Forum Ruchu Szensztackiego Strona Główna
  •  Pomoc  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  •   Album  • 

 Ogłoszenie 
Nos cum prole pia!

Witamy na Forum dyskusyjnym Ruchu Szensztackiego.
Jest ono miejscem, gdzie mo?na i warto porozmawia? o kwestiach wiary, wspolnoty i ?ycia. Wszystkich ch?tnych zapraszamy

Pomoc
Problemy Logowania i Rejestracji
Dlaczego nie mogę się zalogować?
Dlaczego w ogóle muszę się rejestrować?
Dlaczego wciąż jestem wylogowywany?
Zarejestrowałem się ale nie mogę się zalogować!
Rejestrowałem się kiedyś ale nie mogę się już logować!
Zgubiłem moje hasło!

Preferencje i Ustawienia Użytkowników
Jak mogę zmienić swoje ustawienia?
Czasy nie są właściwe!
Zmieniłem strefę czasową ale czasy są nadal nieprawidłowe!
Mojego języka nie ma na liście!
Jak mogę wyświetlić obrazek pod moim nickiem?
Kiedy klikam odnośnik email, forum wymaga logowania

Problemy z Pisaniem
Jak mogę napisać coś na forum?
Jak mogę założyć nowy temat?
Napisałem i co teraz?
Jak mogę zmienić lub usunąć post?
Jak mogę dodać podpis do mojego postu?
Jak mogę utworzyć ankietę?
Jak mogę zmienić lub usunąć ankietę?
Dlaczego nie mam dostępu do danego forum?
Dlaczego nie mogę głosować w ankietach?
Co oznacza np: IMHO?

Formatowanie i Typy Tematów
Czym jest BBCode?
Czy mogę używać HTML?
Czym są Uśmieszki?
Czy mogę dodawać Obrazki?
Czym są Ogłoszenia?
Czym są Tematy Przyklejone?
Czym są Tematy Zablokowane?

Poziomy Użytkowników i Grupy
Kim są Administratorzy?
Kim są Moderatorzy?
Czym są Grupy Użytkowników?
Jak mogę dołączyć do Grupy?
Jak mogę zostać Moderatorem Grupy?

Prywatne Wiadomości
Nie mogę wysyłać prywatnych wiadomości!
Wciąż dostaję niechciane prywatne wiadomości!
Dostałem spam lub obraźliwy email od kogoś z tego forum!

Sprawy phpBB 2
Kto napisał ten skrypt?
Dlaczego funkcja X nie jest dostępna?
Z kim mam się skontaktować w sprawach nadużyć i prawnych dotyczących tego forum?

Ostrzeżenia - system kar dla użytkowników
Czym są ostrzeżenia?
Kto może dawać i usuwać ostrzeżenia?
Co oznaczają wartości ostrzeżeń (np. 1/3/6)?
Jak sprawdzić kto i dlaczego dał mi ostrzeżenie?
Czy jest możliwość reklamacji?

Załączniki
W jaki sposób mogę dodać załączniki?
W jaki sposób mogę dodać załącznik po napisaniu postu?
W jaki sposób skasować załącznik?
W jaki sposób mogę zaktualizować komentarz?
Dlaczego mój załącznik nie jest widoczny w poście?
Dlaczego nie mogę dodawać załączników?
Mam odpowiednie uprawnienia a mimo to nie mogę dodać załącznika.
Dlaczego nie mogę skasować załączników?
Dlaczego nie mogę ściągać/ogladać załączników?
Co powinienem zrobić jeśli znajdę nielegalny załącznik?

