Forum Ruchu Szensztackiego
Zapraszamy wszystkich cz?onków i sympatyków Ruchu Szensztackiego

Czytelnia - filmy, które da?y nam du?o do my?lenia...

Jagu? - 2006-09-08, 15:00
Temat postu: filmy, które da?y nam du?o do my?lenia...
po pierwsze primo... ogromne podzi?kowania dla Krzemo który ten temat wstawi? kiedy go poprosi?am o to
po drugie primo... piszcie tu o filmach które was zafascynowa?y... wybur dowolny...

Ja na pocz?tek przytocz? dwa filmy które mi si? bardzo podoba?y oczywi?cie nie s? to jedyne filmy ale takie które naprawd? mi si? podoba?y...

1. "Mi?dzy piek?em a niebem" z Robinem Wiliamsem (chyba nie pomyli?am si? w nazwisku a jakby co to mnie poprawcie)
2. "Szko?a uczu?"

oba wspania?e filmy s? g?ównie o mi?o?ci ale w?a?nie tu mi?o?? pokazana jest jako duchowa ??czno?? z drugim cz?owiekiem a nie tylko jako (wybaczcie ?e tak to napisz?) ?ó?kowe sceny...

blondynka P. - 2006-09-08, 17:42

ja te? si? pisz? pod "Szko?a uczu?" :) to wspania?y film, który zawsze ch?tnie ogl?dam- przyznam szczerze, ?e jest od dla mnie niez?ym "wyciskaczem ?ez"- przynajmniej dla mnie :P
pakmen - 2006-09-08, 19:27

"Szko?a uczu?" ca?kiem fajny filmik, cho? jednym z moich ulubionych jest "Alive-dramat w Andach" :D
Sa?ata - 2006-09-08, 20:40

Equilibrium.
American Beauty.
Amelia.
Szeregowiec Ryan.

Zach?cam do przeczytania recenzji.

krzemo - 2006-09-08, 20:59

"Pi?kny umys?"
"Dowód"

Oba w podobnym klimacie gor?co polecam...

Agnieszka Sim. - 2006-09-09, 00:55

"Stowarzyszenie umar?ych poetów". ?wietny film.
(Tylko nie dajcie si? namówi? na ogl?danie go w ramach lekcji, kiedy jaki? nauczyciel-despota na si?? próbuje wam u?wiadomi?, ?e nie macie na co narzeka?, ?e inni mieli/maj? gorzej, ?e w dzisiejszych czasach uczniom w szkole i tak na zbyt wiele si? pozwala. Spotka?o mnie co? takiego kiedy? w liceum. Dobrze, ?e ju? wcze?niej zna?am ten film, bo w takiej sytuacji niestety traci on sens :/ )
Gor?co polecam.

ANIa - 2006-09-09, 01:11

"Ta?cz?c w ciemno?cich"
-zrobi? na mnie ogromne wra?enie
-jeden z filmów po których ci??ko by?o och?on??
-?wiat musicalu;)

Stachu - 2006-09-09, 09:49

-"Cz?owiek w ogniu"
-"Buntownik z wyboru"
-"Hero"
-"Final.Fantasy VII-Advent Children"
-"V for Vendetta"

Szczurek - 2006-09-09, 14:54

- "Ace Ventura Zew Natury"
- "Ace Ventura Psi detektyw"
- "Cz?owiek z Ksi?zyca"
- "K?amca, Klamca"
- "Roemo i Julia"
- "Miasto Gniewu"
- "Mi?dzy niebem, a piek?em"
- "Pani Doubtfire"
- "?wiat?a stadionów"

To s? wszystkie filmy jakie bym polecal, oczywi?cie jest ich wi?cej, ale jak narazie daje wam tylko kilka propozycji :)

Jawor - 2006-09-09, 20:18

Agnieszka Sim. napisał/a:
"Stowarzyszenie umar?ych poetów". ?wietny film.


Zgadzam si? w zupe?no?ci. Film ?wietny (ksi??ka te?)

A do tego dochodz? "Egzorcyzmy Emily Rose"

sobek - 2006-09-09, 21:58

Stachu napisał/a:
"Cz?owiek w ogniu"

Zgadzam sie... ostatnio ogl?da?am i naprawd? dobry film

"Szko?a uczu?" to jest co?. By? czas, ze oglada?am go na?ogowo :D

Bardzo podoba mi si? te? film "W rytmie hip-hopu", "Zosta? piosenkark?"- w sumie zwi?zane to z moj? pasj? (muzyka i taniec) :D
Ostatnio w kinach "Step up-Taniec zmys?ów" - ma w sobie namiastki komedii romantycznej i tragedii, a przy tym niesamowita choreografia!

pakmen - 2006-09-09, 22:08

"Step up-Taniec zmys?ów" - mia?am okazje by? na premierze tego filmu w bydgoskim Multikinie :) Film wprawdzie nie rzuci? mnie na kolana, ale mi si? podoba?, fajna fabu?a, ciekawa choreografia...

