:06

Zapraszam na ul.Farn? 10 mie?ci si? tam biblioteka Prymasowskiego Instytutu Kultury Chrze?cija?skiej przeznaczona g?ównie dla studentów teologii ale inne osoby te? mog? z niej korzysta?. Pracuje tam nawet szensztackie dziewcze :> Po za tym wydaje mi si? ?e biblioteki mo?na te? spotka? przy parafiach tak jest np. w Nakle przy parafii p. w. ?w. Stanis?awa.
krzemo - 2007-08-02, 19:59

Zdaje si?, ?e przy parafii Zmartwychwstania i przy bydgoskiej bazylice te? s? takie biblioteki :)

Poza tym ka?de duszpasterstwo akademickie te? naogól ma swoj? bibliotek?/biblioteczk? :)

Dla mnie jeszcze trzecim ?ród?em literatury chrze?cija?skiej s? wikariusze :D Wystarczy si? do nich ?adnie u?miechn??, bo (w zale?no?ci od kap?a?skiego sta?u) naogó? po?ow? ich mieszkania stanowi? ró?ne ksi??ki ;)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group