 

Problemy Logowania i Rejestracji
Dlaczego nie mogę się zalogować?
A zarejestrowałeś się? Naprawdę musisz się zarejestrować aby móc się logować. Jezeli juz się zarejestrowałeś, a nie możesz się zalogować, sprawdź ponownie swój login i hasło. Zazwyczaj to właśnie błędny login lub hasło są problemem, ale jeśli tak nie jest skontaktuj się z Administratorami forum.
Powrót do góry
Dlaczego w ogóle muszę się rejestrować?
Przeglądać Forum można i bez rejestracji, jednak, aby móc się wypowiedzieć musisz się zarejestrować. Rejestracja da ci również dostęp do dodatkowych funkcji niedostępnych dla gości, takich jak własny avatar, prywatne wiadomości, wysyłanie emaili, subskrypcja grup użytkowników, chat, album zdjęć i wiele innych. Rejestracja zajmuje tylko chwilę i naprawdę zalecamy jej dokonanie.
Powrót do góry
Dlaczego wciąż jestem wylogowywany?
Jeżeli nie zaznaczysz opcji Loguj mnie automatycznie podczas logowania na forum będziesz zawsze wylogowywany po pewnym czasie. To zapobiega wykorzystaniu twojego konta przez kogokolwiek innego. Nie jest zalecane używanie tej funkcji, gdy korzystasz z publicznego komputera, np. w bibliotece, kawiarni internetowej czy na uczelni. Jeżeli tylko ty korzystasz z tego komputera zaznacz powyższą opcję, aby pozostawać zalogowanym. Jeżeli ta funkcja nie pomoże, a ciągłe wylogowywanie jest dla Ciebie uciążliwe zgłoś się do Administratorów.
Powrót do góry
Zarejestrowałem się ale nie mogę się zalogować!
Na początek sprawdź czy wpisujesz poprawny login i hasło. Jeżeli są poprawne, to czy aktywowałeś konto? Forum wymaga aktywacji konta, zanim można się na nie logować. Aby aktywować konto należy wejść na skrzynkę pocztową, której adres podałeś przy rejestracji i postępować zgodnie z instrukcjami zawartymi w emailu. Jeśli nie otrzymałeś email'a, to czy jesteś pewien, że podałeś właściwy adres? Jednym z powodów wykorzystania aktywacji jest redukcja dostępu do forum osób nieporządanych, które zechcą je spamować lub obrażać użytkowników. Jeżeli jesteś pewien, że podałeś właściwy email spróbuj skontaktować się z Administratorami forum.
Powrót do góry
Rejestrowałem się kiedyś ale nie mogę się już logować!
Najbardziej prawdopodobne powody takiego stanu to:
- wpisałeś niewłaściwy login i hasło (poszukaj email'a, który dostałeś po rejestracji), lub
- Administratorzy usunęli twoje konto z jakiegoś powodu. Być może stało się tak, ponieważ nic nie napisałeś, lub nie aktywowałeś konta? Często administratorzy usuwają użytkowników, którzy w ogóle nic nie napisali aby zmniejszyć rozmiar bazy danych. Spróbuj zarejestrować się ponownie i bądź aktywny w dyskusjach.
Powrót do góry
Zgubiłem moje hasło!
Nie panikuj! Twoje hasło co prawda nie może zostać odzyskane, ale można je wyczyścić. Aby to zrobić przejdź na stronę logowania i kliknij Zapomniałem hasła, oraz postępuj zgodnie z podanymi instrukcjami, a szybko wrócisz na forum. Jeśli się nie uda, skontaktuj się z Administratorami.
Powrót do góry