Inny ciekawy film to "Duma i Uprzedzenie" na podstawie ksi??ki Jane Austen o tym samym tytule. Jest to XIX-wieczna historia przezwyci??ania dumy i uprzedze? bohaterów, którzy poznaj?c prawdziwe wn?trze, zupe?nie zmieniaj? zdanie o osobie, któr? wcze?niej znali tylko powierzchownie. Mysl?, ?e zarówno ksi?zka jak i film s? godne uwagi.

qkiz - 2006-09-09, 22:34

Ja polec?... Willow, Blade Runner, wszystkie filmy Barei, Ch?opaki nie p?acz?, Rrrrrrrrr... No LOTR oczywi?cie... Musz? pomy?le? co jeszcze... :)
marrtta - 2006-09-09, 23:03

HiWay- dobry, nie ma sensu, troche beznadziejny ale tak beznadziejny ze az smieszny.
ale jak cos to jestem fanatyczka bajek, oba shreki moge oglada? ca?y czas, a do tego dochodza
"potwory i spó?ka"
obie"epoki lodowcowe"
"madagaskar"
"czerwony kapturek prawziwa historia"
"król lew3" czyli hakuna matata
"nowe szaty króla"
"nowe szaqty króla2"
"bolek i lolek"
i wogóle wszystkie inne bo sa dziecinne i ?mieszne

Paulontko - 2006-09-10, 00:36

Na mnie wywar? wra?enie film "Niewinni Czarodzieje" o pozach, jakie przyjmujemy, by by? postrzeganymi w nasz wymarzony sposób i t?sknocie za g??bokimi, prawdziwymi wi?ziami (z ?wietna muzyk? Komedy).
Drugi to "the Postman"("Wys?annik Przysz?osci") z Costnerem o tym, ?e w ka?dym z nas walczy z sob? wra?liwy bohater i egoista... Dla mnie ten film jeszcze definiuje do?? zapomniane s?owo- patriotyzm:)

Przemek Skapski - 2006-09-10, 13:52

"Piknik pod wisz?c? ska??"
"Palindromy"

Ten drugi w?a?nie wszed? na ekrany kin - do?? kontrowersyjny, ale niesamowity... moze kto? ogl?da? ? :)

ahoj nznad morza

bikuuu - 2006-09-10, 15:07

a kto ogl?da? film lot93?? a gdzie jeste? nad morzem.... :?:
takpoprostu - 2006-09-10, 15:44

Green Steet Hooligans
Przemek Skapski - 2006-09-10, 16:29

Lot 93 jest dobrym filmem (jak na ameryka?skie). Prawie dokumentalny. A nad morzem jestem oczywi?cie w Sopocie :D
indi - 2006-09-10, 21:20

Film który ostatnio zrobi? na mnie najwi?ksze wra?enie to "Sophie Scholl".Niesamowity.Widzia? kto?
Z tych co na d?ugo zapadaj? w pami??:
"Misja"
"Zagubiona autostrada"-Davida Lyncha
"Pokój Marvina"
"Zmiana pasa"
Zgadzam si? z pakman "Szko?a Uczu?" i "Alive-dramat w Andach" to ?wietne filmy godne polecenia.
Z gatunku thriller/horror polecam "Osada","Znaki" i "Szósty zmys?"-M. Night Shyamalana
Z nieco starszych:
"Sound of Music"
"Spacer w chmurach"
"Stand by me"
Jest taki jeden super film.Przygoda,tajemnica i dreszczyk emocji.Nazywa si? "Piramida Strachu"Czy ktos go widzia??Z gatunku przygoda/fantasy polecam"Labirynth".Bardzo podoba?y mi si? zesz?oroczne "Opowie?ci z Narnii" .Pozdrawiam wszystkich mi?o?ników filmu :hej:

[ Dodano: 2006-09-10, 22:37 ]
Pytanie do Przemka Sk?pskiego.O czm jest film "Palindromy" i dlaczego jest wart polecenia?

Przemek Skapski - 2006-09-10, 22:32

Mnie si? podoba?, ale chyba mam na my?li walory artystyczne - film jako forma sztuki. Tre?? jest kontrowersyjna. Film opowiada o pragnieniu macierzy?stwa. O przeszkodach i przygodach z tym zwi?zanych. Du?? rol? odgrywa motyw aborcji i wiele z tym zwi?zanych - uj?tych pozytywnie i negatywnie - kwestii. Film raczej metafizyczny niz przygodowy, mówi?cy o pozorno?ci wszelkich zmian. Tak to widz?. Nie wiadomo, czy si? ?mia?, czy... no w?a?nie - nie wiadomo.
indi - 2006-09-10, 23:48

Ciekawi mnie jakie pozytywne emocje w Twojej ocenie wywo?uje ten film i do jakich wniosków i przemysle? prowadzi.W jednej recenzji przeczyta?em,?e " "Palindromy" to film o dzieciach rodz?cych dzieci, pedofilii i szerzej: o dzieci?cej seksualno?ci."
Opowiada histori? 12 letniej dziewczynki która zachodzi w ci???, bo ma takie marzenie(nie odmawiajmy dziecom prawa do marze?),potem dokonuje aborcji.
Fragment kolejnej recenzji"Humor w filmie wywo?uje konsternacj? kiedy bohaterka mówi po aborcji: "Poczu?am wielk? ulg?, gdy pozby?am si? ma?ego Henry'ego") : czy wolno si? z tego ?mia??"
Rodzina katolików jest przedstawiona jako zdziwaczali dewoci, a wszystko to podlane sosem kina niezale?nego,artystycznego,prowokacyjnego,które ponoc zmusza do my?lenia.Powiem szczerze troch? mnie dziwi Twój zachwyt nad tym filmem.Mnie opis fabu?y na pewno nie zach?ci? do ogladania tego dzie?a.Chodzi o tematyke tego filmu i sposób jej przedstawienia.Ciekawe co na to inni forumowicze.

