Forum Ruchu Szensztackiego
Zapraszamy wszystkich cz?onków i sympatyków Ruchu Szensztackiego

Ruch Szensztacki - "Udowodnijcie, ?e mnie naprawd? kochacie..."

kabja - 2007-03-05, 17:30

Witam serdecznie!
Czy kto? z Was mo?e mi powiedzie?,gdzie mo?na znale?? wyja?nienie, komentarze etc. do wezwania Matki Bo?ej
" udowodnijcie,?e mnie naprawd? kochacie"
Przeszuka?am ju? wszystkie materia?y,które mam w domu oraz internet i nic :-)
Pozdrawiam serdecznie z wiosennej Brukseli!

brzoska - 2007-03-05, 19:11

Nie wiem czy dobrze rozumiem Twoje pytanie, ale takie sformu?owanie pada po prostu Pierwszym Akcie Za?o?ycielskim z 18.10.1914, kiedy to ojciec Kentenich wyja?nia istot? Przymierza Mi?o?ci.
11.
Nie martwcie si? o spe?nienie si? waszego ?yczenia. Ego diligentes me diligo. Kocham tych, którzy mnie kochaj?. Udowodnijcie mi przede wszystkim, ?e mnie rzeczywi?cie kochacie, ?e powa?nie traktujecie swoje postanowienia. Teraz macie ku temu najlepsz? okazj?2. Zgodnie z planem Bo?ej Opatrzno?ci wielka wojna europejska powinna by? dla was niezwykle mobilizuj?cym ?rodkiem w dziele waszego u?wi?cenia. Tej ?wi?to?ci domagam si? od was. Jest to zbroja, któr? macie przywdzia?, miecz, którym macie uwolni? swoj? ojczyzn? od przemocy wrogów i postawi? j? na czele starego ?wiata.

Przypomnienie znajdujemy w wyk?adzie ojca z 8. grudnia 1944

Kiedy porównujemy obecny stan z idea?em, do którego d??ymy, dusz? opanowuje wielkie zniech?cenie. Jak bardzo przyt?acza ?wiadomo?? naszej wszechstronnej ciasnoty serca! A jednak to biedne serce powinno by? bardzo szerokie! Wszystkie sprawy odwiecznego Boga winny by? naszymi sprawami. Tymczasem nasze wyrzeczenie si? siebie nie osi?gn??o jeszcze takiego stopnia, by?my z mi?o?ci, bezinteresownie dostrzegali i szukali dobra przynajmniej najbli?szych. Jak rzadko wychodzimy poza ciasne ramy w?asnego samolubstwa. Niemal wszystko, co czynimy i my?limy, nie wychodzi poza ciasne ramy naszego ma?ego „ja". A przecie? programem naszego ?ycia ma by? ten poczwórny infinityzm. Gdyby?my liczyli tylko na siebie, musia?oby ogarn?? nas zw?tpienie. Bogu niech b?d? dzi?ki! ?wiadomi wielkiej n?dzy, w duchu wiary przypominamy sobie, ?e po?wi?cenie nie tylko obarcza nas obowi?zkami za?o?ycielskimi, ale równie? zapewnia obfito?? potrzebnych ?ask. ?yjemy i dzia?amy w przekonaniu, ?e po?wi?ce­nie jest obustronnym przymierzem mi?o?ci. Wynika to ze s?ów Aktu Za?o?ycielskiego: „...dili gentes me diligo... Udowodnijcie mi przede wszystkim, ?e mnie rzeczywi?cie kochacie, ?e powa?nie traktujecie swoje postanowienia... Wtedy ch?tnie b?d? tutaj przebywa? i rozdziela? obficie dary i ?aski".



Jesli chodzi o cos wiecej, daj prosze znac. :)

kabja - 2007-03-06, 07:59

Wielkie dzi?ki!!!
W?a?nie o to mi chodzi?o.
Pozdrawiam gor?co!!! :b?ysk:

brzoska - 2007-03-07, 13:34

Ciesze sie, ?e pomog?am, o Udowodnijcie mi... mówimy przy pierwszym stopniu Przymierza Milosci z MTA, jest to jedno z oczekiwa? Matki Bozej.
Pozdrawiam


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group