Preferencje i Ustawienia Użytkowników
Jak mogę zmienić swoje ustawienia?
Wszystkie twoje ustawienia (jeśli jesteś zarejestrowany) są przechowywane w bazie danych. Aby je zmienić kliknij w odnośnik Profil w Menu znajdującym się na górze strony. To pozwoli ci zmienić wszystkie dostępne ustawienia.
Powrót do góry
Czasy nie są właściwe!
Podane czasy są prawie na pewno właściwe, ale być może widzisz czasy ze strefy czasowej innej niż twoja. Jeżeli tak jest, to powinieneś zmienić ustawienia twojego profilu, wybierając strefę czasową odpowiednią dla twojego obszaru. Pamiętaj, że zmiana strefy czasowej, jak większość ustawień, może być dokonana jedynie przez użytkowników zarejestrowanych. Jeśli więc jeszcze się nie zarejestrowałeś, teraz jest dobry moment, żeby to zrobić.
Powrót do góry
Zmieniłem strefę czasową ale czasy są nadal nieprawidłowe!
Jeżeli jesteś pewien, że ustawienia twojej strefy czasowej są poprawne problemem może być czas letni. Forum nie jest zaprojektowane do osbługi zmian między czasem zimowym i letnim, więc w okresie obowiązywania czasu letniego podane czasy mogą różnić się o godzinę od prawdziwych.
Powrót do góry
Mojego języka nie ma na liście!
Najbardziej prawdopodobne powody to albo Administratorzy nie zainstalowali twojego języka albo program nie został jeszcze przetłumaczony na twój język. Spróbuj spytać się Administratorów forum, czy mogą zainstalować odpowiedni język, a jeśli tłumaczenie nie istnieje możesz sam je zrobić. Więcej informacji znajdziesz na stronie Grupy phpBB (odnośnik znajdziesz na dole strony).
Powrót do góry
Jak mogę wyświetlić obrazek pod moim nickiem?
Pod twoją nazwą użytkownika (nickiem) przy czytaniu postów mogą być dwa obrazki. Pierwszy jest związany z twoją rangą, zwykle ma formę gwiazdek lub innych znaczków pokazujących jak dużo napisałeś postów lub jaki masz na nich status (nie obsługiwane przez to Forum). Pod nim może znajdować się większy obrazek nazywany Avatarem, który z reguły dla każdego jest inny. Obrazek ten nie może zawierać treści niezgodnych z regulaminem Forum, lub Netykietą... Może za to na przykład zawierać twoje zdjęcie.
Powrót do góry
Kiedy klikam odnośnik email, forum wymaga logowania
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą wysyłać email przez wbudowany w forum system. Jest tak aby zapobiec niewłaściwemu wykorzystaniu adresów zamieszczonych na forum przez anonimowych użytkowników.
Powrót do góry