Jagu? - 2006-09-11, 07:38

Szczurek napisał/a:
- "Ace Ventura Zew Natury"
- "Ace Ventura Psi detektyw"
- "Cz?owiek z Ksi?zyca"
- "K?amca, Klamca"
- "Roemo i Julia"
- "Miasto Gniewu"
- "Mi?dzy niebem, a piek?em"
- "Pani Doubtfire"
- "?wiat?a stadionów"


hmmmm mamy nawet podobne upodobania...czy?by wszyscy którzy robi? z siebie b?aznów na scenie ogl?dali Jima Carrey'a? :P bez urazy Szczurek, zreszt? pisz?c to mówi? te? o sobie :P .....nie ogl?da?am tylko tych grubym drukiem a tego pochy?ym nie jestem pewna
jeszcze oprócz tego mog?abym zaproponowa?

z komedii (czarnych komedii te?):
1. "Ze ?mierci? jej do twarzy"
2. "Beetlejuice"
3. "Rodzina Adamsów"
4. "Maska"
narazie tyle pami?tam je?li chodzi o komedie

z powa?niejszych to:
1. "Zielona mila" (nie myli? z "8 mil?") - ten film jest dla ludzi o mocnych nerwach ja si? na nim bardzo porycza?am, bo pokazana jest krzywda na dzieciach... to jest film te? o psychopatach, ale je?eli jest kto? wierz?cy to ten film daje du?o do my?lenia...

z Jimem Carrey'em :)
1. "Telemianiak"
2. "Truman schow"
3. "Bruce wszechmog?cy"... naprawd? polecam... mo?e tytu? troch? odstrasza ludzi wierz?cych przynajmniej niektórych no bo to jest takie jakby obra?anie Boga tym tytu?em... ale sedno filmu pokazuje ?e bez Boga sami nic nie zdzia?amy... :)

Sa?ata - 2006-09-11, 14:37

Truman Show
Bruce Wszechmog?cy
Moje Wielkie Greckie Wesele
L?nienie
The Shutter - najlepszy horror, jaki w ?yciu widzia?am.

bikuuu - 2006-09-11, 15:37

a mi sie podoba serial lost 1 i 2 a teraz ju? wychodz? pierwsze odcinki 3
qkiz - 2006-09-11, 16:22

indi napisał/a:
troch? mnie dziwi Twój zachwyt nad tym filmem.


A jo ?em nie widzio? filmu, ale z pewno?ci? recenzje daj? do my?lenia. Równie? oczekuj? od Przema uzasadnienia swojego zdania :> (w sensie... takiego czego? przekonuj?cego by mi si? chcia?o :) )

Przemek Skapski - 2006-09-12, 09:25

Drogi Indi i inni zainteresowani,
Okre?lenie "mnie si? podoba?" i to jeszcze okrojone do kwestii formy, a nie tre?ci - to nie ZACHWYT, o którym tu mówicie. Po drugie: rozmawiamy o filmie, czy o recenzjach ? Obejrzyjcie - pogadamy. Poza tym nie jestem maniakiem nietykania, unikania i przekre?lania wszystkiego, co cho?by troch? narusza "warto?ci chrze?cija?skie", czyli rzekomo narusza nasze, katolików - uczucia. I dodam przy tej sposobno?ci, ?e nie gorszy mnie sztuka prezentuj?ca np. papie?a przygniecionego meteorytem. (zastrzegam, ?e inne mam zdanie co do genitaliów na krzy?u, etc..) Tak wi?c film ten mi si? podoba?, mimo elementów obrzydliwych z uniwersalnego punktu widzenia. Ahoj

maladziosia - 2006-09-13, 10:46

Ostatnio ogl?da?am "?wi?ci z Bostonu" ( a mo?e bez tego "z"?), film bardzo szokuj?cy, o tym, jak daleko mo?na si? posun?? w walce ze z?em. Bardzo dobrze zrobiony! ?wietna muzyka, ciekawe zdj?cia, w fabule nie zawsze jest zachowana chronologia, ale film dzi?ki temu tylko zyskuje!

Jednym z moich ulubionych filmów jest "Miasto anio?ów", gdy go ogl?da?am pierwszy raz, p?aka?am jak bóbr. Lubi? te? komedi? "Hitch".

Je?li chodzi o "bajki dla doros?ych" ;) to moimi ulubionymi s?: "Madagaskar" (moim ulubie?cem jest Król Julian), i "Epoka lodowcowa".

Sa?ata - 2006-09-22, 22:01
Temat postu: KTO NIGDY NIE ?Y?
Wprawdzie jeszcze nie widzia?am tego filmu, ale opowiada on o m?odym ksi?dzu, który dowiaduje si?, ?e jest nosicielem wirusa HIV.

TUTAJ znajdziecie co? wi?cej na ten temat.

bikuuu - 2006-09-23, 21:01

W?a?nie obejrza?em film LOT 93 jest to ?wietny film o ludziach w porwanym samolocie 11 wrze?nia 2001... Ukazuje on prze?ycia ludzi w samolocie jak i ich rodzin oraz porywaczy... Film ma wielk? g??bie... Moim zdaniem najlepszy film jaki do tej pory widzia?em... Bardzo polecam...
Justol - 2006-09-24, 19:14

"Podaj dalej" Film opowiada o ch?opcu, jego matce i nauczycielu. Ch?opiec dostaje prac? domow? na temat: "Jak zmieni? ?wiat na lepsze?". Wymy?la metod?"podaj dalej", która polega na tym, ?e osoba rozpoczynaj?ca musi komu? pomóc, nast?pnie ta osoba musi pomóc trzem kolejnym itd. Film daj?cy du?o do my?lenia.. Polecam
indi - 2006-09-27, 21:43

Polecam serdecznie film pt "Kobieta w niebieskiej wodzie".Dla mnie rewelacja.To wspó?czesna ba?? o tym, ?e ?ycie ka?dego czlowieka jest wa?ne i ka?dy z nas ma w ?yciu do spe?nienia okre?lon? rol? i ?e czasem ?le intrpretujemy te swoja drog? ?yciow?, ?le oceniamy innych.Sami znajdziecie jeszce wiele w?tków.To film o poswi?ceniu,zaufaniu,mi?o?ci do bli?niego, o t?sknocie, o zw?tpieniu kiedy ?le idzie,kiedy wydaje nam si?, ?e Bóg nas nie wys?uchuje.Film jest niesamowity.Przekazuje wiele uniwersalnych warto?ci, jak cho?by to, ?e Bóg zawsze pomaga musimy tylko pozbiera? fargmenty uk?adanki zwanej ?yciem i poustawia? wszystko na w?a?ciwym miejscu. ;)
Marzena - 2006-10-04, 17:24
Temat postu: Kto nigdy nie ?y?
,,Kto nigdy nie ?y?" wg mnie to nie jest film o narkomanach, ani o Hiv jak podaj? niektóre recenzje ale o wierze, zawierzeniu. Film daj?cy do my?lenia, bardzo ?yciowy, nie brakuje te? ?miesznych scen. Szkoda tylko, ?e na sali by?o ok 15 osób. Polecam!
blondynka(ania) - 2006-10-05, 14:36

