Forum Ruchu Szensztackiego
Zapraszamy wszystkich cz?onków i sympatyków Ruchu Szensztackiego

Na dobry pocz?tek - Co zrobi?, gdy na Forum co? nie dzia?a?

Janek Engel - 2007-05-28, 14:46
Temat postu: Co zrobi?, gdy na Forum co? nie dzia?a?
Dopiero dzi? okaza?o si?, ?e cz??? emotikonek nie wy?wietla si? poprawnie w Internet Explorerze... Zdziwi? mnie ten fakt niepomiernie, poniewa? z tej przegl?darki ci?gle korzysta mnóstwo osób, a mimo to nikt nie zwróci? nam na to uwagi przez ponad pó? roku...

St?d nasza ogromna pro?ba:

Je?eli co? nie wy?wietla si? poprawnie, nie dzia?a, jest nieczytelne, lub niezrozumia?e, prosimy o zg?oszenie tego do nas w dowolnej formie: Przez Prywatn? wiadomo??, maila, posta w tej cz??ci Forum, lub w jakikolwiek inny sposób...

Zadbajmy wspólnie o to, ?eby nasze Forum dzia?a?o dobrze i by?o w pe?ni funkcjonalne...

Je?eli cokolwiek Was dziwi, lub intryguje - PYTAJCIE :!:

My jeste?my tu dla Was i ch?tnie pomo?emy rozwi?za? wszelkie Wasze w?tpliwo?ci... Je?eli macie równie? jakiekolwiek pomys?y na to by o?ywi?, poprawi?, lub zmieni? Forum - PISZCIE, odpowiemy na KA?DY pomys?, czy problem...

Paulontko - 2007-05-31, 19:19

No to ja mam pytanie :) Dlaczego, chocia? zaznaczam, zeby mnie logowa?o przy KA?DEJ wizycie i tak musz? sie logowa? za ka?dym razem? Czy to feler mojej przegl?darki? Czy jednak nie? :)
Janek Engel - 2007-05-31, 22:10

Spiesz? zatem z odpowiedzi?...
1) Spróbujemy co? za?atwi?... (nie zasypuj?c technicznymi szczegó?ami) ;)
2) Nawet je?eli si? uda, to mo?e nie dzia?a? "raz na zawsze", ze wzgl?dów bezpiecze?stwa, co pewien czas ka?dy u?ytkownik jest wylogowywany... ;)

EDIT:
Zrobione... Powinno troch? pomóc ;)

stasia lech - 2007-10-07, 14:07
Temat postu: Problem z ikonami Emocji
Pozdrawiam. Mam problem. Nie potrafi? umie?ci? ikon emocji podczas pisania . Próbuj? przeci?gn?? w okreslone miejsce ale mi sie nie udaje. Co mo?e by? przyczyn?? Je?li mo?esz - prosze o pomoc. Stasia
Janek Engel - 2007-10-08, 18:23
Temat postu: Problem z ikonami Emocji
Ikony emocji w tek?cie umie?ci? mo?na na dwa sposoby. Albo klikaj?c na odpowiedni? "bu?k?" (zamiast przeci?gania jej). Albo wpisuj?c tekst wywo?uj?cy dan? bu?k?.

Jest jeszcze tylko jeden haczyk odno?nie wy?wietlania ikon emocji: Mianowicie, ?eby ikonka zosta?a wy?wietlona jako obrazek, musi si? przed ni? znajdowa? spacja. Przy klikaniu na bu?k? spacja jest wstawiana automatycznie. Jednak przy wpisywaniu kodów samodzielnie mo?e si? zdarzy?, ?e spacji nie b?dzie i wówczas bu?ka si? nie wy?wietli.

Przyk?ad:
Teraz ikona emocji nie zadzia?a;) i teraz równie? nie zadzia?a:fala:
Teraz ikona emocji zadzia?a ;) i teraz równie? zadzia?a :fala:


Pod spodem zamieszczam pe?n? list? kodów wywo?uj?cych poszczególne ikony emocji ;)

:) :)
;) ;)
:> :>
:D :D
:P :P
:o :o
:mrgreen: :mrgreen:
:lol: :lol:
:b?ysk: :b?ysk:
:( :(
:| :|
:/ :/
:? :?
:x :x
:shock: :shock:
:cry: :cry:
:oops: :oops:
8) 8)
:evil: :evil:
:roll: :roll:
:!: :!:
:?: :?:
:idea: :idea:
:arrow: :arrow:

:anio?ek: :anio?ek:

:gitara: :gitara:

:ta?czy: :ta?czy:

:znikam: :znikam:

:urodziny: :urodziny:

:100lat: :100lat:

:* :*

:pociesza: :pociesza:

:fala: :fala:

:festyn: :festyn:

:firefox: :firefox:

:foto: :foto:

:kapela: :kapela:

:wkr?gu: :wkr?gu:

:u?an: :u?an:

:hej: :hej:

:polska: :polska:

:respect: :respect:

:soczek: :soczek:

:tort: :tort:

stasia lech - 2007-10-09, 21:29
Temat postu: próba ikon
Janku, jednak mi nie wchodz? te ikony emocji. Robj? jaki? b??d.Tak mi wychodzi jak podajesz pierwszy przyk?ad. Bed? próbpowa?a jutro- moze sie uda. Dziekuje Ci za szczegó?owe informacje. Poma?u z nich skorzystam. Ufam, ?e mi sie uda. Pozdrawiam. pamietam w modlitwie. Stasia lech
Janek Engel - 2007-10-10, 00:29

By?mo?e zapomnia?em doda?, ?e przed wys?aniem (w czasie pisania posta), lub przed klikni?ciem na "Podgl?d" w tek?cie zawsze pojawiaj? si? tylko kody, a nie obrazki - one pojawiaj? si? dopiero po wys?aniu posta, lub w widoku Podgl?du ;)
stasia lech - 2007-10-10, 10:32
Temat postu: Ikonki - Hurrrra
Janku, serdeczne dzieki za pomoc. Tym razem uda?o mi si?. Juz wiem , ?e pojawiaj? sie pó?niej. Dzieki za cierpliw? pomoc. :) :) :) Stasia Lech
Paulontko - 2007-11-05, 22:00

Mam taki problem- wczoraj mia?am 600 postów nieprzeczytanych...a dzisiaj mam :D :D :D 2 :/ a d?ugo mnie tu nie by?o i chcia?am nadrobi? zaleg?o?ci- da sie co? z tym zrobi?? Czy dobrze pami?tam, ze kiedy? by?o ograniczenie do 400 postów nieprzeczytanych?
Janek Engel - 2007-11-06, 16:53

Tak, kiedy? by?o takie ograniczenie... Jednak ze wzgl?du na to, ?e wprowadza?o tylko niepotrzebne zamieszanie (zarówno przez dodatkowe okienko informuj?ce o przekroczeniu 400 postów, jak i utrudnia?o nadrobienie zaleg?o?ci) zosta?o wy?aczone.

Jedyny znany mi sposób na to by w sposób szybki pozby? si? du?ej ilo?ci nieprzeczytanych postów jest klikni?cie na "Zobacz posty nieprzeczytane" po prawej stronie u góry, a potem na samym dole "Oznacz wszystkie fora jako przeczytane"...
Je?eli nie klikn??a? tego i nie wesz?a? w ka?dy z tematów, to nie mam poj?cia co si? mog?o sta?...
Niestety nie mamy ?adnej mo?liwo?ci przywrócenia tych danych... :/

Doradzi? mog? jedynie skorzystanie z funkcji "Szukaj" i wyszukanie postów z danego okresu. 1-7 dni, 2 tygodni, miesi?ca, 3 miesi?cy itd... Polecam zaznaczy? opcj?: "Poka? wyniki jako posty" - wówczas poka?? si? posty napisane w wybranym przez Ciebie okresie... Zacznij ich przegl?danie od ostatniej strony (najstarsze posty) i przesuwaj si? w stron? pierwszej. Posty b?d? posegregowane wed?ug daty wys?ania, czyli b?d? wyrwane z tematu, ale i na to jest sposób ;) . Posty, które pami?tasz mo?esz pomin??, a gdy trafisz na taki, z którym si? do tej pory si? nie spotka?a? - klikasz na nazw? tematu z którego pochodzi i czytasz ca?y kontekst, wedle uznania ;) i oczywi?cie pó?niejsze posty.

Moze nie jest to idealne rozwiazanie, ale zawsze ?atwiej tak namierzy? nowe posty, niz klika? w kazdy z prawie 500 tematów... ;) Mam nadziej?, ze ci to troch? pomo?e. Je?li co? zakr?ci?em, lub jest niezrozumia?e, to zapraszam na gg ;) .


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group