Problemy z Pisaniem
Jak mogę napisać coś na forum?
Musisz być zarejestrowany aby móc coś napisać. Twoje uprawnienia są wypisane na dole stron for i tematów (lista Możesz pisać nowe tematy, Możesz odpowiadać w tematach, Możesz głosować w ankietach,< itp.) Jeżeli jesteś już zarejestrowany to nic prostszego: kliknij w odpowiedni temat na jedym z for i kliknij Odpowiedz. Wyjątek stanowi temat: Intencje na forum: Skrzynka Intencji - tam można pisać bez rejestracji.
Powrót do góry
Jak mogę założyć nowy temat?
Musisz być zarejestrowany aby móc założyć nowy temat. Twoje uprawnienia są wypisane na dole stron for i tematów (lista Możesz pisać nowe tematy, Możesz odpowiadać w tematach, Możesz głosować w ankietach, itp.) Jeżeli jesteś już zarejestrowany to nic prostszego: wejdź na jedno z for i kliknij Nowy temat.
Powrót do góry
Napisałem i co teraz?
Po wypełnieniu odpowiednich części formularza wysyłania posta, czyli po wpisaniu obowiązkowych (temat, treść) i nieobowiązkowych pól (opis tematu, ankieta, załącznik), należy wysłać posta klikając przycisk Wyślij. Przed wysłaniem można jeszcze zobaczyć jak pisany post będzie wyglądać, klikając na Podgląd. Oczywiście podglądać można w dowolnym momencie pisania posta.
Powrót do góry
Jak mogę zmienić lub usunąć post?
Aby zmienić post (jest to możliwe jedynie przez 15 min. po jego napisaniu) kliknij w przycisk Edytuj przy danym poście. Jeżeli ktoś już na niego odpowiedział po edycji pod postem pojawi się tekst drobnymi literami informujący, ile razy dany post zmieniano. Prośby o zmianę posta po upływie 15 minut od jego napisania, lub o jego usunięcie należy kierować do Moderatorów, lub Administratorów.
Powrót do góry
Jak mogę dodać podpis do mojego postu?
Aby dodać podpis do wiadomości musisz najpierw go stworzyć w swoim profilu. Kiedy już to zrobisz możesz zaznaczyć pole Dodaj podpis przy formularzu wysyłania postu, aby dodać podpis. Możesz także domyślnie dodawać podpis do wszystkich swoich postów zaznaczając odpowiednią opcję w swoim profilu (przy czym każdorazowo pisząc post możesz zadecydować o nie dodawaniu do niego podpisu, przez odznaczenie pola w formularzu wysyłania).
Powrót do góry
Jak mogę utworzyć ankietę?
Tworzenie ankiet jest proste: kiedy piszesz nowy temat powinieneś zobaczyć formularz Dodaj Ankietę pod głównym polem wiadomości. Musisz wpisać tytuł ankiety i podać przynajmniej dwie opcje (kolejne opcje możesz dodawać przyciskiem Dodaj opcję). Możesz także wyznaczyć limit czasowy dla ankiety, ustaw 0 dla ankiety niekończącej się.
Powrót do góry
Jak mogę zmienić lub usunąć ankietę?
Podobnie jak z postami, ankiety mogą być zmieniane jedynie przez ich twórców (przez 15 min.), moderatorów lub administratorów. Aby zmienić ankietę musisz zmienić pierwszy post w danym temacie (z którym zawsze związana jest ankieta). Jeżeli nikt jeszcze nie głosował użytkownicy mogą usunąć ankietę lub zmieniać którąkolwiek z opcji, jednakże jeśli zostały już oddane głosy tylko Moderatorzy i Administratorzy mogą ankietę zmienić lub usunąć. Jest to ustawione w ten sposób aby zapobiec fałszowaniu ankiet przez zmianę opcji w czasie głosowania.
Powrót do góry
Dlaczego nie mam dostępu do danego forum?
Nietóre fora mogą być przeznaczone dla konkretnych użytkowników lub grup. Aby przeglądać, czytać, pisać itp. może być potrzebna specjalna autoryzacja. Dostępu do nich mogą udzielić jedynie Moderatorzy forum oraz Administratorzy i z nimi powinieneś się skontaktować.
Powrót do góry
Dlaczego nie mogę głosować w ankietach?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą głosować w ankietach (aby zapobiec fałszowaniu wyników). Jeżeli zarejestrowałeś się i nadal nie możesz głosować, prawdopodobnie nie masz odpowiednich uprawnień.
Powrót do góry
Co oznacza np: IMHO?
IMHO jest jednym z wielu dość popularnych akronimów używanych w sieci. Akronimy można spotkać najczęściej na różnych Forach dyskusyjnych, lub czatach, a nawet przy obsłudze komunikatorów np: Gadu-Gadu. Są jednak również i takie akronimy, które są używane w życiu codziennym np: AKA, czy OK, nie wspominając już nawet o tak prostych jak AGD, PKO, GUS, itp. Znaczenie kilku najczęściej używanych w sieci podane jest poniżej:

AKA - Also Known As ---> Znane także jako
CU, CYA - See You ---> Do zobaczenia
BTW - By The Way ---> A tak w ogóle
FAQ - Frequently Asked Question ---> Często zadawane pytania
IMHO - In MY Huble Opinion ---> Moim skromnym zdaniem
LOL - Laughing Out Loud; Lots of Laugh ---> Śmiejąc sie głośno
MOF, MORF - Male Or Female ---> Facet czy kobieta?
OK - Oll Korrect ;) ---> Wszystko w porzadku
ROTFL - Rolling On The Floor Laughing ---> Tarzając sie po podłodze ze śmiechu
IC (OIC) - I See (Oh I See) ---> Aha
RE, RE'S, REHI - Hi Again ---> Witam znowu
TNX, THX, (TNX1.0E6) - Thanks (A Million) ---> (Wielkie) dzięki

Oczywiście nie są to wszystkie akronimy. Jest ich dużo dużo więcej. Poniżej podane są inne ciekawe przykłady akronimów:

HTH - Hope That Helps ---> Mam nadzieję że to pomoże
IRC - If I Recall Correctly ---> Jeśli dobrze sobie przypominam
IME - In My Experience ---> W moich doswiadczeniach
L8R - Later ---> Do zobaczenia później
MYOB - Mind Your Own Business ---> Pilnuj swoich spraw
OTOH - On The Other Hand ---> Z drugiej strony...
RTFAQ - Read The FAQ ---> Przeczytaj FAQ
TIA - Thanks In Advance ---> Dzięki z góry
WYSIWYG (WYSINNWYG) - What You See Is (Not Necessarily) What You Get ---> To co widzisz - (niekoniecznie) dostaniesz
IYKWIM(IYKWIMAITYD) - If You Know What I Mean (And I Think You Do) ---> Jeśli wiesz co mam na myśli (a wydaje mi się że wiesz)


(O)AMDG - (Omnia) Ad Maiorem Dei Gloriam. ---> (Wszystko) dla większej Chwały Bożej
Powrót do góry

Formatowanie i Typy Tematów
Czym jest BBCode?
BBCode jest specjalną implementacją HTML'a, (możesz wyłączać go dla każdego postu osobno w formularzu wysyłania). Sam BBCode jest podobny stylowo do HTML'a, znaczniki są zawarte w nawiasach kwadratowych [ i ] a nie < i > oraz oferuje większą kontrolę nad tym co i jak będzie wyświetlane. Więcej informacji o BBCode znajdziesz w przewodniku), do którego dostać się można również ze strony wysyłania postu.
Powrót do góry
Czy mogę używać HTML?
Zależy to od decyzji administratora, który ma pełną kontrolę nad możliwością używania HTML'a. Jeżeli możesz go używać, prawdopodobnie tylko niektóre znaczniki będą działały. Jest to podyktowane względami bezpieczeństwa, aby zapobiec wstawianiu przez ludzi kodu, który zepsuje wygląd strony czy sprawi inne kłopoty. Jeżeli HTML jest włączony, możesz wyłączyć go dla każdego postu wybierając odpowiednią opcję w formularzu wysłania postu.
Powrót do góry
Czym są Uśmieszki?
Uśmieszki, albo Ikony Emocji (Emotikony) są małymi grafikami, które mogą być używane do wyrażenia jakiegoś uczucia przez wstawienie krótkiego kodu, np. :) oznacza szczęście, :( oznacza smutek. Pełna lista ikon jest dostępna z formularza wysyłania postu. Spróbuj jednak nie nadużywać tych ikon, ponieważ mogą spowodować nieczytelność postu i Moderatorzy mogą zdecydować o usunięciu ich lub całego postu.
Powrót do góry
Czy mogę dodawać Obrazki?
Jak najbardziej możesz wstawiać obrazki do swoich postów. Jednakże obecnie nie istnieje możliwość przesyłania obrazków bezpośrednio na forum. Musisz więc wstawiać obrazki, które znajdują się na innym, ogólnodostępnym serwerze, np. http://www.moj-serwer.pl/moj-obraz.gif. Nie możesz wstawiać obrazków znajdujących się na twoim komputerze (chyba że jest on publicznie dostępnym serwerem) ani obrazków przechowywanych na stronach wymagających autoryzacji, np. skrzynki pocztowe, strony chronione hasłem itp. Aby wstawić obrazek użyj znacznika BBCode [img].
Powrót do góry
Czym są Ogłoszenia?
Ogłoszenia często zawierają istotne informacje i powinieneś czytać je gdy tylko się pojawią. Ogłoszenia pojawiają się na górze każdej strony na forum, w którym zostały napisane.
Powrót do góry
Czym są Tematy Przyklejone?
Tematy Przyklejone pojawiają się pod ogłoszeniami w przeglądzie for i tylko na pierwszej jego stronie. Najczęściej są dosyć ważne, więc w miarę możliwości powinieneś je czytać.
Powrót do góry
Czym są Tematy Zablokowane?
Zablokowane Tematy są ustawiane w ten sposób przez Obsługę Forum. Nie możesz pisać w nich dalszych odpowiedzi oraz każda zawarta w nich ankieta jest automatycznie kończona. Powodów dla zamknięcia tematu może być bardzo wiele.
Powrót do góry