Moje ulubione

-"Requiem dla snu" - Widzia?am niedawno, film o tym jak uzale?nienia mog? zniszczy? mi?o?? i przyja??, do?? mocny, ale robi wielkie wra?enie i daje do my?lenia, bardzo polecam!

-"Szko?a uczu?"

-"Miasto Anio?ów"

-"Podaj dalej"

-"Gol!" ;)

komedii i seiali te? mam par? ulubionych, ale to te które da?y mi du?o do my?lenia.

Sa?ata - 2006-10-05, 15:55

blondynka(ania) napisał/a:
-"Requiem dla snu" - Widzia?am niedawno, film o tym jak uzale?nienia mog? zniszczy? mi?o?? i przyja??, do?? mocny, ale robi wielkie wra?enie i daje do my?lenia, bardzo polecam!


Tak, równie? bardzo gor?co polecam ten film.

bikuuu - 2006-10-05, 16:36

blondynka(ania) napisał/a:
-"Gol!" ;)

?wietny film, nauczy? mnie, jak gra?, mo?na te? w nim odkry?, jak ?y? w normalnym ?wiecie...

[ Dodano: 2006-10-06, 22:49 ]
Szczurek napisał/a:
- "Ace Ventura Zew Natury"

- "?wiat?a stadionów"

dopiero zauwa?y?em ten tytu? filmu... szczurek mug?by? opowiedzie? co? o tym filmie??

Szczurek - 2006-10-07, 11:19

Ace Venture to chyba tutaj ka?dy znam :) , ale je?eli chodzi o "?wiat?a Stadionów" to ca?a akcja dzieje si? w ma?ym miasteczku Odessie w którym znajduje si? ma?a grupa m?odych ludzi, która gra w Football Ameryka?ski (nie myli? z Rugby ;) ). W filmie gra Lucas Black (znany z "Szybkich i W?ciek?ych Tokio Drift"), który jest g?ówn? postaci?. Dobra do rzeczy :) Film opowiada o wi?zi jaka powstaje w zespole...nie jest to zwyk?y film, poniewa? dzieje si? tam wiele rzeczy które mog? dziwi? np: kolejny g?ówny aktor ?amie noge i nie mo?e gra? (w tej roli Derek Luke, by? najlepszy na boisku), wi?c co? w tym jest...nast?pn? rzecz? jest to, ?e dru?yna g?ownego Bohatera...przegrywa. Nie b?d? opowiadal wiecej o tym filmie, bo nie umiem powiedzie? o nim tak wspaniale jakim on jest :( . POlecam ten film gor?co :)
milena - 2006-10-18, 10:25
Temat postu: Kto nigdy nie ?y?...
My?l?, ?e filmem, który daje do my?lenia, jest film pokolenia JPII "Kto nigdy nie ?y?..." Mówi on o po?wi?ceniu, wierze, zawierzeniu, ale tak?e walce duchowej, w?tpliwo?ciach :roll: i poszukiwaniu Sensu i Celu swojej egzystencji... Krótko mówi?c: jak? wybra? drog?, ?eby nie po?a?owa??
blondynka(ania) - 2006-10-23, 19:10

Je?eli kto? nie widzia? to polecam "Szko?? uczu?" w czwartek o 21:30 na tvnie :)
indi - 2006-10-27, 22:04

"World Trade Center"-polecam.Film jest ho?dem z?o?onym rodzinom tych co zgineli w tej tragedii czyli ponad 2700 osób.Ho?dem dla ludzkiego po?wi?cenia,bohaterstwa.Jest hymnem pochwalnym dla ludzi wierz?cych.Mowa w nim o wierze ,która jest moc?, pot?g? i jedynym ratunkiem cz?owieka w obliczu niebezpiecze?stwa.Film opisuje losy 2 policjantów zasypanych pod gruzami WTC.O ich prze?yciach,o prze?yciach ich rodzin.Co czuje cz?owiek w obliczu nieuchronnego kiedy ?mier? czeka z boku a? zga?nie nadzieja.W któr? stron? zwracaj? si? my?li cz?owieka.Wart obejrzenia bezapelacyjnie.Emocje,emocje i jeszcze raz emocje.Gor?co polecam.
Justol - 2006-10-27, 22:23

"Karol - papie?, który pozosta? cz?owiekiem" ... przed chwil? wróci?am z kina... film rewelacyjny... tylko bol? mnie ju? moje zaczerwienione oczy... nie da?o si? nie p?aka?... nie jestem wstanie nic wi?cej napisa?... potaram si? jutro...

[ Dodano: 2006-10-28, 22:26 ]
ko?cz?c moj? zacz?t? wczoraj wiadomo?? na temat filmu "Karol - papie?, który pozosta? cz?owiekiem" omim zdaniem film by? ?wietny. Twórcy filmu w samo sedno traflili z tytu?em... Pokazuj? Papie?a, który wie co to wojnal, g?ód, cierpienie, choroba... Dopiero wczoraj w kinie, u?wiadomi?am sobie czym tak naprawd? jest wojna... Bardzo podoba?y mi si? sceny z Misjonarkami Mi?o?ci... Wi?cej nie napisz?... zobaczcie sami.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

danielR - 2006-11-07, 19:38

"zakazany owoc"

Ksi?dz, Rabin i Kobieta... Zastanawiasz si? nad powo?aniem? Koniecznie musisz zobaczy?...