Poziomy Użytkowników i Grupy
Kim są Administratorzy?
Administratorzy są ludźmi, którym przydzielono najwyższy poziom kontroli nad całym forum. Mogą oni kontrolować wszystkie aspekty działania forum, włącznie z ustawianiem uprawnień dostępu, usuwaniem użytkowników, tworzeniem grup, określaniem Moderatorów itp. Mają także pełne możliwości moderacji na forach.
Powrót do góry
Kim są Moderatorzy?
Moderatorzy są osobami (albo grupami osób), których zadaniem jest doglądanie forum od czasu do czasu. Mają możliwość zmieniania treści lub usuwania postów oraz blokowania, odblokowywania, przenoszenia, usuwania i dzielenia tematów w forum, które moderują. Generalnie czuwają aby ludzie nie schodzili z tematu w dyskusjach oraz nie publikowali nieodpowiednich materiałow.
Powrót do góry
Czym są Grupy Użytkowników?
Grupy Użytkowników są sposobem, w jaki Administratorzy mogą grupować użytkowników. Każdy użytkownik może należeć do wielu grup (co przeważnie nie jest możliwe w innych forach) i każda grupa może mieć własne prawa dostępu. Dzięku temu Administratorzy mogą łatwo ustawić wielu użytkowników jako Moderatorów lub dać im dostęp do prywatnego forum itp.
Powrót do góry
Jak mogę dołączyć do Grupy?
Aby dołączyć do grupy użytkowników kliknij w odnośnik grup użytkowników na górze strony, gdzie możesz przeglądać wszystkie grupy. Nie wszystkie są dostępne dla każdego, niektóre mogą być zamknięte a inne mogą mieć nawet ukryte członkowstwo. Jeżeli grupa jest otwarta możesz poprosić o członkowstwo klikając w odpowiedni przycisk. Twoja prośba musi zostać zaakceptowana przez Moderatora grupy, przy czym może on spytać o powód twojej decyzji. Prosimy nie nagabywać Moderatora w przypadku negatywnej decyzji, ma swoje powody.
Powrót do góry
Jak mogę zostać Moderatorem Grupy?
Grupy użytkowników są tworzone przez Administratorów forum i to on wyznacza Moderatora. Jeżeli jesteś zainteresowany stworzeniem nowej grupy powinieneś w pierwszej kolejności z nim się skontaktować, na przykład przez prywatną wiadomość.
Powrót do góry

Prywatne Wiadomości
Nie mogę wysyłać prywatnych wiadomości!
Mogą być tego trzy powody;
- nie jesteś zarejestrowany lub i/lub zalogowany,
- Administratorzy wyłączyli prywatne wiadomości dla całego forum,
- lub wyłączyli możliwość ich wysyłania dla ciebie. W ostatnim przypadku powinieneś skontaktować się z Administratorami i spytać o powód takiej decyzji.
Powrót do góry
Wciąż dostaję niechciane prywatne wiadomości!
W przyszłości planowane jest dodanie listy ignorowanych użytkowników dla systemu prywatnych wiadomości. Obecnie jednak jeśli dostajesz niechciane wiadomości od kogoś poinformuj o tym Administratorów, mogą oni wyłączyć możliwość wysyłania wiadomości dla danego użytkownika.
Powrót do góry
Dostałem spam lub obraźliwy email od kogoś z tego forum!
Przykro nam z tego powodu. System wysyłania email'i tego forum zawiera funkcje umożliwiające odnalezienie użytkowników, którzy piszą takie listy. Prześlij Administratorom forum pełną kopię listu, który otrzymałeś. Ważne jest by zawierała wszystkie nagłówki (w których zawarte są informacje o nadawcy). Wtedy mogą oni odpowiednio zadziałać.
Powrót do góry