A? dziw,?e w Hollywood wyprodukowali taaaaaaaaaaki film...

Sa?ata - 2006-11-21, 20:13

Justol napisał/a:
"Karol - papie?, który pozosta? cz?owiekiem" ... przed chwil? wróci?am z kina... film rewelacyjny... tylko bol? mnie ju? moje zaczerwienione oczy... nie da?o si? nie p?aka?...


Zgodz? si? ze s?owami Justola w 100%. Film niesamowity.

alexya - 2006-12-01, 17:50

Mia?am okazj? niedawno zobaczy? na ekranie kinowym przepi?kny film "Klucze do domu". Jest to jeden z filmów, które najpierw wchodz? na DVD a dopiero pó?niej do kina. Nie chc? wam opisywa? jego fabu?y, bo ?atwo znale?? opis za pomoca wyszukiwarki, ale chc? wam go gor?co poleci?, bo jest niesamowity i zostawia bardzo du?o w sercu ogl?daj?cego. Z ca?ego serca polecam: "Klucze do domu", re?. Gianni Amelio (W?ochy, Francja, Niemcy 2004).
Ul3nka - 2007-01-03, 19:46

Mnie osobiscie podobalo sie duzo filmow, ale jestem pewna, ze polecilabym Efekt Motyla i oczywiscie Pingwiny z Madagaskaru(krotkie, acz tresciwe). Z tym, ze ten drugi to tylko, zeby sie niezle posmiac....:)
CzerwonyMag - 2007-01-04, 16:01

"Efekt motyla" jest pi?kny.
Obie cz??ci "Karola..." równie? s? rewelacyjne...
Polecam gor?co równie? film, z naprawd? pi?kny i dotykaj?cy tematyki starej, ale wci?? ?ywej, bo kary ?mierci. Film, którego tytu? przypomnia?a mi nasza forumowa Marzena (ogromne dzi?ki za to) ;) Tytu?: "?ycie za ?ycie". No i jest jeden polski film (podkre?lam POLSKI) moim zdaniem naprawd? dobry (co prawda nie jest to JEDYNY dobry, polski film): "Cze?? Tereska". Film pokazuj? histori? m?odej, nie?mia?ej, ambitnej dziewczyny, która dzi?ki patologicznej rodzinie i patologicznemu ?rodowisku wpada w coraz wi?ksze bagno... Naprawd? pokazuje jak ?atwo mo?na stoczy? si? na dno... Gor?co polecam!

bikuuu - 2007-01-08, 13:58

fajne filmy warte obejrzenia to serial LOST oraz 4400 i Huligans :b?ysk: ...
Paulontko - 2007-01-08, 18:20

Co do "Cze?? Tereska" to zgadzam si? na ca?ej linii- bardzo dobry film! I niestety a? za bardzo oddaj?cy polskie realia...

A "Efekt motyla"... chyba pogubi?am si? w jego "chronologii":P, no chyba, ?e ?le kojarz? film ;) Czy tam akcja sie jakby cofa? I pokazano par? rozwi?za? danej sytuacji? To ten filmik?

?aba - 2007-01-08, 19:32

Polecam film "Capitan Corelli" - pi?knie przedstawiona historia mi?o?ci osadzona w realiach II wojny ?wiatowej na greckiej wyspie.
Ul3nka - 2007-01-08, 21:15

Tak Paulinko Efekt motyla to ten wlasnie film :)
Paulontko - 2007-01-08, 22:55

Dzi?ki Ulka :) ...dawno temu go ogl?da?am i to tyle, co pami?tam...Chyba ?rednio mi si? podoba?, bo troch? za du?o keczupu si? tam pola?o... A czym Was zachwyci?? Bo mo?e warto, bym obejrza?a go jeszcze raz :P
Anna Kornelia - 2007-01-14, 13:59

Mi?o?nikom klimatów historycznych polecam "Dziewczyn? z per??".

Ukazano obraz miasta holenderskiego z 2.po? XVII wieku z zapieraj?cym dech REALIZMEM. A do tego
GRATIS - dawka mistrzowskiego malarstwa Vermeera :D

Z innej pó?ki: Pr?gi - surowy, dosadny film opowiadaj?cy o trudnej relacji ojciec - syn. O walce doros?ego m??czyzny z koszmarami dzieci?stwa, w której mo?e mu pomóc tylko mi?o?? drugiego cz?owieka...

Przemek Skapski - 2007-01-17, 16:29
Temat postu: :)
filmy, filmy...
Niestety musz? zaznaczy?, ?e film "Karol" II jest tandetny, tak samo jak i "kto nigdy nie ?y?" robi? mo?e wra?enie, fajnie si? ogl?da, ale to s? typowe tandetne filmid?a... ?adna rewelacja

pozdrawiam

CzerwonyMag - 2007-01-17, 17:16

Krytyk filmowy si? znalaz? ;) Z powo?aniem si? min??e? :P
kl.mateusz - 2007-01-17, 20:18

Podzielam zdanie Przemka co do filmu "Karol papie?, który pozosta? cz?owiekiem".
Fatalne s? efekty specjalne :-( i troch? sztucznie przedstawione dialogi papie?a.

Przemek Skapski - 2007-01-18, 10:52

no w?a?nie krytyk filmowy... nie trzeba by? krytykiem, ?eby stwierdzi?, ?e te filmy s? tandentne i zrealizowane na poziomie wenezuelskich oper mydlanych. Có? - na szcz??cie ?yjemy w wolnym kraju i w Ko?ciele, w którym wolno uzywa? rozumu.