Sprawy phpBB 2
Kto napisał ten skrypt?
Ten program (w podstawowej formie) został stworzony, opublikowany i jest własnością Grupy phpBB. Rozszerzone możliwości działania wykonał Przemo Jest udostępniany na zasadach licencji GNU General Public Licence i może być dowolnie dystrybuowany. Więcej szczegółów pod odnośnikiem.
Powrót do góry
Dlaczego funkcja X nie jest dostępna?
To oprogramowanie jest dziełem i własnością Grupy phpBB. Jeżeli sądzisz, że jakaś funkcja powinna zostać do niego dodana odwiedź stronę phpbb.com i zobacz co w tej sprawie ma do powiedzenia Grupa phpBB. Prosimy nie pisać próśb o nowe funkcje na forum z phpbb.com. Grupa wykorzystuje system SourceForge do zarządzania tymi prośbami. Poszukaj na forum opinii Grupy phpBB na temat danej funkcji, jeśli taka już tam się znajduje, a w przeciwnym wypadku postępuj zgodnie z podaną tam procedurą zgłaszania prośb.
Powrót do góry
Z kim mam się skontaktować w sprawach nadużyć i prawnych dotyczących tego forum?
Powinieneś skontaktować się z Administratorami forum. Jeżeli nie możesz się z nimi skontaktować, spróbuj skontaktować się z którymś z Moderatorów forum i jego spytać do kogo się zwrócić. Jeżeli nadal nie dostaniesz odpowiedzi skontaktuj się z właścicielem domeny (poszukaj go przez whois). Pamiętaj, że Grupa phpBB nie ma żadnej kontroli i nie może być w żaden sposób odpowiedzialna za to jak, gdzie i przez kogo używane jest forum. Nie ma sensu kontaktować się z Grupą phpBB w sprawach prawnych nie związanych bezpośrednio ze stroną phpbb.com lub oprogramowaniem phpBB. Jeśli napiszesz do Grupy phpBB w sprawie wykorzystania skryptu przez osoby trzecie otrzymasz prawdopodobnie zwięzłą odpowiedź lub też nie otrzymasz jej wcale.
Powrót do góry

Ostrzeżenia - system kar dla użytkowników
Czym są ostrzeżenia?
Ostrzeżenia są formą kary dla użytkowników, którzy nie stosują się do ogólno przyjętych zasad na forum. Najczęściej dotyczy to łamania regulaminu.
Powrót do góry
Kto może dawać i usuwać ostrzeżenia?
Ostrzeżenia są wystawiane przez Obsługę Forum, czyli Administratorów i Moderatorów forum.
Powrót do góry
Co oznaczają wartości ostrzeżeń (np. 1/3/6)?
Wartość ostrzeżenia jest odzwierciedleniem restrykcji nałożonej na upomnianego użytkownika. W zależności od liczby posiadanych ostrzeżeń użytkownik może zostać pozbawiony możliwości wypowiadania się lub wejścia na forum. Ostateczną karą dla uciążliwego użytkownika może być ban. Przedział liczbowy ostrzeżeń ustalają Administratorzy, podobnie jak czas jego trwania. Przykład: 1/3/6 oznacza, że użytkownik ma 1 ostrzeżenie na swoim koncie, zablokowanie możliwości pisania postów po wartości ostrzeżeń: 3, zablokowanie możliwości wejścia na forum po wartości ostrzeżeń: 6.
Powrót do góry
Jak sprawdzić kto i dlaczego dał mi ostrzeżenie?
Wystarczy wejść do widoku swojego profilu i kliknąć na liczbę odzwierciedlającą wartość otrzymanego ostrzeżenia. Wyświetli się tabelka z informacjami na temat wartości, daty i powodu otrzymania ostrzeżenia. Jeżeli nie ma informacji na temat osoby, która wystawiła ostrzeżenie oznacza to, że Administratorzy forum wyłączyli tę możliwość. Informacje o ostrzeżeniach mogą znajdować się też pod avatarem użytkownika przy jego poście.
Powrót do góry
Czy jest możliwość reklamacji?
Jeżeli uważasz, że niesłusznie dostałeś ostrzeżenie zawsze możesz spróbować się odwołać przez pw, lub maila do Administratorów.
Powrót do góry

Załączniki
W jaki sposób mogę dodać załączniki?
Załącznik możesz dodać wtedy kiedy piszesz nowego posta. Powinieneś widzieć Załącz plik pod polem na pisanie posta. Jeśli nie chcesz załączać pliku do tego postu, pozostaw to pole puste. Kiedy klikniesz na guzik Przeglądaj... otworzy się standardowe okno dialogowe twojego systemu służące do przegladania plików. Wybierz plik, który chcesz dodać do postu, zaznacz go i kliknij OK, Otwórz lub klikając na niego dwa razy. Dodasz w ten sposób link do pliku na twoim komputerze. Jeśli zdecydujesz się na wpisanie komentarza w polu Komentarz załącznika komentarz ten stanie się linkiem do załącznika.