Pozdrawiam "poprawnych" i zwolenników bezkrytycznego patrzenia na ?wiat.

:)

sobek - 2007-01-18, 13:15

Efekt motyla zrobil na mnie duze wrazenie przez to, ze chlopak ktory wraca do wydarzen z przeszlosci i zmienia ich przebieg chce aby wszyscy jego bliscy byli szczesliwi. Ten film pokazuje, ze nigdy nie znajdziemy idealnego dla kazdego rozwiazania... czesto potrzeba poswiecen... Polecam wszystkim goraco
Mam nawet czesc druga, ale jak kazda dwojka nie jest lepsza od pierwszej czesci :P

Filmem podobnym (tzn z dziedziny badan umyslu) jest Piekny umysl. Fantastyczny film (zdobyl chyba nawet jakies Oskary :P ) Opowiada o genialnym schizofreniku, ktora szua swojej drogi w normalnym swiecie. Warty obejrzenia.

No i moze jeszcze dla milosnikow historii Troja W sumie na tej dziedzinie malo sie znam, ale przynajmniej zmienil moje nastawienie do "Iliady" :P

Marzena - 2007-01-18, 14:08

Tak si? zastanawiam co jest w filmie wa?niejsze tre?? czy forma? Wiem, ?e jedno nie wyklucza drugiego, ale to w dzisiejszym kinie zdarza si? coraz rzadziej.

Jest wiele tandetnych filmów, ale czasami nawet w nich wyst?puj? sceny, dla których dany film wart jest obejrzenia.

Mam pytanko czy widzia?, kto? film o ?w. Teresie z Lisieux wyprodukowany w 2005 roku pt. ,,Therese”. Czy on jest lub b?dzie w Polsce? Szuka?am w internecie ale tam cisza... s? tylko fragmenty na www.theresemovie.com.

krzemo - 2007-01-18, 18:37

Polecam film które wymieni?a Kasia "Efekt motyla" i mo?e nawet bardziej "Pi?kny umys?" a z potej tematyki jeszcze "Dowód"
CzerwonyMag - 2007-01-18, 19:53

No to ja si? pod??cz? i równie? potwierdz? ?e oba filmy wymienione przez Krzema s? rewelacyjne... "Dowodu" nie widzia?em... No i polecam (zaraz si? Qkiz odezwie) "RRRrrrr" - teksty po prostu s? rewelacyjne... Ja bym je nawet zaraz po tekstach ze Shreka ustawi?. Chocia?niektórzy mog? uwa?a? ten film za krety?ski... No i jeszcze jedna sugetia "Inni" - fantastyczne zako?czenie - ci??ko si? otrz?sn?? i zrozumie? o co biego. No i "Matrix" ale tylko number 1 - bardzo ciekawa koncepcja ?ycia i nie wierz?, by kto? jeszcze tego nie widzia?.
Janek Engel - 2007-01-18, 23:27

Przemek Skapski napisał/a:
"Karol" II jest tandetny
A ja otwarcie powiem, ze mi si? bardzo podoba?, mocno do mnie dotar? i nie zgodz? si? z Przemkiem i Mateuszem. Jednak ja równiez si? ciesz?, ze zyjemy w kraju w którym wolno u?ywa? rozumu i wyra?a? swoje zdanie niezale?nie od otoczenia ;)
Pozdrawiam zwolenników bardzo krytycznego spojrzenia na swiat pomimo, i? si? z nimi nie zgadzam ;)

Troja - ten film z kolei ja bym pos?a? do tematu "nie da?y do my?lenia" - realizacja conajmniej s?aba, dialogi marne, jak go ogl?dali?my bardziej przypomina? komedi?, niz film historyczny... Cho? by?moze jest to moje odosobnione zdanie...

Inni - film znam jedynie z opowiada?, niestety, dzi?ki niektórym, znam ju? zako?czenie, wi?c film traci dla mnie ca?kiem swój sens :/

CzerwonyMag napisał/a:
"RRRrrrr"
- No i wreszcie co? co znam (od niedawna), a oceni? pozytywnie... Film z cyklu: lekki, ?atwy i przyjemny... Niekiedy w do?? ciekawy sposób ukazuje dzisiejsz? g?upot? "homo sapiens sapiens" w warunkach epoki kamienia ?upanego ;)
kl.mateusz - 2007-01-19, 09:20

hej. Chcia?bym jeszcze nawi?za? o filmu "Karol papie? który pozosta? cz?owiekiem". Chodzi o to, ?e sposób realizacji filmu, ca?a mo?na powiedzie? oprawa techniczna jest s?aba. Ale przes?anie jest oczywi?cie bardzo dobre, bo jest o papie?u!!! Od samego pocz?tku by?o wiadomo, ?e bedzie to poruszaj?cy film, bo bedzie o cz?owieku, który zmaga? si? z wieloma przeciwnosciami. Jednak uwa?am, ?e ten film móg?by zosta? zrobiony w lepszy sposób pod ezgl?dem wizualnym.
Pozdrawiam
Z Panem Bogiem

kl. Grzegorz - 2007-01-19, 14:07

Wiele nie stracilas. :)
danielR - 2007-01-19, 14:19

klerycy przemili...

pozwólcie zwyk?ym ogl?daczom, nie teologom i nie znawc? pontyfikatu pozachwyca? si? mo?e technicznie nie najlepszym ale mimo wszystko dobrym filmem...
jako by?y kleryk te? mia?bym kilka "ale" do tego filmu ale jako zwyk?y ogl?dacz?
Podoba? mi si? ten film. By? co prawda zupe?nie inny od pierwszej cz??ci, która by?a fabu?a rozwini?t? wokó? postaci Karola... Druga za? cz??? , w moim odczuciu, to raczej pó? dokument, który stara si? odda? rzeczywisto?? codziennego Watykanu za Jana Paw?a II. Wiem ,?e pewnie szalenie trudno by?o to osi?gn?? dlatego te? mam szacunek do autorów za sam? prób?,a w moim odczuciu szarego ogl?dacza, najgorzej im to nie wysz?o.

efekty specjalne... trzeba przyzna? ?e olbrzymia warga "upodobniaj?ca" odtwórce do Papie?a by?a prze?mieszna ale pami?tajmy to nie by?a olbrzymia hollywood'zka produkcja tylko co? co mia?o poruszy? faktami...

kl.mateusz - 2007-01-19, 16:11

A co s?dzicie o "Apocalypto"?
kl. Grzegorz - 2007-01-19, 20:23

Niestety nie widzia?em ale s?ysza?em, ?e jest przereklamowany.
indi - 2007-01-19, 23:58

Witam wszystkich fanów dobrego kina."Apocalypto" przereklamowane?A czy powsta? film który nie by? przereklamowany?To dzia?a w/g zasady: "jeszcze si? taki nie narodzi? co by wszystkim dogodzi?".To czy film sie podoba czy nie jest spraw? gustu a gusta s? ró?ne.Mnie osobi?cie bardzo si? podoba?.Jestem pod wielkim wra?eniem tego filmu.Obraz M.Gibsona od pocz?tku wzbudza? kontrowersje, za spraw? artyku?ów jakie serwowa?y nam media.Pisano, ?e jest szczególnie krwawy i makabryczny na niewyobra?aln? wr?cz skal?.Z takim nastawieniem i obawami wybra?em sie na seans."Apocalypto" wci?ga atmosfer? i realizmem.Zawiera sceny brutalne ale nic ponad to co ju? w wielu filmach widzieli?my.
Film otwiera scena polowania na tapira.Mamy wra?enie, ?e ogl?damy przyrodniczy dokument z ?ycia plemiennego "dzikich".Podobno scena ta (w/g prasy) mia?a by? szczególnie krwawa i makabryczna.Wytrzyma?em:)Widzia?em w filmach gorsze rzeczy.
Po pó? godzinie zacz??em sie zastanawia?, gdzie te straszne sceny które mia?y wstrz?sn?? wyobra?ni? delikatnego w za?o?eniu widza?Jest scena walki.Jedni napadaj? na drugich, gin? niewinni ludzie z r?k z?ego cz?owieka.Jak to pokaza? delikatnie,aby nie urazi? wra?liwego widza?To nie pojedynek szachowy.
W ko?cu scena sk?adania ofiar z wyrywaniem serca.Widzia?em podobne sceny w takich filmach jak np.: "Indiana Jones".Wtedy nikt nie pisa?,?e Spielberg jest psychopatycznym maniakiem rz?dnym krwi.No ale rozumiem, ?e z up?ywem lat widz staje sie bardziej delikatny i wra?liwy:)...i nale?y dba? o jego zmys? estetyczny co te? z wielkim po?wieceniem robi? wielcy prasowi krytycy wychwalaj?c produkcje Quentina Tarantino i jemu podobnych.
"Apocalypto" porówna?bym z takimi filmami jak "Gladiator","Szeregowiec Ryan","Ostatni Mohikanin".Co mnie w tym filmie zachwyci?o.Wspania?a naturalna gra aktorów mówi?cych d?wi?cznym archaicznym j?zykiem.Doskona?e przedstawienie postaci powoduje to i? zaczynasz przejmowa? sie ich losem, pi?knie sportretowani ci ?li i ci dobrzy.Do tego potrzeba naprawd? wielkiego warsztatu i kunsztu re?yserskiego.Wspania?e stroje,charakteryzacja.Pi?knie przedstawiona kultura Majów(cho? troch? za krótko).Przepi?kne zdj?cia d?ungli,przyrody i antycznego ?wiata.
Przes?anie jakie odczyta?em to to i? pomimo tylu lat jakie up?yn??y od opisywanych wydarze? cz?owiek niewiele si? zmieni? na lepsze i nadal uparcie d??y do samozag?ady.Chciwo??,??dza w?adzy,niemoralno??,nieposzanowanie ludzkiego ?ycia.Czy? nie to mia? na my?li papie? Jan Pawe? II nazywaj?c d??enia dzisiejszego ?wiata "cywilizacj? ?mierci"?Re?yser pokazuje równie?, ?e takie warto?ci jak mi?o??,rodzina,po?wi?cenie,wspólnota,przyja?? daj? si?? do walki z przeciwno?ciami, poczucie spe?nienia,s? ponad czasowe.
Podsumowuj?c powiem krótko.To nie kino familijne.To mistrzowsko nakr?cony przygodowy thriller od pocz?tku do ko?ca trzymaj?cy w napi?ciu.Mocny film dla doros?ego widza.Ogl?da?em go z wypiekami na twarzy takie wzbudza emocje.Najlepszy film jaki nakr?cono w ubieg?ym roku.Zdecydowanie jeden z najlepszych jakie widzia?em.Pozdrawiam. :hej:

Ba?ka - 2007-03-11, 22:08

Z filmów nominowanych do Oskara 2006 zdecydowanie "Little Miss Sunshine". Dosta? nagrod? za najlepszy scenariusz oryginalny. Polecam :)
Sa?ata - 2007-03-12, 06:09

Hmm...
"The Body" albo po oryginalnym polskim przet?umaczeniu "Pytanie do Boga".
Heh, zastanawiaj?cy.

Justol - 2007-03-23, 17:24
Temat postu: Re: Kto nigdy nie ?y?
Marzena napisał/a:
,,Kto nigdy nie ?y?" wg mnie to nie jest film o narkomanach, ani o Hiv jak podaj? niektóre recenzje ale o wierze, zawierzeniu.


Po zobaczeniu filmu mia?am mieszane uczucia, jako? nie przypad? mi do gustu... Lecz teraz my?l?, tak jak pisa?a Marzena.. jest to film o zawierzeniu... O tym jak trudno jest zaufa? Mu i podda? si? wy??cznie Jego woli...

Alinka - 2007-05-16, 21:43

jesli ktos z Was lubi Musicale i komus podobal sie film >szkola uczuc< to mysle, ze moulin rouge rowniez sie spodoba. Gra w nim Nicole Kidman i Ewan McGregor (obsada niezla :-) ). wspanialy film, polecam:)
Ul3nka - 2007-05-20, 20:00

Ja osobiscie polecam film "Pamietnik". Moim zdaniem jest uroczy :)
angelek - 2007-05-27, 15:00

witam wszystkich :)
chcialabym tutaj rzuci? tytu? "Wszystko o mojej matce" Pedro Almodovara
nie dlatego, ze zrobi? na mnie du?e wra?enie, ale dlatego, ze chyba nie do konca
ten film rozumiem
Jedni mowia ze jest kiczowaty, inni ze gleboki
a ja nie do konca wiem o czym on jest
Moze troche o tym, ze wszyscy jestesmy marionetkami, aktorami w jakims dziwnym teatrze
w ktorym scenarzuysta jest chory psychicznie a rezyser to psychopata lubiacy czarny humor
A o czym jest wed?ug Was? :)

brzoska - 2007-09-07, 00:03

Identity - jesli ktos lubi sie bac;)
KasiaM - 2007-09-08, 13:55

hehe
"wszystko o mojej matce" to chyba i tak najnormalniejszy film Almodovara, mo?esz mi wierzy? :) Osobi?cie uwa?am, ?e warto poszpera? w kinie hiszpa?kim, lecz mo?e troch? szerzej pojmowanym, bo niestety w Polsce znany jest tylko ten jeden re?yser....
ach, ostatnimi czasy us?yszeli?my jeszcze o Alejando Gonzalez Inarritu (Babel), dla mnie posta? niezwyk?a, szczególnie polecam "Amores Perros" - film dla tych, którzy lubi? co? mocnego i klimaty Ameryki ?aci?skiej :)

A ogl?dali?cie "Jab?ka Adama"? Te? polecam, a Wawie do kupienia DVD oryginalne za 10 zl w MediaMarkt:)

...i skoro ju? si? odezwa?am, to z ksi??ek polecam ?wietlickiego "12" i "13", i koniecznie Z. Mi?oszewskiego:) polskie kryminaliki, które trzeba przeczyta? w jeden dzie?:)

Szczurek - 2007-09-18, 20:16

poniewa? dawno nie pisa?em, wi?c musze wam powiedziec, ?e warto obejrzec wszystkie czesci "Spider-mana" :) . Je?eli chodzi o "Liczbe 23", to polecam, bardzo ciekawy film (Horor z Jim'em Carrey'em). Kolejnym filmem, który polecam to "teoria Chaosu"...zakrecony film (trzeba mysle?). Je?eli chodzi o takie które daja do myslenia to "Evan Wszechmog?cy".

...Nie przypominam sobie filmów jakie ostatnio ogl?dalem, ale dam was znac jak sobie przypomne :P

marta k-k - 2007-10-04, 15:56

Wczoraj ogl?da?am z moim braciszkiem "Armi? Boga". Film bardzo fajny, ciekawy z drobnym szczegó?em, ?e troszeczk? podwa?a nasz? wiar?. W Niebie wybycha wojna o to, ?e Bog bardziej pokocha? ludzi ni? anio?ów. Ci ostatni podzilili si? na 2 obozy- tych po stronie Boga i tych, którzy chc? wróci? do dawnego porz?dku, kiedy to oni byli tymi najwa?niejszymi i najukocha?szymi. I tu Archanio? Gabriel i Lucyfer zamieniaj? sie rolami. Co mnie niema?o rozbawi?o: Szatan pomóg? zako?czy? wojn? w Niebie. Có?, nasi zachodni s?siedzi wykazali si? du?? wyobra?ni?.
Ale film i tak polecam.

wojtek - 2007-10-17, 12:48
Temat postu: Katy?
Prosz? pa?stwa, czemu jeszcze nikt nie napisa? nic o "Katyniu"?!
Film dobrze zrealizowany, najbardziej uderzy?o mnie powi?zanie zbrodni katy?skiej z zamkni?ciem profesorów UJ w obozie koncentracyjnym - niezwykle trafny zabieg..

Jedyne, co mog? zarzuci?, to to, ?e realia Polski Ludowej zosta?y zarysowane za ma?o jaskrawo - tre?ci te mog? by? niezrozumia?e dla odbiorcy, który nie interesowa? si? histori? Polski z tego okresu...

Ale film polecam z ca?ego serca.

qkiz - 2007-10-17, 18:24

By?em, widzia?em, rzeczywi?cie - polecam.
Musz? jeszcze przemy?le? par? w?tków, ale ogólnie zrobi? na mnie dobre wra?enie.
I pierwsza taka my?l co mi do g?owy przysz?a... Jakie uczucia ogl?daj?c taki film maj? Ci, co kiedy? rz?dzili i podtrzymywali "k?amstwo Katy?skie"... Ale to jakby ju? inny temat.
Film na pewno polecam :)

takpoprostu - 2008-05-19, 23:37

Na pewno wielu z Was widzia?o film pt. "Symetria" je?eli nie to polecam!

Film przeznaczony dla ludzi pe?noletnich ;)

sanna-ho - 2008-06-17, 11:45

to ja na razie dorzuc? stare, ale genialne filmy, o których nie mo?na nie my?le? ;)

"Absolwent" i "Piknik pod Wisz?c? Ska??"

8)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group