Administratorzy forum ustawiają limity dotyczące wielkości załanczanych plików, rodzaju rozszerzeń oraz innch ustawień dotyczących załączników na forum. Pamiętaj, że twoim obowiązkiem jest dbać o legalność załanczanych plików. W przypadku, gdy Obsługa Forum znajdzie pliki naruszające prawo, bądź prawa autorskie może usunąć załączniki bez twojej wiedzy.

Pamiętaj, że Obsługa Forum nie odpowiada za stracone dane.
Powrót do góry
W jaki sposób mogę dodać załącznik po napisaniu postu?
W celu dodania załącznika do instniejącego już twojego postu, zacznij go edytować (możliwe tylko przez 15 minut od napisania posta). Postępuj zgodnie z krokami dotyczącymi załanczania plików, a następnie kliknij Wyślij by w poście pojawił się załącznik.
Powrót do góry
W jaki sposób skasować załącznik?
W celu skasowania załącznika będziesz musiał edytować swój post (możliwe tylko przez 15 minut od napisania posta), a następnie kliknąć na Usuń załącznik obok załącznika, który chcesz skasować. Załącznik zostanie skasowany wtedy kiedy naciśniesz Wyślij w celu zakońcenia edycji posta.
Powrót do góry
W jaki sposób mogę zaktualizować komentarz?
Aby zaktualizować komentarz, musisz edytować swój post (możliwe tylko przez 15 minut od napisania posta), a następnie zaktualzować tekst w polu Komentarz załącznika i klinąć na Aktualizuj Komentarz obok komentarza, który chcesz zaktualizować w polu Załącz plik. Komentarz zostanie zaktualizowany wtedy kiedy naciśniesz Wyślij w celu zakońcenia edycji posta.
Powrót do góry
Dlaczego mój załącznik nie jest widoczny w poście?
Najprawdopodobniej plik nie został poprawnie załączony, lub został skasowany przez Obsługę Forum ponieważ łamał regulamin tego forum lub rozszerzenie pliku załącznika nie jest już dozwolone na forum.
Powrót do góry
Dlaczego nie mogę dodawać załączników?
Najprawdopodobniej nie masz uprawnień do dodawania plików na danym forum lub przekroczyłeś limit dodanych załączników. Więcej informacji możesz uzyskać u Obsługi Forum.
Powrót do góry
Mam odpowiednie uprawnienia a mimo to nie mogę dodać załącznika.
Najprawdopodobniej Administratorzy forum ustawili limit wielkości jednego pliku lub jego rozszerzenia. Sprawdź jaki błąd generuje forum przy próbie wysłania załącznika.
Powrót do góry
Dlaczego nie mogę skasować załączników?
Najprawdopodobniej minął czas, w którym możliwa jest edycja posta - 15 min. Jeżeli czujesz, że powinieneś je skasować, zgłoś się do Administratorów forum.
Powrót do góry
Dlaczego nie mogę ściągać/ogladać załączników?
Na niektórych forach dostęp do załączników mają użytkownicy lub grupy użytkowników o specjalnych do tego prawach. Skontaktuj się z Obsługą Forum w celu dowiedzenia się więcej na temat możliwości oglądania załączników.
Powrót do góry
Co powinienem zrobić jeśli znajdę nielegalny załącznik?
Powinieneś jak naszybciej napisać o tym Administratorom forum. Jeżeli nie wiesz kto jest Administratorem forum, to skontaktuj się, z którymś z Moderatorów. Jeżeli nie dostajesz odpowiedzi to skontaktuj się z właścicielem domeny lub serwera.
Powrót do górySkocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo